Skocz do zawartości

Zestaw do 5000zł


pepe

Recommended Posts

Hej,

planuję sprawić sobie swój pierwszy zestaw audio.

Użytkowanie 50% filmy, 50% muzyka (rock, pop, elektronika).

Początkowo myślę o 2.0 ale z możliwością rozbudowy do 3.1 w przyszłości bliskiej (lub 5.1/7.1 w odległej, po ewentualnej przeprowadzce).

Pokój ma około 20m2, kanapa stoi ok. 2m od tv.

Z zestawem amplituner + 2 kolumny stojące chciałbym zamknąć się w 5000zł.

 

Jestem kompletnym laikiem w tym temacie, więc moje propozycje bazują jedynie na lekturze internetu, cen i dostępności produktów w miejscu zamieszkania (zagranica).

 

Rozważam póki co:

Amplituner

- Denon AVR-X1500/1600/2600H (zależy mi na systemie HEOS, albo innym podobnym, żeby połączyć ewentualne bezprzewodowe głośniki w innych częściach domu) 

Kolumny:

- Klipsch R-620F

- Elac Debut 2.0 F5.2

- Canton GLE 490.2

- Polk Audio T50

 

Co myślicie o tych propozycjach?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Generalnie temat uchwyciłeś fajnie ale już Ci powiem dlaczego nie obejdzie się bez odsłuchu:

14 godzin temu, pepe napisał:

Amplituner

- Denon AVR-X1500/1600/2600H (zależy mi na systemie HEOS, albo innym podobnym, żeby połączyć ewentualne bezprzewodowe głośniki w innych częściach domu) 

Kolumny:

- Klipsch R-620F

- Elac Debut 2.0 F5.2

- Canton GLE 490.2

- Polk Audio T50

Co w tym zestawieniu robią Polk T50? To ewidentnie najsłabsze kolumny ktore raczej wybiera się do kompletnych systemów 5.1 w tej cenie a nie początkowego systemu 2.0

Klipsch gra zupełnie odmiennym dźwiękiem od ELACa. Pytanie czego szukasz?

Bo moim zdaniem kolumny ktore powinieneś brac pod uwagę to Magnat Signature 505, ELAC F6.2, Dali Oberon7, Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 6

A co do amplitunerów

Denon X2600 (Heos)

Yamaha 685 (Music CAST)

Onkyo ( Sonos)

Pozostaje do Twojej dyspozycji w przypadku pytań lub wycen.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź! Dobrze usłyszeć, że chociaż zmierzam w dobrą stronę.

Co do amplitunera to pewnie stanie na Denonie.

Co do kolumn to sprawa wciąż otwarta.

 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Klipsch gra zupełnie odmiennym dźwiękiem od ELACa. Pytanie czego szukasz?

Mógłbyś to rozwinąć dla laika? :P Czego mogę szukać i które kolumny pasują do poszczególnych odpowiedzi?

Spróbuję znaleźć chwilę na przejście się do salonu na odsłuchy tak czy siak, ale chciałbym mieć przed tym jakąś elementarną wiedzę.

 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Bo moim zdaniem kolumny ktore powinieneś brac pod uwagę to Magnat Signature 505, ELAC F6.2, Dali Oberon7, Heco Aurora 700, Monitor Audio Bronze 6

Widzę, że wszystkie polecane przez Ciebie kolumny są o jedną półeczkę cenową wyżej niż te które ja podałem (poza Polkami, które już wyleciały z listy).

Co sądzisz o tamtych głośnikach podanych przeze mnie? Nie warto w nie iść?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kolumn a nie od tego że stanie na Denonie. Bo widac ze poczytałes jakieś gazety i sie na niego troche uparłeś. A to nie o to chodzi.

14 godzin temu, pepe napisał:

Mógłbyś to rozwinąć dla laika? :P Czego mogę szukać i które kolumny pasują do poszczególnych odpowiedzi?

Klipsch gra ostro, mocno, bardzo jasno przez to rozdzielczo, czasem dla niektórych męcząco. ELAC gra ciepło, głębią, mocno dołem. Spokojnie górą, nie męczy.

14 godzin temu, pepe napisał:

Widzę, że wszystkie polecane przez Ciebie kolumny są o jedną półeczkę cenową wyżej niż te które ja podałem (poza Polkami, które już wyleciały z listy).

Jest to konkurencja dla Klipscha czy Cantona. Cena będzie wynegocjowana dla forumowicza. Nie bój żaby jak się to mówi :)

Ale najpierw odsłuch.

 

Możesz do nas podjechać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2020 o 11:10, S4Home napisał:

Klipsch gra ostro, mocno, bardzo jasno przez to rozdzielczo, czasem dla niektórych męcząco. ELAC gra ciepło, głębią, mocno dołem. Spokojnie górą, nie męczy.

Możesz do nas podjechać?

Z podjechaniem na razie będzie problem.

Póki co spróbuję przejść się do lokalnego salonu, posłuchać głośników kilku producentów. Spróbuję chociaż wykminić, który styl grania bardziej mi odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...