Skocz do zawartości

Pearl 20 - wymiana na podstawki + ampl/wzmak


Łysy

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

1,5 roku złożyłem pierwsze stereo - podłogowe Pylon Pearl 20, Yamaha RN-402D oraz gramofon TEAC TN-350. Grają w salonie o powierzchni 16m2 (kwadrat). Z racji przeprowadzki jestem zmuszony do pewnych zmian, muszę przerzucić się na kolumny podstawkowe (salon też 16 m2, ale 5mx3,2m i głośniki vs sofa będą dzieliły realnie jakieś 2,5 m).

Zdecydowałem się na kontynuację Pylon Audio, tyle, że zastanawiam się nad monitorami Pearl, Opal oraz Ruby. Skorzystam z odsłuchu, ale może ktoś już coś mądrego poradzi - wszak różnice cenowe tych kolumn są znaczne.

Ponadto planuję dokupić CD Yamaha cd-s300. Czy dla nowicjusza amatora się sprawdzi?

Myślę też o wydaniu kilku stówek na jakiś używany wzmacniacz, żeby czasem tak dla zabawy przełączać się na nieco inne brzmienie. Co byście polecili?

Dodam, że obecny zestaw bardzo mi pasuje, słucham głównie rocka/punka/popu z wieloma żywymi instrumentami, głównie z YT plus oczywiście winyle i niebawem CD.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

 

Edytowano przez Łysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie  jesli monitory to dobiero seria Diamond z Pylona. Pośrednie są mocno przesadzone z ceną.

W podobnym budżecie dostaniesz po prostu lepsze. KEF Q350, Magnat 753 czy Dali Oberon 3 lub Monitor Audio Bronze 2.

Co do samego amplitunera to faktycznie przeciętny model. Także tu wymiana na wzmacniacz wniesie wiele. Ile masz na niego przewidziane?

Kilka stowek to 300 czy 800? No i zalezy które kolumny wybierzesz.

CDS300 jest ok jeśli masz lub zbierasz kolekcję płyt.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cd Yamahy wydam 1000, na kolumny liczyłem od 1000 do 3000. Przy tej górnej granicy po prostu zakup kompaktu poczeka. Używany wzmacniacz chciałbym jakos do 1000 pln. Myślę też o ew. sprzedaży amplitunera i wtedy kupnie czegoś nowego za 2000, np. Nada c326bee. Brzmieniowo Yamaha mi odpowiada, natomiast w ogóle nie wykorzystuję możliwości sieciowych. Ech opcji jest tyle, że mam mętlik w głowie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...