Skocz do zawartości

Wybór amplitunera


Shimano

Recommended Posts

Witam tak myslalem o wymianie calosci mam na wzmacniacz lub amplituner  uzywany 1000zl wiem ze jest to smiszna kwota na kolumny przeznacze okolo 1400zl zalezy mi na mocy zestwu i na podlaczeniu go do telewizora teraz jestem podpiety przez optyczne wejscie mam tez hdmi salon okolo 40 m2 co mozecie mi doradzic panowie

 

Dnia 26.01.2020 o 21:52, Grzegorz38 napisał:

Witam , jak chcesz coś bardziej pod stereo , to kup wzmacniacz stereo a nie AV .

AV zmulają scenę itp. Sam to przerabiałem

co do kolumn m-audio to z nich raczej szału nie będzie.

Chce jakos pogodzic kino domowe z muzyka jestem przywiazany do yamahy za moich lat byly wieze segmentowe to byl szal ale dzis gdy jestem po 40 próbuję kompromisu i cos wybrac z tych ampitunerow

Dnia 26.01.2020 o 20:54, Shimano napisał:

Witam wszystkich prosze o radę  chcialbym zmienic swoja rxv630rds na cos bardziej pod stereo myslalem nad rxv 1800/1900/2600  kolumny jakie posiadam to m audio 9900mk2 oraz grandhigh fs1080 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się połączyć kina i stereo w jedność , AV 5.1 - 7.1  są zrobione do dekodowania formatów filmowych  z możliwością odtwarzania stereo  2ch , powtarzam z

możliwością odtwarzania stereo  a nie na odwrót .

Każdy z tych trzech modeli będzie klasował dzwiek wieloformatowy , stereo z tych wszystkich zabrzmi raczej tak samo ,może z kilku procentową zmianą

Wzmacniacz za powiedzmy 800zł zagra lepiej niż  AV za 2500zł

Jak słuchasz więcej muzyki to bym proponował kupić używany  wzmacniacz stereo  i do tego kolumny  jako drugi zestaw

Ale musisz pamiętać gdy będzie słabej jakości zródło to nawet wzmacniacz za 5000 zagra kiepsko .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grzegorz38 napisał:

Nie da się połączyć kina i stereo w jedność , AV 5.1 - 7.1  są zrobione do dekodowania formatów filmowych  z możliwością odtwarzania stereo  2ch , powtarzam z

możliwością odtwarzania stereo  a nie na odwrót .

Każdy z tych trzech modeli będzie klasował dzwiek wieloformatowy , stereo z tych wszystkich zabrzmi raczej tak samo ,może z kilku procentową zmianą

Wzmacniacz za powiedzmy 800zł zagra lepiej niż  AV za 2500zł

Jak słuchasz więcej muzyki to bym proponował kupić używany  wzmacniacz stereo  i do tego kolumny  jako drugi zestaw

Ale musisz pamiętać gdy będzie słabej jakości zródło to nawet wzmacniacz za 5000 zagra kiepsko .

Jak to się nie da połączyć kina domowego ze stereo? Amp AV z wyjściem pre out plus wzmacniacz stereo z wejściem Main in/bypass i masz kino i stereo. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zakłócenia? Jaki sygnał biegnie przez AV? To co ma grać w stereo, podlaczasz bezpośrednio do wzmacniacza. To co ma grać w kinie podlaczasz bezpośrednio do amplitunera. Tym sposobem masz i przyzwoite stereo i kino. Oczywiście jeśli kogoś stać i ma ochotę może budować dwa osobne systemy za taczkę monet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Shimano napisał:

Witam a.czy panowie znają  jakies wzmacniacze ktore mozna podlaczyc do tv przez hdmi lub optical do 1000zl ktory bedzie sie nadawal do dyskotekowej muzyki i bedzie mial duza moc no i oczywiscie kolumny do 1400zl  pokuj 40m2 z gory dziekuje 

Fioo DAC + Reloop HA210 + Klipsch F3. Potęga taka że szyby wysadza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...