Skocz do zawartości

Problem z MusicCast?


Johan

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Podpisuje sie pod tym artykulem.Robi sie z nas coraz czesciej idiotow i wciska kit.A najgorsze jest to ze nasze mozgi sa podatne na takie chwyty.Wydaje sie nam ze slyszymy...a tak naprawde sami siebie robimy w wala...Ale jak kiedys napisalem-kazdy ma prawo wywalac swoje wlasne pieniadze w bloto i nikt tego zabronic nie moze.I kazdy ma prawo do wlasnych opinii chocby dla reszty swiata bylo to totalnym szalenstwem....Na cale szczescie ja sie z tego wyleczylem😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja też nie patrze czy mam napis MQA czy słucham DSD względem FLAC. Mam dwei płyty i szczerze ??? Spodziewałem się kosmosu którego nie ma.

To bańka która jest nam pompowana.

Ale jak kolega pisze wyżej. Tracisz. I BT nie puści Ci pełnego HiFi a do tego ma ograniczoną dynamikę. Ale to Twój sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.  Moja 803 znów nie ma połączenia przez MC. Jak u was teraz to wygląda? Może ktoś to teraz sprawdzić?

Wywaliło mnie z tidal - chce dane logowania, jak się loguje to wyskakuje ,,nieoczekiwany bład" po przełaczeniu na net radio też nic sie nie dzieje .

Aplikacją mogę włączyć i wyłączyć 803, zmieniać źródła i to tyle.

Problem zaczą sie od około września zeszłego roku, a sprzęt mam juz 2 lata

 

Edytowano przez Farciarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastapilo u mnie ostateczna przesiadka na Spotify. Kupilem premium i skonczylem sie cackac z tym multicastem.

Minusy multicasta, ktorych nie udalo mi sie rozwiazac to:
- strasznie mulaste dzialanie w polaczeniu z Tidal. Mozolne wczytywanie playlist, ktore na apce wczytuja sie blyskawicznie
- problemy z logowaniem
- brak bezposredniego wsparcia dla apki ktora badz co badz ma najwieksza obecnie biblioteke
- brak przewijania w utworach

Plusy:
- gdy podgladne jakosc zrodla podawanego do wzmaka to jednak jest FLAC.... w SPOTIFY "jedynie" PCM 44Khz
 

Wymienione wyzej przeze mnie problemy spowodowaly ze dzisiaj w koncu sie wkurzylem i sprobowalem czegos innego. Nie moglem sie zalogowac a jak zalogowalem to nie bylo listy a za drugim razem musialem czekac wieki az wszystko sie wczyta :( Mam w miare swiezego smarta wiec powinno smigac.

Zainstalowalem z ciekawosci Spotify i co widze.... mozna kliknac gdy sie ma Premium zeby bezposrednio wysylac do wzmaka oO. Wykupilem premium w promo za 9.99e za 3 miechy.
Ciezko bylo porownac bezposrednio do Tidal bo dzialal jak dzialal.

Jakiez moje zdziwinie hehe gdy apka Spotify smiga az milo, wszystko jakos przyjazniej niz w Tidal, choc bardzo podobnie. Tylko ta jakosc PCM 44Khz. Jak sie udalo przelaczyc na Tidal z Musiccast to niesttey ale slyszalem roznice :/

Przez BT leci SBC 48 Khz
Tidal: FLAC (mam Mastera)
Spotify: PCM 44 Khz

Niestety ale to chyba najprostszy sposob chyba jak ktos ma wzmaka Yamahy. Zainstalowac Spotify :/


Klocek: Yamaha RN-602
Kolumny: Dali 104
kabel: miedziany beztlenowy

 

 

Dnia 11.02.2020 o 09:48, marecki napisał:

Nie warto się szarpać o MQA, ale słuchanie Tidala przez bluetooth to przegięcie w drugą stronę.

Pewnie, leci jako SBC 48 Khz jaki by to nie byl "master"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

R-N803d soft 1.16 , internet LTE , aktualnie pakiet Tidal za 20 zł. U mnie działa tak: 

 

Nie obserwuję problemów. Myślę że przyczyna jest nie po stronie musiccast tylko w autoryzacji danych logowania na serwerze Tidal, z DNS, portami , czasem dostepu słowem z siecią. U mnie na LTE śmiga. Mieszkam poza miastem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie wykluczone.

Myłsąłem bardziej o napisaniu do nich pod kątem pytania a nie pretensji. Może szykują jakaś dużą łatkę? Dlaczego tak sie dzieje. I czy jeśli wiedza o problemie mogli by zrobić na globalnej stronie jakiś  update o tym. Myślę że gdyby taki komunikat uczciwie się pojawiał to nikt by zastrzeżeń do nich nie miał.

"Trwają prace nad przygotowaniem dla Was wydajniejszej aplikacji. Dzisiaj miedzy burą a jakąś mogą nastąpić przerwy w działaniu MC"

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nikt nie wspomnial o MConnect. Wczoraj zainstalowalem. Wszystko idealnie smiga, Leci FLAC albo MQA normalnie, bez problemu, bez zacinek. Wszystko sie ladnie wczytuje. Ten Multicast to jest jakas porazka.

 

Ten Mconnect juz prawie wyglada jak dedykowana apka z funkcjonalnoscia. Musiccast to jakas pomylka programistow na modłe lat 90. Sorry jesli urazilem jakichs fanatykow tej apki ale jesli ktos uzywa Tidala, to jest to straszna bieda na tej apce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tez nie moj problem ale mysle ze mocno ich cisna userzy bo Yamaha dosyc popularna i kurcze... no powinno to po prostu dzialac ;)

A co do Mconnecta. To w koncu od zakupu, czyli ponad miesiac, tak naprawde w pelni sie ciesze z tego sprzetu kiedy widze ze to ladnie zasuwa. Polaczenie Tidal ktory mam Master i wzmak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 15:06, T Z6 napisał:

Podpisuje sie pod tym artykulem.Robi sie z nas coraz czesciej idiotow i wciska kit.A najgorsze jest to ze nasze mozgi sa podatne na takie chwyty.Wydaje sie nam ze slyszymy...a tak naprawde sami siebie robimy w wala...Ale jak kiedys napisalem-kazdy ma prawo wywalac swoje wlasne pieniadze w bloto i nikt tego zabronic nie moze.I kazdy ma prawo do wlasnych opinii chocby dla reszty swiata bylo to totalnym szalenstwem....Na cale szczescie ja sie z tego wyleczylem😄

Po kilkutygodniowym odsłuchu poprzez mconnect  na Yamaha R-N602 stwierdzam co następuje: 

Szybkość bardzo dobra i płynna zmiana w ramach aplikacji,

Gapless do odsłuchu koncertów ( brak powoduje lekkie zdenerwowanie  podczas słauchania)+

W stosunku do MusicCast wypada naprawdę dobrze, ale żeby być uczciwym trzeba zaznaczyć, że też ma swoje minusy:

praktycznie niezauważalna różnica pomiędzy gęstymi plikami, a zwykłym FLAC 16 /44,1

oszczędzanie baterii w telefonie przy odsłuchu

Zaznaczam, ze łaczę amplituner poprzez kabel sieciowy (CAT 8,1) na głośnikach Klipsch RP-250F

Odsłuch na TIDAL HiFi w pomieszczeniu ok 15m2

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam

Odświeżam temat. Musicast i niedziałający Tidal. To jakaś porażka mimo wczorajszej aktualizacji  amplitunera RX d485 do softu 4.31 tidal nie chce się logować tzn wyświetla się info logowanie do konta przebiegło pomyślnie i na tym koniec. Inne np. radio internetowe czy spotify działają. Tidal na kompie działa też ok. Czy Yamaha zajmie się tą sprawą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marek.d napisał:

Witam

Odświeżam temat. Musicast i niedziałający Tidal. To jakaś porażka mimo wczorajszej aktualizacji  amplitunera RX d485 do softu 4.31 tidal nie chce się logować tzn wyświetla się info logowanie do konta przebiegło pomyślnie i na tym koniec. Inne np. radio internetowe czy spotify działają. Tidal na kompie działa też ok. Czy Yamaha zajmie się tą sprawą?

Jest chyba jakaś awaria, u mnie też nie działa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za polecenie aplikacji mconnect, właśnie testuję i wszystko wskazuje na to że porzucę MusicCast. Pytanie do użytkowników mconnecta, czy warto wykupić płatną wersję czy wystarczy wersja Lite? To tylko pozbycie się reklam czy w wersji płatnej jest więcej funkcjonalności? 

Edytowano przez Robert Radziszewski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...