Skocz do zawartości

Porównanie NAD 368 z B&W 603 do Yamaha r-n803d z B&W 603


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Ani jeden ani drugi. Zamknąłeś się na Top HiFi gdzie jest problem z  doborem elektroniki do Bowersa w niższej cenie.

Moim zdaniem nowe NAdy graja jasno i tak samo jak Yamaha. Nawet tutaj Top HiFi z poznania pisało kiedyś że Yamaha nie pasuje do Bowersa.

Jesli chcesz Bowersa to lepsza opcja to Atoll IN 100, Magnat MR780

A jeśli chcesz NADa lub Yamahe to polecam raczej Heco Aurora 700, ELAC Uni Fi FS, czy Fyne F502.

 

Odwiedź inny niezależny salon do odsłuchu albo weź u nas sprzet do odsłuchu domowego

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi,

Po waszych sugestiach nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie o różnice w zestawach:

1) Onkyo TX - 8390 + KEF Q750 

2) Yamaha r-n803d + KEF Q750

Co polecacie dla wspomnianych gatunków muzycznych? Raczej nastawiam się na AMPLITUNER. Nie mam niestety doświadczenia w kompletowaniu modułów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Ani jeden ani drugi. Zamknąłeś się na Top HiFi gdzie jest problem z  doborem elektroniki do Bowersa w niższej cenie.

kwintesencja w tym, że dla B&W trzeba dobierać wysokiej klasy elektronikę żeby przynieść efekt. Miałem kilka modeli i wiem, z czym to się je.

Propozycje w stylu Atoll czy Magnat to w dalszym ciągu za słabi gracze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak uważam. Np Seria 6 moim zdaniem jest droga jak na swoje możliwości i pakowanie tak klocków za 10k to moim zdaniem to mezalians. Ale co kto lubi ja nikomu nic nie bronie. Uważam że w budżecie który mozna do nich dźwignąć to Atoll i Magnat to dobre klocki.

 

8 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Dziękuję za odpowiedzi,

Po waszych sugestiach nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie o różnice w zestawach:

1) Onkyo TX - 8390 + KEF Q750 

2) Yamaha r-n803d + KEF Q750

Co polecacie dla wspomnianych gatunków muzycznych? Raczej nastawiam się na AMPLITUNER. Nie mam niestety doświadczenia w kompletowaniu modułów. 

Podłączenie z Onkyo będzie łagodniejsze, bardzo ciepłe i posadowione na relaksie.

Moim zdaniem do Q750 lepiej pasuje Yamaha, która wyciąga z nich górę, przestrzeń i nieco więcej swobody.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Miras23 napisał:

Jeżeli stawiasz na Yamahę RN 803D to wybrałbym do niej głośniki Heco Aurora 700. Sądzę, że z Dali może być za kremowo. A innych głośników jeszcze nie rozważasz?

No te Heco Aurora mi coraz bardziej pasują, a co polecasz do nich NAD 368 czy Yamaha 803d?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubad napisał:

Starsza seria bowersa taka jak 684s2 zdecydowanie lepiej zgrywała się z nowymi nadami która grają stosunkowo jasno. Jest to lepsze połączenie tylko musisz mieć na uwadze to że b&w 684 S2 jest kolumną zdecydowanie mniejsza w stosunku do 603 i nie ma takiej potęgi grania.

Pomieszczenie 16m2 więc może to dobra alternatywa dla podstawkowych, które też rozważam. A może do NAD 368 możesz polecić jakieś podstawkowe w cenie do 4000 zł para?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 31.01.2020 o 07:24, S4Home napisał:

Podam propozycję abyś miał rozpiętość brzmienia.

Chociaż dziwi mnie że zacząłeś od wzmacniacza no ale dobra.

KEF Q750

Fyne F501

ELAC Debut Refrence 52

ELAC Uni Fi FS

Magnat Quantum 757 chodź te mogą być za duże

PMC Twenty 22

Daj znać jak będziesz po

 

 

Miałem dziś okazję posłuchać NAD 368 z ELAC Debut 6.2 oraz z PSB Imagine X1T oraz z podstawkowymi Elac Uni Fi oraz z Indiana Line Tesi561. Ten sam zestaw kolumn słuchałem z Rotelem A12. Dla mnie najlepszy zestaw to NAD 368 z PSB Imagine X1T. Może warto spróbować jeszcze z PSB Imagine X2T? A może inne zestawienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Dla mnie najlepszy zestaw to NAD 368 z PSB Imagine X1T. Może warto spróbować jeszcze z PSB Imagine X2T? A może inne zestawienie?

NAD i PSB to dobre polaczenie tutaj na wystawie masz takie tylko wyzsze modele.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 23:21, Miras23 napisał:

kwintesencja w tym, że dla B&W trzeba dobierać wysokiej klasy elektronikę żeby przynieść efekt. Miałem kilka modeli i wiem, z czym to się je.

Propozycje w stylu Atoll czy Magnat to w dalszym ciągu za słabi gracze.

A HEGEL H90? + B&W 603 lub 707 S2 czy to zagra Dire Straits, Indie Rock, Polski Rock, Diana Krall, Pink Floyd.....ale też The Cranberies, Eurythmics, Alanis Morissette, Sarah Brightman...  całe 17m2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kubad napisał:

Hegel h90 to dobry wzmacniacz zdecydowanie mocniejsze brzmienie i dynamiczne tylko nie wiem czemu wybór padł między B&W 603 lub 707 S2 duża podłogówka a niewielki monitor. 

Małe pomieszczenie a monitor wyższej klasy. Ale zdecydowanie wolałbym te podłogówki. Pytanie co lepiej zagra? I czy do tych preferencji muzycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...