Skocz do zawartości

Znaczenie kabla zasilającego wzmacniacz


Atlas1304

Recommended Posts

12 godzin temu, MariuszZ napisał:

Standardem w przewodach powinien być ekran. Dlaczego? Przewód zasilający odbiorniki prądem przemiennym staje się anteną nadawczą i generuje pole elektromagnetyczne na zewnątrz.

Pisałem to już gdzieś niedawno. Mam taki (zdjecie poglądowe) czujnik bezprzewodowy do wykrywania przewodów pod napięciem. Robiłem sobie z nudów testy i po przyłozeniu czujnika do czarnego kabla "komputerowego" piszczy z 2cm. Przykładając czujnik do tzw kabla audio czyli grubasa z ekranem miedzianym i folią ekranującą czujnik nie piszczy w ogóle, "nie widzi" że prąd płynie kablem. Taki tam materiał do przemyśleń.

image.png.81d28fd8f6ce1bdf5a9995b1119badd0.png

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kris2024 napisał:

Zyły sa wykonywane z róznej jakościowo miedzi i róznych jej domieszek, sa tez kable ze srebra i inne cuda wianki:) 

Polecam Ci kable za 200 tys https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-zasilajacy-Nordost-Odin-2-5m/9233?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIwrrsycP0hAMV0QcGAB12jgFbEAQYAiABEgLQN_D_BwE

:))))))))

Ach ta miedź. Co też bez tej miedzi byśmy poczęli. Bo przeca jak się nie ma miedzi to się cicho na du,,ie siedzi. A pomyśleć, że kiedyś aluminium wystarczyło. Bywało też w ołowiowym ekranie. 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:

Pisałem to już gdzieś niedawno. Mam taki (zdjecie poglądowe) czujnik bezprzewodowy do wykrywania przewodów pod napięciem. Robiłem sobie z nudów testy i po przyłozeniu czujnika do czarnego kabla "komputerowego" piszczy z 2cm. Przykładając czujnik do tzw kabla audio czyli grubasa z ekranem miedzianym i folią ekranującą czujnik nie piszczy w ogóle, "nie widzi" że prąd płynie kablem. Taki tam materiał do przemyśleń.

image.png.81d28fd8f6ce1bdf5a9995b1119badd0.png

W punkt ! ot cała filozofia to sa wszystko wytłumaczalne zjawiska fizyczne i elektromanteyczne. Więksozsc ludzi nie zdaje sbie sprawy ze jest ponad 300 róznych mierzalnych poarametrów jakości energii elektrycznej które mozna przebadac np takim miernikiem jak A-eberle Expert w klasie A1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

i u mnie w Arcamie sa30 w miejscu gdzie wpina się kabel zasilający są tylko 2 piny, czyli chyba brak pina od masy.

Teraz pytanie czy to coś zmienia w porównaniu do wejść z 3 pinami i czy bez różnicy jest jaki wepniemy rodzaj kabla zasilającego(nie chodzi mi tu o jego klasę),bo nie widziałem takich kabli tylko z dwoma pinami.Jak kiedyś się pytałem to dostałem odpowiedź, możesz śmiało wpinać kabel z 3 pinami.

Tu grafika z tyłem SA30.

To jest urządzenie w drugiej klasie ochronności. Masz z tyłu symbol kwadrat w kwadracie. Nie wolno podłączać uziemienia. "Kto do części przewodzących, które są dostępne po otwarciu rozdzielnicy klasy ochronności II, przyłącza przewód ochronny, ten zmienia klasę ochronności z klasy II na klasę I ze wszystkimi tego konsekwencjami i przyjmuje na siebie odpowiedzialność za ten krok"

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misio38 napisał:

To jest urządzenie w drugiej klasie ochronności. Masz z tyłu symbol kwadrat w kwadracie. Nie wolno podłączać uziemienia. "Kto do części przewodzących, które są dostępne po otwarciu rozdzielnicy klasy ochronności II, przyłącza przewód ochronny, ten zmienia klasę ochronności z klasy II na klasę I ze wszystkimi tego konsekwencjami i przyjmuje na siebie odpowiedzialność za ten krok"

nikt nie napisał, że przy dwupinowym wejściu zasilajacym ktos ma pdłączącć zyłe PE do wzmacniacza. Pisalem ze smiało mozna wykorzystac ekranowany przewod trzy zyłowy i tylko od strony zasialnia listwy) bedzie podpiety i będzie wówczas pełnił funkcję wewnetrznego ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...