Skocz do zawartości

Poprawa jakości dźwięku w salonie


wojan81

Recommended Posts

Ostatnio zastanawiam się nad poprawieniem jakości dźwięku w moim zestawie stereo w salonie. W tej chwili mam tam wzmacniacz zintegrowany Pioneer A-70DA z kolumnami Focal Aria 926.

Jako wejścia analogowe mam podpięte do niego dwa urządzenia. Pierwsze to streamer Bluesound Node 2. Drugie to leciwy ale dobry jakościowo odtwarzacz blu-ray Panasonic DMP-BDT500, który służy mi do odtwarzania koncertów blu-ray / dvd (odtwarzacz sam downmixuje dźwięk wielokanałowy do stereo, jeżeli takowego brak na ścieżce).

A więc obydwa te urządzenia przetwarzają sygnał za pomocą swoich wbudowanych dac i podają go analogowo do integry. Próbowałem kiedyś połączyć streamer do wzmacniacza cyfrowo wykorzystując dac (podobno dobry) wbudowany w integrze, ale przy bezstratnych plikach 24-bitowych było słychać niekiedy trzaski, więc zrezygnowałem z takiego połączenia.

Wszystkie kable rca są dobrej jakości (modele Aurora 1 z MBaudiocable).

Moje pytanie jest następujące. Czy dołożenie do tego zestawu osobnego dac pomiędzy blu ray i streamer a wzmacniacz może dać duży zysk na jakości? A jeśli tak, to co polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źródło może mocno zmienić charakter kolumn. Dzisiaj odsłuchiwaliśmy Goldringa 2300 i zupełnie zmienił charakter grania Triangli Genese - tak gładko brzmiących jeszcze nie słyszałem. Tak czy inaczej, S4Home ma rację - Pioneer i Focal to mało szczęśliwe połączenie. Jeśli używasz go tylko jako klasyczny analogowy wzmacniacz stereo to taki Exposure 2010 wciągnie go nosem jeśli chodzi o barwę, dynamikę i scenę

https://sklep.rms.pl/exposure-2010s2d-amp-2010-s2d-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-75w

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bronił tego pionka. To bardzo dobry sprzęt, zbudowany na świetnych podzespołach. Nie kupiłem go przypadkiem, a kolumny do niego również nie były pierwszym wyborem. Poległy przy nich m.in. MA Silvery 300, Tannoye XT8F, a nawet Kefy R900. Właściwie to nie mam jakichś specjalnych zastrzeżeń co do samego brzmienia. Martwi mnie tylko brak poważnego DAC, bo korzystam póki co z tych wbudowanych w źródła dźwięku i zastanawiam się, czy tu nie można jeszcze czegoś poprawić. A ten Exposure, który załączyłeś nie ma nawet toru XLR. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...