Skocz do zawartości

Kino domowe 18m2


Maciej K

Recommended Posts

Witam,

Szukam pomocy przy wyborze pierwszego zestawu kina domowego. Nie jestem zbyt obeznany w temacie, dlatego chciałbym prosić o radę mądrzejszych ode mnie ;) Główny nacisk stawiam na kino, ale brzmienie muzyki nie jest mi obojętne. Na start myślę o zakupie amplitunera oraz 5 kolumn. Z czasem planuję dokupić subwoofer. Kwota jaką dysponuję na tą chwilę to 5 tyś zł. Jednak jeśli będzie warto, mogę budować zestaw stopniowo (zadecyduje odsłuch). Na tą chwilę udało mi się posłuchać kolumn klipsch rp600 i monitor bronze 2 z amplitunerami onkyo i denona. Z tych dwóch w mój gust bardziej trafił klipsch  w połączeniu z denonem. W MA bas był dla mnie suchy i twardy, bez energii. Klipsch był bardziej żywy i dynamiczny, jednak mam wrażenie, że mogoby być lepiej - chodzi mi o brzmienie, bo jakościowo to i tak trochę ponad półkę cenową w którą celuję. Druga rzecz, nie wiem czy to kwestia akustyki w sali odsłuchowej, ale było mi mało niskich tonów. W związku z tym nie wiem,czy nie lepiej postawić na kolumny podłogowe. Pokój ma wymiary ok. 4,8 na 4,2 metra i nie mam pojęcia który rodzaj kolumn lepiej się tu sprawdzi. Z filmów głównie oglądam fantastykę, horrory i thrillery, czasem jakiś film akcji. Z muzyką różnie, ale głównie energiczne gatunki. Metal, rock, techno, klubowa, czasem hardbas i rap.

Czy na bazie moich preferencji i póki co znikomego odsłuchu moglibyście poradzić mi, jakim zestawem warto się jeszcze zainteresować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Czyli monitory na front?

To jest dobre pytanie. W salonie audio w którym byłem do tego metrażu bardziej polecali mi monitory. Jednak po odsłuchu w obu brakowało mi, że tak to ujmę "potęgi" brzmienia i głębi basu. Wydaje mi się, że lepiej by się sprawdziły wersje podłogowe, ale musiałbym porównać to w mieszkaniu. W salonie cała salka była zaadaptowana akustycznie więc w domu pewnie to zagra inaczej. Druga rzecz, że mam trochę zwichnięty słuch przez funkcję loudness, więc może przez to niskie tony nie brzmiały tak jakbym sobie tego życzył.

Nie mam też nic przeciwko niższej półce cenowej. Póki co jestem na etapie szukania swojego złotego środka cena/jakość. Niestety obsługa salonu przestała być tak pomocna gdy temat zszedł na tańsze kolumny ;) Niemniej w kolejnym odsłuchu uwzględnię zaproponowane kolumny. Póki co wylądowałem na chorobowym, więc mam chwilę na zawężenie kandydatów do odsłuchania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam u siebie taki sam metraż i postawiłem na kolumny podłogowe Dali Oberon 7 z amplitunerem Onkyo 686. Myślę, że taka wielkość pomieszczenia spokojnie pozwala na postawienie kolumn podłogowych. Mocy mi nie brakuje, a głośność dobierzesz do własnego uznania. Też zacząłem kompletować zestaw po kawałku i wciąż jestem w trakcie, ale myślę, że lepiej dłużej odkładać niż wydać 5k i być średnio zadowolonym z efektu. Faktem jest, że dźwięk w salonie audio będzie się różnił od tego co usłyszysz u siebie, dlatego branża na forum oferuje wypożyczenie sprzętu do domu - na pewno Ci doradzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2020 o 07:53, S4Home napisał:

 To co ktoś Ci poleca to weż pod rozwagę a  anie jako wyznacznik.

Tak zrobię, dlatego zresztą napisałem na forum, w celu poznania alternatyw ;) Na tą chwilę do odsłuchania wymienione przez was BL40 , S55e, Tannoy 7.4 oraz Heco aurora. Dla porównania planuję jeszcze odsłuchać zestawy pokroju Taga 606 i Quadral Quintas. Chodzi mi po głowie jeszcze Klipsch r620, ale z tego co wyczytałem na forum, proponujecie celować w serię RP. Aż tak źle jest z serią reference?

Pytanie z jakimi amplitunerami warto tych kolumn posłuchać? Onkyo i Denona słyszałem z kolumnami wymienionymi w pierwszym poście. Niestety nie mieli yamahy dla porównania. No i chyba będę musiał wybrać się na odsłuch gdzieś dalej, bo w mojej okolicy ciężko w jednym miejscu odsłuchać wszystkich zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...