Skocz do zawartości

Co wybrać Tonsil Maestro 180 / Melodika BL30 / NOTA 550 / JAMO S805


PiotrJ

Recommended Posts

Cześć,
Szukam stereo do pokoju ok. 25m2. Będzie do niego podłączony TV i PS4 (do CD, Spotify itd.) - chciałbym też ewentualnie bezpośrednio odpalać jakiś streamingowy serwis.

Budżet to ok. 2500zł. Zawsze można 'coś' dołożyć... i tak właśnie go ustaliłem. Chciałbym w tym zmieścić wzmacniacz i kolumny, pomyślałem, że więcej można zainwestować w głośniki (taki pogląd jednak przeważa) i kupić jakiś używany wzmacniacz, potem dokupić odtwarzać sieciowy itd.

Po tym jak pół internetu przeczytałem moje wnioski są taki:
- bass reflex na wszelki wypadek z przodu (bo nie wiem ile będę miał miejsca za 2 lata) / albo nawet bez
- podłogowe, bo pomieszczenie raczej nie będzie mniejsze niż 20m
- 2-3-4 drożne, już mi to obojętne

Jeśli chodzi o opcje używanego sprzętu to jednak nie mam wiedzy, żeby czatować na okazje pół roku.
Sprawdziłem allegro, olx, gumtree, niemiecki ebay i amazon, brytyjski amazon - moje wnioski:
- poniżej kilku tysięcy nie ma co się w to bawić (sam transport to nawet 50Eur)
- większość ludzi nie chce wysyłać bo to kłopot (nur abholung)
- na zdjęciach czarnych frontów nic nie widać i trzeba ciągle się dopraszać o lepsze
- na allegro obserwuje 3 ciekawe licytacje ale nigdy nie wiadomo jak się skończą czy ich ktoś nie wycofa
- w uszkodzony sprzęt nawet nie chcę się bawić (bo się na tym nie znam a to znaczy, że ktoś mnie może zgolić dwa razy :))

Ostatecznie wybór padł na takie opcje:
- Tonsil Maestro II 180 (teraz w promocji, polskie) + jakiś używany wzmacniacz + DAC?
- Melodika BL30 + coś
- NOTA 550 w zestawie z Yamaha R-N303D  - fajna zniżka za zestaw https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n303d-indiana-line-nota-550.html (umówiłem się na odsłuch)
- JAMO S805 + coś
- ewentualnie taki zestaw CAMBRIDGE AUDIO AXA35 + POLK AUDIO T50 https://nautilus2.pl/audio/zestawy-stereo/cambridge-audio-axa35-polk-audio-t50?sort=p.price&order=ASC

Zestaw kupuję do muzyki, ale będzie wykorzystywany również do Netflixa + PS4.
Nie wierzę w kino domowe, jak mi zależy na filmie to idę do kina.

Co poradzicie? Czy w takim wyborze z niższej póki, aspirującym do wyższej, w ogóle ma znaczenie co wybiorę czy to już ten moment żeby wybierać po kolorze?
Słucham wszystkiego niestety (poza metalem): klasyka, jazz, elektronika, funk, wokal. Doceniam neutralne, ciepłe brzmienie, elastyczny bas, detale instrumentów i dynamikę przy szybszych brzmieniach elektronicznych - póki co na słuchawkach zwykłych, dousznych i zamkniętych :)
 

Edytowano przez PiotrJ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kolumny które wybrałeś średnio się sprawdza w Twoim pomieszczeniu

Ok Tonsil jest duży i dał by radę ale ta marka upadła już jakiś czas temu. Produkty obecne sa przeciętne i to mocno.

Jamo 805 to konstrukcja kinowa totalnie nie nadająca się do muzyki. Gra słabo gorzej od Tonsila

Z kolei dwie pozostałe propozycję są ok ale za małe do Twojego pomieszczenia.

Moim zdaniem jeśli chcesz nowe to Melodika ale BL40MKIII, Heco Victa 702 albo Tannoy 7.4

Do tego używany wzmacniacz i DAC.

Jaki to zalezy od kolumn, je wybierz najpierw.

Chyba że od razu idziesz w uzywane kolumny to do gry wchodzi jeszcze Mission M34i, Klipsch F2 czy Dali 450.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...