Skocz do zawartości

Subwoofer jako uzupełnienie?


Damian.zg89

Recommended Posts

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli ze to zaklocenia??

Patrząc na zachowanie, tak mi to wygląda.

Właściwie to nie jest to nic dziwnego, że kabel wpięty tylko do wejścia wzmacniacza (luźny z drugiej strony) powoduje zwiększenie przydźwięku.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wyspany wracam. Zrobię takie małe podsumowanie.

Subwoofer prawidłowo podłączony ze wzmacniaczem buczy gdy wyłączam tz. przechodzę w standby wzmacniacza. Buczenie to jest bardzo mocne membrana drga w całym pokoju idzie mocny bass tak jakbym pościł bass test🙃 Zwiększając głośność suba zwiększam to buczenie i odwrotnie.

Subwoofer prawidłowo podłączony kompletnie nie buczy gdy gdy tylko włączam wzmacniacz czyli wybudzam go ze standby nawet nie włączając żadnego utworu.

Subwoofer buczy włączony gdy tylko wepnę do niego kabel Neutrik nie wpięty do wzmacniacza / kabel z zestawu rozciągnięty po pokoju nie zwinięty.

Subwoofer nie buczy pod rca czy to wpiętym tylko do suba czy to wpiętym do suba i wzmaka wyłączonego / włączonego. Tu jest OK.

 

Co powoduje że tym kablem nie ma buczenia gdy włączam wzmaka??? Uszkodzony buczałby czy tak czy siak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten kabel ( wysokopoziomowy ) ma być podłączony z jednej strony do wzmacniacza a z drugiej do subwoofera i fascynowanie się tym ze sub buczy gdy kabel jest nie podłączony nie ma sensu. Zapewne gdy włączasz wzmacniacz sub może się jeszcze nie obudził i dlatego jeszcze nie buczy. Gdy wzmacniacz wyłączasz, jego wyjścia głośnikowe są odłączane i dlatego znajdujesz się w sytuacji jakby ten kabel był podłączony tylko z jednej strony. Możesz to ograniczyć przez np. podłączenie masy ( czarny kabelek ) do masy wzmacniacza na stałe. Podłączenie gdy sprzęt jest bez zasilania, a nie dotknięcie gdy trzymasz kabelek palcami. Na takie problemy może mieć wpływ np. naelektryzowanie, podłączenie subwoofera i wzmacniacza do różnych gniazd do których przewody biegną odległa drogą ( wtedy napięcie pomiędzy masami urządzeń niepodłączonych do siebie może sięgać kilkudziesięciu woltów).  Na koniec jeśli podłączenie wysokopoziomowe zawodzi i masz możliwość podłączenia kablem RCA, to trzeba się na niego zdecydować. Nie należy dotykać kabelkami różnych styków i miejsc gdy sprzęt jest pod napięciem, bo możesz go uszkodzić. Bardzo możliwe że dlatego buczy, bo ktoś już wcześniej go uszkodził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MobyDick napisał:

Zapewne gdy włączasz wzmacniacz sub może się jeszcze nie obudził i dlatego jeszcze nie buczy.

Zawsze sprawdzałem sub zawsze wybudzony więc to nie to.

 

15 minut temu, MobyDick napisał:

fascynowanie się tym ze sub buczy gdy kabel jest nie podłączony nie ma sensu.

Dla tego czekam aż kolega z T7i to sprawdzi bo jeżeli nawet na wypiętym ze wzmaka a jedynie podłączonym do suba kablu buczy również u niego to OK tak ma być a co jeżeli NIE. Może samo wejście na ten wtyk w moim modelu jest uszkodzony i wczepiając końcówkę powoduję zwarcie.

 

19 minut temu, MobyDick napisał:

Bardzo możliwe że dlatego buczy, bo ktoś już wcześniej go uszkodził.

Nówka jak pisałem pierwsze wyciągnięcie z kartonu ale czy to nówka po zwrocie??? Tego nie wiem pierwsze podłączenia / wczepiania kabli na kompletnie pozbawionych prądu sprzętach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Czy jeśli masz masę kabla ( czarny kabelek ) przykręconą do wzmacniacza to po wyłączeniu ( wzmacniacza ) sub usypia , czy nie jest w stanie do tego przejść ?

Nie jest w stanie się usypać. Buczy i buczy aż głowa boli.

Edytowano przez Damian.zg89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

No to kicha. Jak na razie pozostaje tylko RCA. Próbowałeś podłączyć sub do wzmacniacza kablem RCA pod LFE  i równocześnie kablem speakon ?

Tak 2 na raz RCA pod lfe i SPEAKON ale i tak buczał.

Jeżeli chodzi o RCA to Subwoofer nie za bardzo trafia z basem do moich focali dla tego tak zależy mi na podłączeniu przez speakon. Na prawdę próbowałem RCA kręciłem i tak i siak pokrętłami próbując to zgrać ale to nie to.

Na warsztat weźmy wzmak. Co powoduję że włączony masuje a uśpiony już nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wyjścia są odłączane na przekaźnikach na wyjściach czerwonych i po wprowadzeniu w tryb uśpienia kabel jest odłączany na plusach lecz przez masę przenika przydźwięk. Po wyłączeniu definitywnym są podłączone nadal do masy wzmacniacza, tylko że brak przydźwięku wynika z odłączenia zasilacza pomocniczego. Ja bym połączył czerwone wyjścia głośnikowe z czarnymi kilkuwatowymi rezystorami 200 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie "tworzycie". Skoro Janusz sprawdził i w jego subie sytuacja wygląda dokładnie tak samo, tj buczenie występuje, gdy kabel jest niepodłączony z drugiej strony (do wzmacniacza), to z subem wszystko jest ok. Moby, czy jak podłączysz RCA do wzmacniacza i dotkniesz palcem środkowego styku, przedłużając tym samym sobą przewód sygnałowy i powodując, że już spora (nie odnoszę się do Twojej wagi, żeby nie było ;) ) część jest poza ekranem (czyli Ty), to nie buczy? Tu masz to samo. Podłączenie do gniazda wejściowego 10 m nieekranowanego kabla, niepodłączonego z drugiej strony musi powodować buczenie.

Pozostaje kwestia, dlaczego u Janusza nie buczy, gdy ma podłączone pod wzmacniacz a u Damiana tak. Tu już trzeba by było sprawdzić, jak zorganizowane jest wyjście wzmacniacza. Może być np tak, że we wzmacniaczu Janusza, przekaźniki głośnikowe przełączają zaciski głośnikowe do masy, gdy wzmacniacz jest na standby, a we wzmacniaczu Damiana są tylko rozłączane od stopnia mocy (i pozostają wiszące). Ale powtarzam, to tylko tak dla przykładu. Bez wiedzy, jak to dokładnie wygląda można sobie gdybać.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damian.zg89 napisał:

Wiem na czym stoję. Sub sprawny a wzmacniacz coś nie kompatybilny.

W instrukcji pisze przed zakupem należy sprawdzić czy sub, będzie kompatybilny, jest to dość jasno powiedziane i należy skontaktować się z producentem wzm. lub servisem.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, MobyDick napisał:

No to kicha. Jak na razie pozostaje tylko RCA.

 

3 godziny temu, Damian.zg89 napisał:

Jeżeli chodzi o RCA to Subwoofer nie za bardzo trafia z basem do moich focali dla tego tak zależy mi na podłączeniu przez speakon. Na prawdę próbowałem RCA kręciłem i tak i siak pokrętłami próbując to zgrać ale to nie to.

Pożyczyłem RCA lepszej jakości niż mój stary z szafy i pod tym nowym gra znacznie lepiej i najważniejsze że nie ma buczenia a sub grzecznie idzie spać gdy gaszę wzmak.

 

15 minut temu, Karol64208 napisał:

W instrukcji pisze przed zakupem należy sprawdzić czy sub, będzie kompatybilny, jest to dość jasno powiedziane i należy skontaktować się z producentem wzm. lub servisem.

Daj namiar gdzie to znalazłeś bo u mnie w manualu takowej informacji nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Damian.zg89 napisał:

Daj namiar gdzie to znalazłeś bo u mnie w manualu takowej informacji nie ma.

jak oglądałeś klipy , tam to jest zaznaczone, ale dotyczy /sprawdź/ wzm kl.D nie słuchałem całości

Ty masz A/B wzm.

Widziałeś to; https://www.youtube.com/redirect?event=video_description&v=YIenhBQEtE4&redir_token=kNG1Jqfw_k8n_tWPytAZdK0_iJZ8MTU4MzE2ODI4N0AxNTgzMDgxODg3&q=https%3A%2F%2Frel.net%2Fhow-to-connect-my-rel%2F

Jeżeli to nie pomoże, to tak jak pisali wcześniej podałeś napięcie na masę i niestety uległ uszkodzeniuo.O

z opisu;

"Here’s where Class D amps get weird (not all, but about 90% exhibit the anomaly I will describe next). The Black speaker terminals on the rear of your amp traditionally, and by electrical convention, mean Earth Ground. Zero ohms, zero Hz. Ground. But with most Class D amps, that Black-colored speaker terminal* is no longer ground. Worse, it actually references to a positive voltage that is significant. We consistently measure 10-15 volts ABOVE ground. In practical terms, if your REL were mistakenly connected to a Class D amp or receiver the input of the REL would eventually be burned out because it would be pulling 15 volts through a circuit designed to see zero voltage. Over some period of time—months or a few years, this unwelcome voltage will burn out the front end of your REL."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że można uszkodzić subwoofer wzmacniaczem klasy D Ja mam A/B więc...

35 minut temu, Karol64208 napisał:

podałeś napięcie na masę i niestety uległ uszkodzeniu

Nie wykonalne. Dodajmy do tego fakt że wnioskując z cyt. "In practical terms, if your REL were mistakenly connected to a Class D amp or receiver the input of the REL would eventually be burned out because it would be pulling 15 volts through a circuit designed to see zero voltage" mój przypadek pokazuje że wyjście NS działa.

Z resztą kij w to. Jak pisałem poddaje się i zostaję z RCA.

 

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...