Skocz do zawartości

Subwoofer + r-n402d


Damian13

Recommended Posts

Witam

Rok temu kupiłem r-n402d + nota 550. Pokój 15m2. Jestem zadowolony jednak zacząłem czuć potrzebę poszerzenia pasma w dole. Pomyślałem o subwooferze. Pożyczyłem sw012 i już widzę że w tą stronę idę. Pytanie jaki subwoofer polecacie do takiego zestawu. sw012 rozszerzyło pasmo w dole lecz czuję że akurat ten nie będzie dobry. W dolnych wartościach głośności nawet daje radę jak jest głośniej już tak pięknie nie jest. Myślałem o Yamaha sw50 , sw100 no i sw200. Wiem że zaraz wszyscy napiszą sw200. Ale prosiłbym info i opisanie różnic oraz jakieś inne modele. Ułatwi mi to ewentualny wybór sprzętu do odsłuchu.

Edytowano przez Damian13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie będzie to doładowanie systemu stereo tak jak napisałem. Czyli głównie muza , źródło w większości tidal. Czasami film . Kwota można ją sobie wywnioskować patrząc na moje propozycje (sw200) więcej bym nie chciał wydać. Raczej poniżej . Ale nie słyszałem sw200 więc jak mi podpisuje to pewnie wydał tyle 😜. Czyli max to jakieś 1100 zł.

Edytowano przez Damian13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Pokój również 15 m2. Budżet zbliżony do Twojego. Zastanawiałem się nad tannoy ts 2.8. W końcu zakupiłem klipsch r-12sw. Na razie wygrzewa się. Co mogę napisać, to że jest ogromny oraz ma bardzo duży zapas mocy. Póki nie wygrzeje się to głośno nie słucham. Na razie nic nie buczy, nie dudni. Mam ustawiony około 40 cm od ściany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem doboru subwoofera od tego samego producenta. Jeżeli już kupiłeś Indianę to spróbuj coś z subów od nich. Z tego co widać, to jest; 

https://www.euro.com.pl/subwoofery/indiana-line-mio-sub-czarny.bhtml

Odpowiednio go wyregulujesz i powinno być dobrze. 

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/rel-t5-do-stereo-CID99-IDDaLiG.html
Zadzwoń i dogadają się co do ceny, Ty zwiększ budżet trochę bo 1100zl to tak nie dużo jednak.
I nie musi być sub z tej samej firmy co kolumny, on produkuje bass który w kd nie musi być spójny z kolumnami. Rel czy Sumico subwofery powstały z myślą jako dodatek do stereo.
Ja na pewno jak bym miał kupić coś teraz to na bank od 10cali w wzwyż w zamkniętej obudowie bez portów bass reflex. Takie coś jak SvS sb1000 czy sb12nd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Jestem zwolennikiem doboru subwoofera od tego samego producenta.

A czemuż to? Jesteś pierwszą osobą którą tak mówi.

Damian, Yamaha robi subwoofery pod kino,w stereo one będą mocno przeciętne.

Opcja którą wysłał Bali z Relem jest bardzo dobra, alternatywnie dużo taniej dostaniesz zamknięty ale rzadziej spotykany Tannoy mSUB.

Także nowa konstrukcja Tannoy TS2.8 oraz widziałem używany 2.10 będzie znacznie lepsza od wspomnianych Yamah.

W razie pytań zapraszam.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana odpada w przedskoczkach :Pasmo przenoszenia  40 - 180 Hz. A ja chciałem rozszerzyć pasmo. Tu mam to co w kolumnach. Ten klipsch r-12sw mnie zaciekawił. Jeśli chodzi o kasę to nie chce wydać więcej bo jak mam wydać więcej to wchodzi mi myśl ,że lepiej dodać może dużo więcej i zmienić sprzęt. Jak bym miał sprzęt za 6 - 8 koła to bym rozważał suba za 2 koła. Chodzi mi ,żeby nie przesadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał sprzęt za 8kola to suba byś miał za 8kola też.
Uwierz mi to nie jest tak z Subem że tani znaczy dobry. Że ma dużą membranę to już zajebiście gra. Nieprawda może dudnić buczeć i nic poza tym
Tak Klipsch, Velodyne, Dali, SvS. Takie suby za tys już kupisz a uwierz to jest normalna półka a nie hiend. Ten Rel T5 to zje każdego suba w cenie do 1tys zł w stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten rel nie kosztuje 1000 złotych.
Podobno masz 1100zl Rel kosztuje 1450zl to jaka różnica??? Hmmm....a jeszcze można przecież zadzwonić i zapytać się o końcowa cenę z wysyłką.

Tylko żeby było jasne ja nie każe Tobie kupować, my jedynie możemy doradzić, najlepiej udać się do salonu audio i przetestować lub zapytać się czy można wypożyczyć do domu. Kupowanie w ciemno to jak wróżenie z fusów, pamiętaj każdy ma inne ucho i każdemu inna melodia gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo polecasz wszystkie te marki?
Prócz Rel czy Sumico, to generalnie najlepiej sub o konstrukcji zamkniętej bez bass reflexu może pracować jako uzupełnienie w stereo, pozostałe też, kwestia poprostu ustawień z odcięciem, to już chyba zależy od naszych preferencji czy na stereo czy kd a może uniwersalny ma być, wiadomo czasami też budżet nie pozwala na zakup. Ja mam Dali e12F i kiedyś pracował on w stereo. Czółem niedosyt w stereo za mało basu było. Odcięcie na 80hz ustawiałem i wszystko było ok, ale z czasem zmieniłem kolumny i teraz jak stereo to tylko 2.0 i żadne tam AVR AV tylko wzmacniacz dual-mono z trafo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany REL T5i chodzi za około 1800zł. To faktycznie sensowna opcja. Patrzenie na specyfikację kolumn i subwooferów nie do końca ma sens, bo producenci naciągają te dane. Często jest tak, ze bas w kolumnie odpada już przy 60-70Hz np w Sonus Faber Olimpica II odpada przy 80Hz :) 

20 minut temu, BaliGdynia napisał:
1 godzinę temu, lysyrafal napisał:
Do stereo polecasz wszystkie te marki?

Prócz Rel czy Sumico, to generalnie najlepiej sub o konstrukcji zamkniętej bez bass reflexu może pracować jako uzupełnienie w stereo, pozostałe też, kwestia poprostu ustawień z odcięciem, to już chyba zależy od naszych preferencji czy na stereo czy kd a może uniwersalny ma być, wiadomo czasami też budżet nie pozwala na zakup. Ja mam Dali e12F i kiedyś pracował on w stereo. Czółem niedosyt w stereo za mało basu było. Odcięcie na 80hz ustawiałem i wszystko było ok, ale z czasem zmieniłem kolumny i teraz jak stereo to tylko 2.0 i żadne tam AVR AV tylko wzmacniacz dual-mono z trafo.

Albo oszukaj system, kup subwoofer z dużą skrzynią, mniejszą membraną i zamknij bas refleks. Ja tak zrobiłem :) I odcięcie na 45Hz. Te kilka Hz w dół to najlepsza inwestycja od lat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ja. Niestety. Ale spokojnie . Obczajam na razie temat. Z racji ,że kupowałem zestaw w Q21 to pewnie tam się umówię na odsłuch wybranych modeli.  Q21 rozumiem ,że nie będzie problemu i ewentualnie mi coś doradzicie ? Ten Tannoy ts2.8. także biorę pod uwagę. A wiem mimo wszystko jednak wole chyba nowy kupić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Damian13 napisał:

Indiana odpada w przedskoczkach :Pasmo przenoszenia  40 - 180 Hz. A ja chciałem rozszerzyć pasmo. Tu mam to co w kolumnach. Ten klipsch r-12sw mnie zaciekawił. Jeśli chodzi o kasę to nie chce wydać więcej bo jak mam wydać więcej to wchodzi mi myśl ,że lepiej dodać może dużo więcej i zmienić sprzęt. Jak bym miał sprzęt za 6 - 8 koła to bym rozważał suba za 2 koła. Chodzi mi ,żeby nie przesadzić.

:)

Przecież te kolumny Indiany realnie to schodzą do 50-60 hz, więc do 40 hz do daleka droga kolego. Nie mal każdy subwoofer schodzi niżej niż kolumny głośnikowe. 

15 godzin temu, S4Home napisał:

A czemuż to? Jesteś pierwszą osobą którą tak mówi.

Damian, Yamaha robi subwoofery pod kino,w stereo one będą mocno przeciętne.

Opcja którą wysłał Bali z Relem jest bardzo dobra, alternatywnie dużo taniej dostaniesz zamknięty ale rzadziej spotykany Tannoy mSUB.

Także nowa konstrukcja Tannoy TS2.8 oraz widziałem używany 2.10 będzie znacznie lepsza od wspomnianych Yamah.

W razie pytań zapraszam.

Piotr

 

Kto co lubi S4home,

ja zaznaczyłem, że jestem zwolennikiem więc uszanuj to :)

swoją drogą jestem ciekawy, czy jak sprzedajesz na przykład zestaw kina dla klienta dajmy na to: Dali Opticon, to szukasz specjalnie innego suba, 

czy jedziesz tym z setu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

ja zaznaczyłem, że jestem zwolennikiem więc uszanuj to :)

swoją drogą jestem ciekawy, czy jak sprzedajesz na przykład zestaw kina dla klienta dajmy na to: Dali Opticon, to szukasz specjalnie innego suba, 

czy jedziesz tym z setu

Oczywiście szanuję.

I tak to bardzo częsty przypadek kiedy klient sam lub po naszych poradach wybiera inny subwoofer niż od zestawu. Wiem że tak samo jest w innych salonach.

Sa firmy, także te z wyższej półki, którym robienie subwooferów po prostu nie wychodzi. I nie ciągnij mnie za jezyk bo nie będę ich wymieniał.

13 minut temu, Damian13 napisał:

Miras23 może masz rację.  Kierowałem się raczej tym co w specyfikacji. Generalnie teraz typuje sobie jakieś tam suby do odsłuchu i tez rozważam Indiana ten co podałeś i jeszcze myślę o Indiana Line Basso 840. Tak więc jak nie posłucham to nie wybiorę :) Ale dziękuje za propozycję.

Posłuchaj ich koniecznie względem innych subwooferow o podobnej cneie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home taki mam zamiar. Na razie na liście jest Tannoy TS2.8 , Klipsch R-12SW i te Indiany , ewentualnie Taga Harmony TSW-210, Jamo C 912 SUB, Wilson SUB-9, Taga Harmony Coral SW-10. Nie wiem czy tych yamah co wcześniej wspominałem to w ogóle słuchać? Chyba sobie odpuszczę.

Edytowano przez Damian13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj szukać takich które mają albo przedni bass reflex otwór jak na przykład Klipsch RP-120SW czy SPL100 9nr mogą stać bliżej ściany, lub takich które mają porty skierowane w dół jak na przykład Dali e12f, można je w rogach pokoju ustawiać. Staraj się unikać tych które maj tylni port. One potrzebują więcej miejsca do oddychania, czyli większą odległość od ściany, po bokach też więcej miejsca. Generalnie każda kolumna czy sub potrzebują miejsce ale tylni port bass potrzebuje więcej zazwyczaj.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Damian13 napisał:

No to nie ja. Niestety. Ale spokojnie . Obczajam na razie temat. Z racji ,że kupowałem zestaw w Q21 to pewnie tam się umówię na odsłuch wybranych modeli.  Q21 rozumiem ,że nie będzie problemu i ewentualnie mi coś doradzicie ? Ten Tannoy ts2.8. także biorę pod uwagę. A wiem mimo wszystko jednak wole chyba nowy kupić ;)

Oczywiście zapraszamy. Spróbujemy temu zaradzić i zawsze możemy umówić się na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...