Skocz do zawartości

Który według was wzmacniacz wybrać?


Łukasz Gajaszek

Recommended Posts

Witam jestem nowym użytkownikiem i  chciałbym sie doradzic ktory według was wzmacniacz bedzie lepszy. Dostałem altusy 140, zregenerowałem wszystkie głośniki i teraz pytanie pod jaki wzmacniacz je podpiąć? Mam do wyboru takie modele:

Yamaha AX500

Yamaha AX570

Kenwood KA-770D 

Kenwood KAF-3010R

Technics SU-V660 

Denon PMA-700V

Denon PMA-720

Prosze o wasze opinie tych wzmacniaczy lub inne propozycje, kwota jaka dysponuje to 350zl, no max 400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciepło grającego. No i zwiększ budżet. Bo wszystkie przez Ciebie wymienione, będą potrzebowały przeglądu. A to koszt około 100-200 zł. Plus. 

Podstawowa zasada w audio odsłuchaj przed zakupem!! Chyba że potrzebujesz porady wróżki, która powie jaki dźwięk będzie dla Ciebie dobry. Ale wtedy to nie to forum. 😂

1. Jaki jest metraż pokoju?

2. Co jest źródłem ?

3. Jakiej muzyki słuchasz? 

4. Jaki lubisz dźwięk? 

Generalnie odradzamy konstrukcje Tonsil/Unitra. Ale skoro już masz.. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Gajaszek

W tym budżecie to raczej nie ma szans. Budżet x2. 

Wg mnie słabo to będzie z Twoimi kolumnami. Mógłbyś spróbować Yamaha as700 za 800 zł, od @Pumpurek , ale może być zbyt jasno i na dłuższą metę męcząco. Wypożycz do domu i posłuchaj. Wzmacniacz można oddać lub wymienić. 

Sam słucham takiej muzy i dźwięk musi być energetyczny, szybki, mocne granie dołem. Z tego co pamiętam Altusy do demonów prędkości nie należą. Raczej dźwięk lekko zmulony, wyeksponowana góra i schowany środek. Dół rozlazły i misiowaty. Bas bardziej dudnił niż grał. Ale pamięć może mylić, bo słuchałem dość dawno. 😏

Do tych kolumn coś szybkiego, ale ciepłego. 

Ta Yamaha to nie do końca szczęśliwa kombinacja, ale sam sprawdź. Może Ci się spodoba?? Tak czy inaczej kolumny za jakiś czas do wymiany!! 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-yamaha-a-s700-4-8-ohm-2x158w-8875494133

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...