Skocz do zawartości

Subwoofer jako uzupełnienie?


Damian.zg89

Recommended Posts

Witam. Dużo tu ostatnio o subach do stereo więc ja również proszę o radę w pewnej kwestii. Mianowicie wieczorami często słucham muzyki, nawet po 5h na niedużej głośności wzmaka jest to 17 na 60, bo tak przyjemnie, lecz moje kolumny z basem wchodzą tak od 20 co wieczorami odpada, bo taki przeskok na moim wzmaku to sporo, tak więc pomyślałem o subie a dokładniej o rel t9i do metrażu 25m2. Czy dobrze kminie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie chciałbym aby sub buczał, bass ma uderzyć, chcę to słyszeć i czuć, czuć kontrolę nie bezsensowne tłoczenie byle był efekt, lecz też bez palpitacji serca nie chciałbym kar audio w domu. Moje focale taki selektywny basik mają i przy głośniejszym słuchaniu jest genialnie więc sub ma mi dodać bass na cichym słuchaniu, kiedy focale pięknie grają średnica i górą a bass mają wycofany, bo tak właśnie jest wieczorową porą. Oczywiście nie pogardzę możliwościami takowego suba przy głośniejszym słuchaniu w dzień, lecz raczej za mocno bym go nie ustawiał, ale najważniejsze szukam uderzenia nie pomruku. 

Nigdy suba do stereo nie miałem więc to dla mnie nowość. T5i odpada za mały tak więc albo 7 albo 9 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Ale pamiętaj, żeby odkręcić go minimalnie i odciąć dość nisko. Najlepiej wypożyczyć jednak T7 i T9. Subwoofer w stereo może być za duży. W kinie to już raczej nie, ale jeśli nie masz dedykowanego pomieszczenia do audio to warto podejść do sprawy roztropnie bo szybko dowiesz się jak wiele rzeczy w domu rezonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój kwadrat niestety 5x5 żelbeton każda ściana. Lekki akustik pomieszczenia był, co miało chrobotać poszło gdzie indziej. Raczej styl minimalistyczny bez pierdół. Więc chyba zostaje mi wypożyczyć oba i obadać co lepsze a na to będę miał czas za jakiś miesiąc tak więc na razie się wstrzymuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Odświeżam już jako posiadacz rel-a 9 (dziś dostarczony) i mam mały problem z kablem Neutrik Speakon. Mianowicie po podłączeniu kabla tylko do suba on od razu buczy, po wpięciu końcówek ów kabla do gniazd wzmaka buczeniu spada o jakieś 70%, dopiero włączenie wzmaka powoduję zniknięcie buczenia. Przy muzyce jest ok.
Na kablu rca takiego zjawiska nie ma. Sprawdzałem na gniazdkach z uziemieniem, jak i bez z tym samym efektem.
Lekko mnie to wkur... bo chciałbym suba mieć podpiętego tym magicznym kablem wysokopoziomowym.
Czy to reklamować???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje i coś Wykombinowałem, ALE czy to bezpieczne???
Standardowe podłączenie powoduje buczenie zamiast przejścia w stan czuwania subwoofera tak więc metodą prób i błędów podłączyłem końcówki kabla Neutrik do lewego głośnika koło suba, skręcając kabel czarny z żółtym i podłączając do minusa kolumny a kabel czerwony do plusa. Sub gra rewelacyjnie równiutko razem z kolumnami jest tak jak powinno, jednak takie podłączenie to mój wymysł, który działa jakimś cudem NO i właśnie? Co ja tak naprawdę zrobiłem? Czy mogę tak zostawić? Kolumnie coś grozi? Może sub narażony? Kilka godzin tak gra i wszystko działa. Ktoś to ogarnie?

 

IMG_20200229_112943.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Damian.zg89 napisał:

 Mianowicie po podłączeniu kabla tylko do suba on od razu buczy, po wpięciu końcówek ów kabla do gniazd wzmaka buczeniu spada o jakieś 70%, dopiero włączenie wzmaka powoduję zniknięcie buczenia. 

Czyli po podlaczeniu do suba buczy mimo ze jest wylaczony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer włączony do prądu cisza / podłączam kabel tylko do suba ten od razu buczy / podłączam do wzmaka tak jak w książce piszą i buczenie lekko znika / włączam wzmak buczenie znika / włączam muzykę wszystko gra pięknie.

Wyłączam wzmak i klops. Buczy nie usypia się. Tylko to podłączenie pod kolumnę działa jak należy.

Edytowano przez Damian.zg89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym nie podłączac kabli w trakcie działającego suba. Kabli rca tez nie wtykamy gdy pracuje wzmacniacz stereo, tylko na wylaczonym. 

Czyli podczas grania nie buczy prawda. W takim razie kiedy buczy. Czy po wylaczeniu suba na wyzszych poziomach glosnosci i gdy jest on odlaczony, poniewaz pisales ze chcesz tylko do nocnych odsluchow go używać

21 minut temu, Damian.zg89 napisał:

Subwoofer włączony do prądu cisza / podłączam kabel tylko do suba ten od razu buczy / podłączam do wzmaka tak jak w książce piszą i buczenie lekko znika / włączam wzmak buczenie znika / włączam muzykę wszystko gra pięknie.

 

Tu sa dwa rodzaje kabli do rel-a. Zauważ jak jest podłączony czarny kabel na pietwszej fotografii - jest wspolny ! A teraz zwroc uwage jak jest na drugiej fotografi. Mamy czarny, czerwony i żółty. Któryś z nich musi byc "wspolny". Prosze zobaczyc w instrukcji zanim podlaczysz i przede wszystkim podlaczsj na Wyłączonych sprzetach!!!

Pozdr

20200229_115133.jpg

 

 

 

20200229_115109.jpg

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Proponowalbym nie podłączac kabli w trakcie działającego suba. Kabli rca tez nie wtykamy gdy pracuje wzmacniacz stereo, tylko na wylaczonym. 

No fakt tak robiłem już zniesmaczony tym to się dzieje zacząłem przemieniać bez wyłączania wzmaka / suba. Na początku oczywiście wszystko wyłączałem ale...

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli podczas grania nie buczy prawda. W takim razie kiedy buczy. Czy po wylaczeniu suba na wyzszych poziomach glosnosci i gdy jest on odlaczony

Podczas grania nie buczy. Buczy tylko i wyłącznie, gdy wczepię kabel Neutrik nie zależnie czy to wpięty do wzmaka czy nie. Po wyłączeniu suba nic nie buczy nawet na max regulator, lecz wyłączanie go za każdym razem fizycznym pstrykiem to nie tędy droga. On ma sam przechodzić tak jak ustawiłem w standby mode, a z burczeniem to niemożliwe.

 

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Podlacz teraz prawidlowo a powinno przestac buczec bo miales zle podpiete do kolumny.

Niestety to podłączenie niezależne od kanału, bo próbowałem zamiennie, nie skutkuje. Buczy i buczy do momentu włączenia wzmacniacza. Jest jeszcze w manualu sposób z masą pod śrubkę wzmaka, gdzie czarny kabel przykręcamy właśnie do obudowy, lecz to również nie skutkuje.

Działa tylko moje podłączenie pod kolumnę gdzie kanał jeden łączę z masą i wczepiam pod minus kolumny, a drugi kanał podczepiam pod plus kolumny. Sub sam się włącza, gra pięknie stuka równiutko z focalami, jak wyłączam wzmak to nic nie buczy sam się usypia, czyli tak jak to powinno być. Czemu dopiero pod kolumną wszystko gra???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian.zg89 napisał:

 


Działa tylko moje podłączenie pod kolumnę gdzie kanał jeden łączę z masą i wczepiam pod minus kolumny, a drugi kanał podczepiam pod plus kolumny. 

Opisz jeszcze raz ten cytat ale używając słów (czerwony, czarny i żółty) będzie latwiej to ogarnąć teoretycznie.

Bo narazie wyglada na zwarcie jesli łączysz np. Jeden kanał z masa i do minusa a drugi kanał do plusa i kolejne bardzo ważne pytanie dlaczego łączysz wszystkie trzy kable na jeden kanał???

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Damian.zg89 napisał:

Sorry. Kabel żółty łączę z czarnym i wczepiam do minusa kolumny lewej. Kabel czerwony wczepiam do plusa kolumny lewej. Działa poprawnie tylko tak! Czemu🤨

Odlacz tylko żółty!!!!! Niech sobie wisi luzem nie dotykajac niczego, czarny nadal na - a czeewony na + .... Napisz czy wszystko OK

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Damian.zg89 napisał:

Wiesz co, jak działa pod kolumnę tym moim sposobem, to tak zostawiam.

Albo masz jakis trefny kabel albo jesli jest dobry to ten sposob ktory obecnie mas moze Ci uszkodzic ktorys element albo nawet wszystkie czyli sub, wzmacniacz a przy przesterowaniu nawet kolumny. Po co narażać się. Z calym szacunkiem ale Twój sposob chociaz działa to łączy plus i minus jednego kanalu razem. Jesli podlaczysz ten żółty i czerwony i bedzie ok to napisze Ci jak to przelozyc na stereo bo teraz i tak "ciagnie" Ci TYLKO z kanału w ktorym jest podlaczony rel! Czyli jesli pojdzie bas w przeciwnym kanale to rel NIE ZAGRA GO!

6 minut temu, Damian.zg89 napisał:

Tak miałem z początku również burczy :(

Wiesz co, jak działa pod kolumnę tym moim sposobem, to tak zostawiam.

Ok wnioskuje ze cos nie tak z kablem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...