Skocz do zawartości

kino 5.1 do salonu ok. 50 m2 do okolic 2k zł


korkillus

Recommended Posts

20 minut temu, Markcox napisał:

Temat sprzed 16 lat?  ;)

https://www.dolby.com/us/en/guide/surround-sound-speaker-setup/5-1-setup.html

Wszystkie te pomysły z wieszaniem pod sufitem, a nawet wręcz w/na suficie jest tylko i wyłącznie wynikiem pomysłowości użytkowników i wymyślonego kompromisu, gdzie kino najczęściej jest elementem pokoju dziennego, w którym toczy się normalne życie, co często uniemożliwia referencyjne ustawienie. A głównym argumentem zazwyczaj bywa "WAŻ"

Ja na Twoim miejscu wyjechałbym z kanapą z metr do przodu i  postawił surroundy na wyższych standach, albo powiesił na ścianie-to już kwestia gustu.

Inny, wyższy montaż zazwyczaj dotyczy Dipoli/Bipoli, ale w Twoim przypadku nie wchodzi to w grę, więc nie będziemy robić sieczki w głowie

Widziałem, że stary ale myślałem, że to bez  znaczenia. Tak, żona i dzieci odgrywają w tym jakąś rolę :D Kabla mam dostatek, może wrzucę go na te dwie konfiguracje i sprawdzę różnicę. Kończąc, dzięki raz jeszcze i za link do dolby. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, korkillus napisał:

Kabla mam dostatek, może wrzucę go na te dwie konfiguracje i sprawdzę różnicę.

i to będzie najlepsze rozwiązanie - nic nie daje takich argumentów, jak testy na żywym organizmie.

Poniżej wkleję Ci jeszcze mój wpis z innego tematu, ale odnoszący się do tej samej kwestii - wysokiego umieszczenia surround'ów. Tak dla rozjaśnienia sytuacji, dlaczego MOIM ZDANIEM, jeżeli tylko jest taka możliwość, lepiej takiej sytuacji unikać

Dnia 6.02.2020 o 08:52, Markcox napisał:

żeby nie było tak cukierkowo, że już rozwiązałeś jeden ze swoich problemów powiem od siebie...  przerabiając w życiu też takie ustawienie, powiem tak: jeżeli tylko możesz umieścić je niżej, nie pod samym sufitem, to to zrób.

Tak wysokie umieszczenie surroundów niestety będzie zaburzać scenę - pytanie, na ile będziesz na to wyczulony i będzie Ci to przeszkadzać?!

Mnie to kuło w uszy dość mocno, a w moim przypadku wcale pod samym sufitem nie były.

I tak, jak samo tło muzyczne/dźwiękowe nie przeszkadzało, tak już wszelkiej maści np. przejeżdżające/przelatujące pojazdy, "świsty" strzałów etc. gdzie dźwięk przechodzi "z boku" z frontu do surround, były średnie w odbiorze. Chyba, że ktoś lubi, jak przejeżdżający obok samochód, nagle unosi się ku górze, jakby startował w kosmos ;)  ale działać będzie na pewno 

I koniecznie podziel się swoimi odczuciami i wnioskami po przeprowadzonych testach. Powodzenia!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...