Skocz do zawartości

Kino domowe, zestaw audio - pokój 30m2 - pomoc


Marwys

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowym forumowiczem i proszę o pomoc. 

Chciałbym kupić dobry zestaw kina domowego do salonu wielkości ok 30m2. Zależy mi na dobrym dźwięku kina do zestawu TV OLED i dekodera 4k canal+, oraz dobrym dźwięku do słuchania muzyki głównie z serwisów streamingowych spotify i Tidal. Mam trochę czułe ucho na jakość dźwięku :)

Budżet: 10 - 12 tys. 

Tylne głośniki bezprzewodowe, ewentualnie subwoofer bezprzewodowy.

1. W jednym salonie Hifi polecano mi zestaw Yamaha Rx -V684 + Yamaha musiccast 20 jako tylne głośniki + subwoofer yamaha 100 + B&W 603

2. Zastanawiam się także nad pełnym zestawem Harman Kardon Citation.

3. Chodził mi po głowie zestaw Bose z soundbarem 700, lub zestaw SONOS, choć czytam, że do kina domowego dają radę ale muzyka stereo nie za bardzo.

Bardzo proszę o pomoc znawców tematu i z góry dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

10 godzin temu, Marwys napisał:

1. W jednym salonie Hifi

W top HiFi :)

10 godzin temu, Marwys napisał:

2. Zastanawiam się także nad pełnym zestawem Harman Kardon Citation.

Oj nie. To modna zabawka nie system audio za takie pieniądze.

10 godzin temu, Marwys napisał:

3. Chodził mi po głowie zestaw Bose z soundbarem 700, lub zestaw SONOS, choć czytam, że do kina domowego dają radę ale muzyka stereo nie za bardzo.

Podobnie tutaj. Bose radzi sobie dobrze w kinie ale średnio w stereo.

W Sonos jest podobnie, super sub kinowy ale w stereo nie o to chodzi.

 

Moim zdaniem poczatkowy zamysł był dobry tylko wykonanie średnie.

Mianowicie:

Yamah 685 + Music Cast 20 + Heco Aurora 700 + Aurora center i sub / Ewentualnie Dali Oberon 7 czy ELAC F6.2 (Fronty centralny i sub). Sub i tak powinien stać z przodu. Nie możesz do niego podciągnąć nawet 7 metrowego przewodu za 250 zł? Bo ten jest jednak dużo lepszy. W ELACU masz suba z kalibracja nawet.

 

Mogę Ci pożyczyć gotowy system do odsłuchu domowego jak chcesz.

Pozostaje do Twojej dyspozycji w razie pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Harman kardon Citation to super ciekawostka i design ale jak cenisz sobie dobre brzmienie to w tej cenie zdecydowanie lepiej jest postawić na klasyczne rozwiązanie. Zestaw, który słuchałeś w znanym salonie jest prawie kompletny i zaproponowałbym Yamaha rxv685 + musiccast 20 + Polk Audio s55e/ Heco Aurora 700 / Tannoy 7.4 do wyboru.  Subwoofer do kina domowego proponuję Klipsch r12sw.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 09:47, S4Home napisał:

W top HiFi :)

Tak. Słuchałem tam B&W 603 i PSB imagine x2t. Bardzo zachwalano te pierwsze. W moim odczuciu, rzeczywiście dźwięk był bogatszy w detale, natomiast w PSB wyraźniejsze były niskie tony. 

 

Dnia 27.01.2020 o 09:47, S4Home napisał:

Sub i tak powinien stać z przodu. Nie możesz do niego podciągnąć nawet 7 metrowego przewodu za 250 zł?

Tak, w sumie mogę znaleźć miejsce, aby pociągnąć kabel.

 

Dnia 27.01.2020 o 09:47, S4Home napisał:

Heco Aurora 700 + Aurora center i sub / Ewentualnie Dali Oberon 7 czy ELAC F6.2 (Fronty centralny i sub)

 

15 godzin temu, Q21 napisał:

Polk Audio s55e/ Heco Aurora 700 / Tannoy 7.4 do wyboru

Oj, bardzo dużo propozycji, dzięki, tylko czym sugerować się aby wybrać. Głośniki, które zaproponowaliście są tańsze od B&W 603 (co w sumie mnie cieszy) więc wnioskuję, że cena nie jest wyznacznikiem jakości brzmienia :)

Nie potrafię dokładnie opisać jakie brzmienie mi się podoba, więc konieczny będzie odsłuch.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 09:47, S4Home napisał:

 

W Sonos jest podobnie, super sub kinowy ale w stereo nie o to chodzi.

Sub i tak powinien stać z przodu.

Z Sonosem to ostroznie, ponoc sie zwijaja ze starsza generacja i latwo sie wpierniczyc na to.

Co do suba z przodu - chyba jednak trzeba zrobic subwoofer crawl i wtedy go stawiac, a nie od razu z przodu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Sonos zmienia technologie.

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

subwoofer crawl

Co masz na myśli?

10 godzin temu, Marwys napisał:

Oj, bardzo dużo propozycji, dzięki, tylko czym sugerować się aby wybrać. Głośniki, które zaproponowaliście są tańsze od B&W 603 (co w sumie mnie cieszy) więc wnioskuję, że cena nie jest wyznacznikiem jakości brzmienia :)

Nie potrafię dokładnie opisać jakie brzmienie mi się podoba, więc konieczny będzie odsłuch.

Bowersy zostały zaproponowane bo ten sklep jest ich dystrybutorem. Ale owszem możesz znaleźć kolumny tańsze a równie dobre. Jeśli takie jasniejsze brzmienie Ci się podobało to Monitor Audio seria Bronze 6 była by godnym zastępstwem.

Wysłać Ci coś na odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...