Skocz do zawartości

Subwoofer jako uzupełnienie?


Damian.zg89

Recommended Posts

3 minuty temu, Damian.zg89 napisał:

Faktycznie.

Zaraz rozkręcę wtyczkę i samą podłączę bez kabla i włączę suba może wtyk walnięty.

Może coś styka nie tak. Poszperaj w necie jak powinny wygladac polaczenia w tym wtyku. Może ktoś "na bani" polutował na chybił trafił :P

pamietaj jednak by nie zrobic zwarcia i robisz to na wlasna odpowiedzialnosc.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

6 minut temu, izapat napisał:

Proponuje kabel zostawić w spokoju,ewentualnie ,jeśli posiadasz miernik,multimetr,to go sprawdzić,ale po tym co przeczytałem i zobaczyłem mogłeś uszkodzić suba robiąc zwarcie.

Tez jest takie prawdopodobienstwo, ze juz "po ptakach".

Pisałeś ze na poczatku podlaczyles prawidlowo i buczal i dlatego zmieniales. Pytanie zatem. Kupiles go jako uzywany bo byc moze byl juz uszkodzony wczesniej. Jesli natomiast nowka to byla proponuje skontaktowac sie z dilerem

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował podłączyć kabel wysokopoziomowy do wzmacniacza z ta różnicą ze czarny kabel zamiast przykręcać do wyjścia głośnikowego, podpiąć go do uziemienia nad wejściem gramofonowym. Napisz jaki jest skutek. To ze subwoofer może bardziej buczeć gdy wyłączysz wzmacniacz to normalne. Powinien się jednak wyłączyć sam gdy subwoofer ma włączoną opcję automatycznego wyłączania. Podłączenia zawsze należy robić gdy oba urządzenia są wyłączone z zasilania. Połączenie jakie zrobiłeś przy kolumnie jest niedopuszczalne, bo zrobiłeś zwarcie na jednym wejściu wysokopoziomowym dla jednego kanału. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MobyDick napisał:

Ja bym jednak proponował podłączyć kabel wysokopoziomowy do wzmacniacza z ta różnicą ze czarny kabel zamiast przykręcać do wyjścia głośnikowego, podpiąć go do uziemienia nad wejściem gramofonowym. Napisz jaki jest skutek. To ze subwoofer może bardziej buczeć gdy wyłączysz wzmacniacz to normalne. Powinien się jednak wyłączyć sam gdy subwoofer ma włączoną opcję automatycznego wyłączania. Podłączenia zawsze należy robić gdy oba urządzenia są wyłączone z zasilania. Połączenie jakie zrobiłeś przy kolumnie jest niedopuszczalne, bo zrobiłeś zwarcie na jednym wejściu wysokopoziomowym dla jednego kanału. 

Myślisz ,że to dobre wyjście? masa phono,jest tylko połączona z obudową urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MobyDick napisał:

Problem w tym że czarny kabel trzeba podłączyć do masy urządzenia. Zwykle czarne zaciski głośnikowe wzmacniacza nie są niczym innym niż właśnie masą tego wzmacniacza. Jednak nie zawsze. Wzmacniacze w układzie symetrycznym nie maja masy na czarnych zaciskach, tylko negatywne wyprowadzenie sygnału.

Może by tak podac co to za wzmacniacz. Jesli oczywiscie to nie żadna tajemnica i zobaczy sie czy to uklad symetryczny czy tez nie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 godziny cichego słuchania później ile fabryka da jak ktoś chce. Tak wyczytałem w tym relu. Ja go raczej podkręcać nie będę 5/10 % dla moich potrzeb jest OK.

Teraz z powrotem wpiąłem do wzmaka metodą producenta i szukałem masy z resztą tak jest w manualu lecz gdzie bym nie łączył buczenie słabnie tylko trochę. Tylko włączenie wzmaka je ucisza całkowicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damian.zg89 napisał:

Faktycznie.

Zaraz rozkręcę wtyczkę i samą podłączę bez kabla i włączę suba może wtyk walnięty.

tutaj masz link do opisu co i jak , posłuchaj na Youtube zanim coś zepsujesz.

REL Acoustics How To: Connecting to a Balanced/Differential Amp Using the High Level Cable

krok po kroku jest opisane na kilku klipach.

Napisz czy zadziałał.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...