Skocz do zawartości

Porównanie NAD 368 z B&W 603 do Yamaha r-n803d z B&W 603


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

22 godziny temu, Krystian Forszpaniak napisał:

A HEGEL H90? + B&W 603 lub 707 S2 czy to zagra Dire Straits, Indie Rock, Polski Rock, Diana Krall, Pink Floyd.....ale też The Cranberies, Eurythmics, Alanis Morissette, Sarah Brightman...  całe 17m2 :)

Hegel H90 to juz na pewno lepszy pomysł. Ale do 17m2 to obydwie z tych propozycji będą tam za duże :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć. Ja też stoję przed wyborem i muszę rzeźbić z tego jaki ma budżet. Zdecydowany w sumie jestem na amplituner Yamahy, zostają jeszcze kolumny do wyboru. Pokój 18m2 szału nie ma.

Yamaha R-N803D + Elac Debut 2.0
                                FYNE AUDIO F 501 
                                KEF Q750
                                Aurora 700.
                                Pylon Ruby 25 mkII
                               Indiana Line Tesi 561

                                Bowers & Wilkins 603

Szykuje się do odsłuchu, problem w tym że nie wszędzie mają taki zestaw kolumn. Czy coś dodacie, definitywnie odrzucicie. Dla mnie to spora kasa, najlepiej by było zabrać do domu odsłuchać w  naturalnym docelowym środowisku, ale tu można tylko pomarzyć. Przeglądałem forum, ale czym więcej czytam tym mniej wiem jestem bardziej skołowany. Ktoś może słuchał tych kolumn z tą Yamahą. Wiem, ucho, uchu nie równe, to jak z samochodem jak nie siądziesz za "sterami" nie pokręcisz sam to nie będziesz wiedział. Wszelkie wskazówki mile widziane. 

                             

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Dużo zależy od tego jakiego dźwięku poszukujesz są to na tyle różne zestawienia że opini będzie sporo. Więc musisz opowiedzieć trochę więcej o potrzebach. 

Problem w tym, że moje gusta muzyczne oparte są o szeroką gamę wykonawców. Od mocniejszego brzmienia Metallica ,, The Rolling Stones po Genesis, Pink Floyd, kończąc na Nigel Kennedym czy Janie Garbarku. Napisze głupio potrzebuje kolumn uniwersalnych. Wiem, że coś takiego nie istnieje nawiązując do motoryzacji nie ma opon wielosezonowych, bo po roku już ani latem ani zimą nie da się na nich jeździć. Jednym razem lubię mocny bas w innej muzyce, utworze mi  przeszkadza.. Tak naprawdę poszukuję brzmienia.  Staram się coś wybrać do odsłuchów, na które kolumny zwrócić baczniejszą uwagę i więcej czasu na nie poświecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jargomir napisał:

Cześć. Ja też stoję przed wyborem i muszę rzeźbić z tego jaki ma budżet. Zdecydowany w sumie jestem na amplituner Yamahy, zostają jeszcze kolumny do wyboru. Pokój 18m2 szału nie ma.

Yamaha R-N803D + Elac Debut 2.0
                                FYNE AUDIO F 501 
                                KEF Q750
                                Aurora 700.
                                Pylon Ruby 25 mkII
                               Indiana Line Tesi 561

                                Bowers & Wilkins 603

Szykuje się do odsłuchu, problem w tym że nie wszędzie mają taki zestaw kolumn. Czy coś dodacie, definitywnie odrzucicie. Dla mnie to spora kasa, najlepiej by było zabrać do domu odsłuchać w  naturalnym docelowym środowisku, ale tu można tylko pomarzyć. Przeglądałem forum, ale czym więcej czytam tym mniej wiem jestem bardziej skołowany. Ktoś może słuchał tych kolumn z tą Yamahą. Wiem, ucho, uchu nie równe, to jak z samochodem jak nie siądziesz za "sterami" nie pokręcisz sam to nie będziesz wiedział. Wszelkie wskazówki mile widziane. 

                             

Witaj,

Słusznie, że zaczynasz od odsłuchu. Z pewnością pomoże Ci to w dalszym wyborze, jednakże wskazane jest abyś dokonał osłuchu we własnych warunkach domowych. W pokoju 18 metrów, mogą być różne efekty. W przypadku B&W 603, to na prawdę duże kolumny, które potrzebują trochę wolnej przestrzeni wokół siebie.

Zapraszamy Cię do naszych salonów, na prezentacje i ewentualne wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jargomir napisał:

Problem w tym, że moje gusta muzyczne oparte są o szeroką gamę wykonawców. Od mocniejszego brzmienia Metallica ,, The Rolling Stones po Genesis, Pink Floyd, kończąc na Nigel Kennedym czy Janie Garbarku. Napisze głupio potrzebuje kolumn uniwersalnych. Wiem, że coś takiego nie istnieje nawiązując do motoryzacji nie ma opon wielosezonowych, bo po roku już ani latem ani zimą nie da się na nich jeździć. Jednym razem lubię mocny bas w innej muzyce, utworze mi  przeszkadza.. Tak naprawdę poszukuję brzmienia.  Staram się coś wybrać do odsłuchów, na które kolumny zwrócić baczniejszą uwagę i więcej czasu na nie poświecić.

Powiem tak mając obecna listę kolumn polecam ci wcześniejsze umówienie na odsłuch, dowiesz się wtedy jakie dla ciebie połączenie jest najlepsze. To które zagra najlepiej wypożycz do domu i będzie wszystko jasne.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...