Skocz do zawartości

kino 5.1 do salonu ok. 50 m2 do okolic 2k zł


korkillus

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim !

Piszę do Was z prośbą o pomoc przy wyborze zestawu 5.1 do mojego salonu. Budżet nie jest wygórowany ale mam nadzieję, że coś w tym przedziale znajdę. W miejsce TV dodam, że będzie projektor z ekranem 120'' co daje około 265 cm szerokości. Zależy mi bardzo żeby zestaw składał się z możliwie niewielkich kolumn surround ponieważ nie chcę montować na ścianie nic co będzie się mocno rzucało w oczy. Ideałem pod względem rozmiaru jak dla mnie są kolumienki z zestawu Wharfedale DX2 ale może taki set nie nagłośni w odpowiednim stopniu tej przestrzeni do oglądania filmów ?

Czy  ktoś z Was jest w stanie polecić mi jakiś zestaw w cenie około 2000 zł? Z góry dziękuję.

 

 

 

358878037_Beznazwyii.thumb.png.882f60fa32913fd5ab877fb9c87f5ceb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tylko i wyłącznie używany zestaw.

Coś pokroju Yamaha 485 / Denon X1400 z mikro kolumienkami Magnat 5.1, Tannoy TFX, SFX czy Canton Movie.

Zalezy co znajdziesz na rynku wtórnym.

Dziękuję. Może zostałem źle zrozumiany. Chodzi wyłącznie o kolumny w cenie około 2000 zł. Najlepiej żeby te tylne były stosunkowo małe jak te które podałem jako przykład. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2020 o 15:43, S4Home napisał:

To fajny zestaw kinowy. Posadowiony na dolnych rejestrach, nie męczący, raczej łagodny u góry. Ale potrafi zagrac głośno i bardzo dynamicznie.

A czy warto fronty wymienić na model 1002 ? Czy różnica między  zestaerm TAV 606 v3 a tym od magnata z kolumnami 1002 będzie zauważalna? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, korkillus napisał:

Nie mogę zamontować ich np pod kątem do dołu z wysokości 180 cm? Obawiam się o względy estetyczne :)

A jak masz np. Typowe stereo czyli dwa frontowe kolumny i słuchasz muzyki siedzsc na wprost, to gdy dasz głowę "w dół" to zmienia Ci sie mocno dzwiek????? 

No właśnie odp. Brzmi.... możesz. Tym bardziej ze to są tylne glosniki wiec jesli estetyka ważniejsza mozesz podwiesic pod sufitem i skierować w dół. Ale to tylko moje zdanie. Niech sie wypowiedza inni.

Ps: pisze tylko o tylnich glosnikach. Frontowe musza byc na wprost

Pozdrawiam

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

Pytasz, jak powinno być i uzyskałeś odpowiedź, a co z tym zrobisz, to już Twoja sprawa. Wszystko można, różne ludzie mają pomysły, czy fantazje - nawet z umieszczaniem frontów w suficie. A to, jak to będzie "smakowało", to już inna kwestia

 

 

Bardzo dziękuję za konkretne wypowiedzi. To moje 180 wzięło się głównie czytając inne tematy w internetach. Jak ten :

https://pl.rec.kino-domowe.narkive.com/jPd18ALz/na-jakiej-wysoko-ci-macie-ustawione-g-o-niki-souround-dolby-zaleca-180-cm

 

Ale przemyślę temat. Zamiast montować półki na ścianie musiałbym postawić jakieś fajne stojaki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sprzed 16 lat?  ;) 

https://www.dolby.com/us/en/guide/surround-sound-speaker-setup/5-1-setup.html

Wszystkie te pomysły z wieszaniem pod sufitem, a nawet wręcz w/na suficie jest tylko i wyłącznie wynikiem pomysłowości użytkowników i wymyślonego kompromisu, gdzie kino najczęściej jest elementem pokoju dziennego, w którym toczy się normalne życie, co często uniemożliwia referencyjne ustawienie. A głównym argumentem zazwyczaj bywa "WAŻ"

Ja na Twoim miejscu wyjechałbym z kanapą z metr do przodu i  postawił surroundy na wyższych standach, albo powiesił na ścianie-to już kwestia gustu.

Inny, wyższy montaż zazwyczaj dotyczy Dipoli/Bipoli, ale w Twoim przypadku nie wchodzi to w grę, więc nie będziemy robić sieczki w głowie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...