Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza.


Krystian Kaczka

Recommended Posts

Cześć,

 

Posiadam kolumny Pylon Sapphire 25, do których chciałbym wybrać odpowiedni wzmacniacz. Aktualnie są u mnie podpięte pod Amplituner Yamaha RX-V800 oraz przedwzmacniacz Pro-Ject Phono Box do gramofonu.

 

Zastanawiam się nad Yamahą A-S501, aczkolwiek chciałbym zasięgnąć porady czy będzie on dobrym wyborem dla moich kolumn? Oraz pytanie numer dwa czy przy tym wzmacniaczu warto pozostać przy Phono Box'ie czy już bezpośrednio podłączyć gramofon do owej Yamahy?

 

Chciałbym sobie do niej dukupić Music Casta WXAD 10, za cały zestaw wyszło by mi około 2000 zł. Zerkałem jeszcze na mocniejszą Yamahę A-S701 - ale jej cena też jest adekwatnie większa oraz R-N803D, aczkolwiek to już amplituner stereo i szczerze nie mam pojęcia co byłoby najlepszym wyborem.

 

Prosiłbym o pomoc i z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz sprzetu nowego to moim zdaniem z tymi Pylonami lepiej zagra NAD 326BEE. Wypełni je lepiej dźwiękiem i nada cieplejszego charakteru. Do tego tak samo WXAD10.

Ewentualnie nieco drożej w cenie porównywalny do RN803 czyli Magnat MR780 + chromecast Audio. Magnat także gra dźwiękiem ciepłym i dość mocno postawionym na dolne zakresy.

Zapraszam po wyceny. i oczywiscie na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam połączenie z Yamaha A-S501, Twoje kolumny potrzebują lepszego wzmacniacza. A-S701 jest już lepszą opcją, chociaż moim zdaniem w podobnym budżecie można kupić coś lepszego do Sapphire. Także polecam NAD, chociaż bardziej sugerowałbym model C356 BEE, wiem że jest drożej, ale naprawdę warto dołożyć. W niższym budżecie także polecam Marantz PM6006.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych pylonów zdecydowanie lepiej od Yamahy będzie pasował nad c326, rozbudujesz go o Yamaha wxad-10 i zestaw gotowy. Natomiast jeżeli możesz przekroczyć budżet to wspomniany nad  c356 byłby jeszcze lepszym rozwiązaniem. Najlepiej umów się na odsłuch i porównaj czy warto dopłacić a moim zdaniem warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubad napisał:

Do tych pylonów zdecydowanie lepiej od Yamahy będzie pasował nad c326, rozbudujesz go o Yamaha wxad-10 i zestaw gotowy. Natomiast jeżeli możesz przekroczyć budżet to wspomniany nad  c356 byłby jeszcze lepszym rozwiązaniem. Najlepiej umów się na odsłuch i porównaj czy warto dopłacić a moim zdaniem warto :)

Niestety wspominany c356 znacząco przekracza mój budżet. Planowałem złożyć coś za około 2000 zł, a już c326 z WXAD 10 przekracza go o 400 zł.. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...