Skocz do zawartości

Znaczenie kabla zasilającego wzmacniacz


Atlas1304

Recommended Posts

5 minut temu, S4Home napisał:

 

W domu słucham tydzień na jednym kablu później tydzień na drugim i różnica jest. Są kable które rozjaśniają sprzęt są takie co przyciemniają. Kable zasilające nie są jednak tanie.

Czy to oznacza ze po tygodniu mozna jeszcze przypomniec sobie poprzedni dzwiek kabla. To by chyba przeczylo troche temu co pisze pan Wojciech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się kłócić i komuś udowadniać czego kolwiek każdy ma swoje zdanie i możliwość jego wyrażenia na forum. Różnicę pokazuje sprzęt w zależności od jakości systemu różnicę są mniejsze lub większe. Zatem przy zestawach podstawowych różnicy na kablu może być ciężka do wychwycenia.  I nie mówię tu o wydawaniu kroci tylko o zachowanie zdrowego rozsądku sam osobiście posiadam zasilałki Auq i jestem z nich zadowolony. 

Mając na myśli "czarny kabel" chodziło tu o kabel podstawowy dodawany w zestawie a nie sam kolor choć niektóre firmy stosują różne kolory ^^ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy to oznacza ze po tygodniu mozna jeszcze przypomniec sobie poprzedni dzwiek kabla. To by chyba przeczylo troche temu co pisze pan Wojciech...

To znaczy że oswajasz się na prawdę z dźwiękiem. Wiesz który bardziej Ci pasuje.

Ja przepraszam ale już jakiś czas temu doszedłem do wniosku że takie szybkie nawet w ciemno przełączanie nic nie daje. Ok różnice słyszę nawet kolumn. Ale po tygodniu powiem które mi bardziej lezą tu jest to samo. Wczoraj znowu przełączyłem zasilający i już słyszę różnicę. ale za tydzień wyciągnę wnioski.

7 minut temu, Kubad napisał:

Nie zamierzam się kłócić i komuś udowadniać czego kolwiek każdy ma swoje zdanie i możliwość jego wyrażenia na forum. Różnicę pokazuje sprzęt w zależności od jakości systemu różnicę są mniejsze lub większe. Zatem przy zestawach podstawowych różnicy na kablu może być ciężka do wychwycenia.  I nie mówię tu o wydawaniu kroci tylko o zachowanie zdrowego rozsądku sam osobiście posiadam zasilałki Auq i jestem z nich zadowolony. 

Mając na myśli "czarny kabel" chodziło tu o kabel podstawowy dodawany w zestawie a nie sam kolor choć niektóre firmy stosują różne kolory ^^ 

Owszem są sprzęty które w mniejszym stopniu są podatne. Ale to raczej te tańsze. Albo takie które dziwnym trafem mają seryjnie fajny kabelek mimo że "czarny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

To znaczy że oswajasz się na prawdę z dźwiękiem. Wiesz który bardziej Ci pasuje.

 

A to oswajanie sie z dzwiekiem i wylapywanie roznic na prawde stoi po stronie dzwieku czy tez moze innych zmian. Pytam bo zanim zaczne porownywac chcialbym to zrobic wedlug sztuki najwyzszego rzemiosła. I dlaczego te zmiany nie sa zauwazalne od razu? Czy ma to moze zwiazek z tzw. Wygrzewaniem kabla?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilajacy działa jak filtr i w wielu przypadkach ma wpływ na brzmienie. Warto na kilka dni zostawić wpięty jeden kabel i później drugi. Będzie można wychwycić różnicę czy coś się zmieniło, może nam czegoś brakuje. Są oczywiście sprzęty, na których nie byłem w stanie wychwycić różnicy w kablach zasilających ale takich sprzętów jest niewiele. Warto wspomnieć, że różnice w kablach zasilających nie są aż tak słyszalne jak w kablach głośnikowych czy IC i warto zawsze sprawdzić w swoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 1Ender napisał:

Pytałem kolegi @Atlas1304  jaki ma sprzęt. A konkretnie 

Ale chyba autor nie zrozumiał 😏

Przepraszam że nie odpowiedziałem na pytanie. Otóż moja konfiguracja to wzmacniacz nad C375bee z kablem dołączonym od producenta,kolumny Aurora 700 kable chord rumour x,transport cd Cambridge audio cxc też kabel od producenta,dac topping D50 no i narazie chromecast audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Q21 napisał:

Kabel zasilajacy działa jak filtr i w wielu przypadkach ma wpływ na brzmienie. Warto na kilka dni zostawić wpięty jeden kabel i później drugi. Będzie można wychwycić różnicę czy coś się zmieniło, może nam czegoś brakuje. Są oczywiście sprzęty, na których nie byłem w stanie wychwycić różnicy w kablach zasilających ale takich sprzętów jest niewiele. Warto wspomnieć, że różnice w kablach zasilających nie są aż tak słyszalne jak w kablach głośnikowych czy IC i warto zawsze sprawdzić w swoim systemie.

Czy mógłbyś napisać coś więcej na temat filtrowania prądu przez przewód zasilający? Chętnie się douczę. Konkretnie na czym oparte jest to stwierdzenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Kabel zasilajacy działa jak filtr i w wielu przypadkach ma wpływ na brzmienie. Warto na kilka dni zostawić wpięty jeden kabel i później drugi. Będzie można wychwycić różnicę czy coś się zmieniło, może nam czegoś brakuje. Są oczywiście sprzęty, na których nie byłem w stanie wychwycić różnicy w kablach zasilających ale takich sprzętów jest niewiele. Warto wspomnieć, że różnice w kablach zasilających nie są aż tak słyszalne jak w kablach głośnikowych czy IC i warto zawsze sprawdzić w swoim systemie.

Z calym szacunkiem ale....

Ten filtr zaczyna działać dopiero po tygodniu? Przeciez zakłócenia zakladajac ze sa, to sa od razu po wpieciu kabla, a filtr w kablu niweluje te zaklocenia od razu wiec efekt poprawy dzwieku "musi" byc zauwazalny rowniez od razu inaczej cała ta akcja z zakloceniami nie trzyma sie kupy. Wiec jak to jest? Potrzeba tygodni czy od razu slychac roznice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Atlas1304 napisał:

Przepraszam że nie odpowiedziałem na pytanie. Otóż moja konfiguracja to wzmacniacz nad C375bee z kablem dołączonym od producenta,kolumny Aurora 700 kable chord rumour x,transport cd Cambridge audio cxc też kabel od producenta,dac topping D50 no i narazie chromecast audio.

Przy Twojej konfiguracji te 500 zł, a nawet 1000 zł przezmaczyłbym na zmianę kolumn, ale tylko i wyłącznie używanych . To więcej wniesie do dźwięku niż sieciówka. A Przewody zostawiłbym stockowe. Ewentualnie szukałbym najpierw przewodów głośnikowych, a później sygnałowych i sieciowych (też używanych), ale i tak kolumny wniosą najwięcej! 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilający działa jak filtr ...ludzie no to mamy kolejny element elektroniczny...likwidujący zakłócenia etc no to po co nam te listy przeciwzakłóceniowe, gniazda z filtrem przeciwzakłóceniowym, cewki, dławiki, kondensatory. Ależ bzdury. Czyli masz śmieci w 230V to kup kabel zasilający i sinus się oczyści...i zniknie składowa stała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

A ja się od jakiegoś czasu zastanawiam, czy nie sprzedać ampli i kolumn. Kupię sobie zamiast nich porządny kabel zasilający, wepnę do gniazdka, położę go na szafce rtv i będę sobie go słuchał.

Jak wygeneruje jakiś szum w zakresie 20-20kHz to czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam Wesolowski napisał:

Jak wygeneruje jakiś szum w zakresie 20-20kHz to czemu nie.

Teoretycznie jest to do zrobienia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Magnetostrykcja

Na obronie pracy dyplomowej profesor pytał mnie właśnie o to zjawisko, a konkretnie dlaczego transformator buczy.

(I nie chodziło o ten oklepany dowcip, gdyby pani miała 50 okresów na sekundę też by pani buczała).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Właśnie rozmiawiałem z kolegą z laboratrium kompatybilności elektromagentycznej i odpowiedź była jasna: większej głupoty jak żyje nie słyszał, żeby kabel zasilający miał jakikolwiek wpływ. 

To dopytaj jeszcze o wygrzewanie kabla zasilającego 😉 To się jeszcze czegoś dowie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie drzeć łacha!! 😂 Serio!! 😁

Jak kolega chce to niech wypożyczy od @Pumpurek  kilka przewodów i sam stwierdzi czy jest lepiej czy nie. 

Ja w dalszym ciągu uważam, że lepiej kasę dołożyć do kolumn i kupić lepsze używane. Ale róbta co chceta! 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/kable-przewody-zasilajace-67306?order=pd&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-3-1127

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 1Ender napisał:

Przestańcie drzeć łacha!! 😂 Serio!! 😁

Jak kolega chce to niech wypożyczy od @Pumpurek  kilka przewodów i sam stwierdzi czy jest lepiej czy nie. 

Ja w dalszym ciągu uważam, że lepiej kasę dołożyć do kolumn i kupić lepsze używane. Ale róbta co chceta! 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/kable-przewody-zasilajace-67306?order=pd&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-3-1127

Pozdrawiam 

Wypozyczy i co dalej? Ma sobie z tym zdjecie zrobic? Nawet nie potrafia nam wytlumaczyc ile czasu potrzeba na wygrzanie kabla i ulozenie sie struktury krystograficznej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84

Z moich obserwacji przewód używany potrzebuje od około 80 do 100 godzin, by się ułożyć w systemie. Nowy jeszcze więcej. ( dot. głośnikowych i interkonektów) 

Ale zaraz mnie tu zlinczują, że szerzę czarną magię!! 😂😂😂😁😁😁

Sieciówek nie miałem, zawsze na stockowych grałem. Po prostu wolałem dołożyć do wzmacniacza, czy kolumn niż kupować sieciowy. Może błąd? 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Atlas1304 napisał:

Otóż moja konfiguracja to wzmacniacz nad C375bee z kablem dołączonym od producenta,kolumny Aurora 700 kable chord rumour x,transport cd Cambridge audio cxc też kabel od producenta,dac topping D50 no i narazie chromecast audio.

Jak już będziesz miał ten lepszy kabel to proponuję sprawdzić go na wszystkich urządzeniach. U mnie akurat największe różnice słyszę na CD.

Ogólnie co do tego słyszenia to - różnice rzadko są typu, że jest lepiej albo gorzej, jest po prostu inaczej. I to czy to inaczej pasuje czy nie wymaga żeby się z tym trochę osłuchać - stąd propozycje testów tygodniowych. Zazwyczaj jest coś za coś, np. dżwięk staje się szlachetniejszy i czystszy ale jest trochę 'zamknięty', ma mniej oddechu. Przy wzmacniaczu chyba najłatwiej wychwycić kwestie przymulenia czy 'żwawości' grania.

To, że te różnice są subtelne i trzeba za nie dużo zapłacić to inna sprawa ale to już indywidualna rzecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

ulozenie sie struktury krystograficznej...

czy może krystalograficznej ?

O jakich kryształach mówimy?
Czasem może jednak warto skorzystać z laryngologa z NFZ, zawsze taniej będzie niż wydawanie kasy na kable zasilające. To akurat moje subiektywne zdanie. Nie dam sobie niczego obciać w kwestii kto ma rację.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wito76 napisał:

czy może krystalograficznej ?

O jakich kryształach mówimy?
Czasem może jednak warto skorzystać z laryngologa z NFZ, zawsze taniej będzie niż wydawanie kasy na kable zasilające. To akurat moje subiektywne zdanie. Nie dam sobie niczego obciać w kwestii kto ma rację.

Ups... przejezyczylo mi się. Przepraszam najmocniej. Nie chcialem urazic Cię drogi forumowiczu. Eee chwileczkę... a może Pan bylby w stanie wytlumaczyc mi zanim zaczne odsluchy (ktos inny zaniemogł), wyjasnic dlaczego po tygodniu sa zmiany a nie od razu, skoro eliminacja zakłóceń powinna automatycznie poprawic dźwięk. Czyz nie mam racji??

Chociaz zdaje sobie sprawe ze tego nie wytlumaczy Nikt i kolo sie zamyka. Dziekuje i pozdro.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...