Skocz do zawartości

Marantz NR1509 jakie monitory podstawkowe? pokój 20m2


Magneto

Recommended Posts

Witam: Amplituner Marantz NR 1509 szukam do niego głośników podstawkowych mam kilka propozycji i proszę o jakieś sugestie. Zaznaczę tylko że pokój ma 20 m2 i to co teraz buduję jest na start ( z czasem będę modyfikował) oczywiście jak się przeprowadzę do większego mieszkania 😊. Nie słucham mocnej muzyki Rocka, Metalu Trance, itd> raczej jazz, pop, trochę elektronika, chillout. Oczywiście mam nadzieję że do kino też na tych głośnikach w miarę pojedzie😵

Kolumny mogą mieć max 50 cm. wys.  wybrałem kilka typów i proszę o jakieś sugestie...

castle knight 2 >        Cambridge Audio - Aero 2 >           Cambridge audio sx60 >      QUADRAL Argentum 530

Proszę o klarowną i merytoryczną odpowiedź na temat tego połączenia i dobory tych kolumn.? 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam: Prosił bym jeszcze o parę słów na temat amplitunera Marantz nr1509, nie jestem jakimś wybitnym specjalistą odsłuchu raczej będę wykorzystywał jego dodatki takie jak radio internetowe lub muzyka z Tidal plus KD. Dodam jeszcze że pełna moc raczej nie będzie wykorzystywana słucham muzyki na średnich decybelach😊

Dziękuję za pierwszą odpowiedź i będę się kierował na  QUADRAL Argentum 530

Proszę o odpowiedź czy ten zestaw to będzie przysłowiowe "pierdzenie" czy jak dla amatora takiego jak ja zagra to przyzwoicie ?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brał bym kolumny o dużej efektywności. Sam mam amplituner marantz 1509 i jeśli chodzi o moc to jest on dość słaby. Z zensorow 5 basu nie mógł wydusić zbyt wiele. Dopiero po podpięciu zewnętrznego wzmaka wszystko się poprawiło. A kolumny te nie są jakoś wybitnie wymagające. Może - o ile będzie Ci odpowiadało takie granie - celuj w jakieś Klipsche. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brał bym kolumny o dużej efektywności. Sam mam amplituner marantz 1509 i jeśli chodzi o moc to jest on dość słaby. Z zensorow 5 basu nie mógł wydusić zbyt wiele. Dopiero po podpięciu zewnętrznego wzmaka wszystko się poprawiło. A kolumny te nie są jakoś wybitnie wymagające. Może - o ile będzie Ci odpowiadało takie granie - celuj w jakieś Klipsche. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję seba za podpowiedź, mówiąc na temat efektywności miałeś na myśli dB? Te kolumny mają mają skuteczność 87 dB i resztę parametrów też znośnych . Nie mogę przekroczyć budżetu 1700 za monitory, a one mieszczą się w moim przedziale nawet poniżej 1499 ziko😉

Te Klipsche zobaczę może mnie przekonają

A jaki wzmasniacz bądź końcówkę mocy dodałeś do zestawu tak pytam z ciekawości na przyszłość?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba - wzmak cyrus one trochę nie na moją kieszeń😉 i nie do tak małego pokoju... chociaż kto wie ... Może kiedyś jak dzieci podrosną a ja zmienię salon z 20m2 w bloku:64_zipper_mouth::64_zipper_mouth::67_head_bandage: na 40m2😊

Maciek72 - raczej celuję w nowe satelity te które mi zaproponowałeś już trochę leciwe poza tym parametry podobne do   QUADRAL Argentum 530 raczej pójdę w nowe ale dzięki za ofertę.

S4Home - tak zdaję sobie sprawę z tego że amlituner to nie wzmacniacz stereo. Ale funkcjonalność amlitunera jest o wiele większa:91_thumbsup: i na tym mi na tą chwilę zależy, chociaż liczę że w miarą to zagra pod KD jak i stereo👂💃. Miałem kupić coś z Yamaha RX-V485 lub ,585 bo to o wiele mocniejsze amlitunery ale mój dystans i przeczucie podpowiedziało mi Marantaz😉

Amlituner  Marantz nr1510 kupiłem go w  cenie Marantaza NR1509  za  1800 ziko > zestaw satelit QUADRAL Argentum 530  1500 ziko to już daje 3300 złociszy. 

Jeszcze tylko okablowanie i w końcu zagra🎷🎼 a i może żona będzie zadowolona 😊

Macie może jakieś sugestie co do okablowania tych głośników ?

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez Magneto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

Ok a czym taki amplituner kinowy wygrywa z Onkyo 8270 Czy Denon DRA800?

 

Jap, Szukając zastanawiałem się również na Onkyo 8270 spasował mi tak jak Yamaha ale... Miałem 3000 monet... więc jak to bywa z wyborem albo lepszy Amlituner albo lepsze monitory:67_head_bandage:. Albo odwrotnie:67_head_bandage: Onkyo niestety 2500 ziko więc na monitory za mało zostaje i tak podniosłem monitory do 1500 zł. a amlituner 1800 zł zestaw i tak mnie wyniesie 3500 monet.

Jak to zwykle bywa się trochę dokłada dla zachowania KOMPROMISU😉:91_thumbsup:w granicach rozsądku (Z czasem coś się zmodyfikuj)

 Tak prawdę mówiąc to co bym chciał to by mnie wyniosło ponad 5000 monet ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma (choć nie wiem czy to akurat trafne odniesienie do sprzętu pobudzającego zmysły i emocje...

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba3002 napisał:

A planujesz zestaw 5.1 czy chcesz amplitunerem AV napędzać tylko 2 kolumny? 

A planujesz zestaw 5.1 czy chcesz amplitunerem AV napędzać tylko 2 kolumny? 

Tak, z czasem oczywiście zestaw rozbuduje do 5.1 ale nie mam pojęcia kiedy... Może za kilka lat a może za kilka miesięcy😀 to zależy od  doznań i tego czegoś..., czego będzie brakować w odsłuchu.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów; Proszę jeszcze o radę na temat kolumn do Marantz NR 1510 które wybrać QUADRAL ARGENTUM 530 czy QUADRAL ARGENTUM 550 pierwsza to podstawkowa druga podłogowa ale różnica wysokości i między nimi mi odpowiada. 

Jakie macie zdanie na temat tych głośników ? Zastanawia mnie to że mniejsza 530-ka wys. 86 cm ma szer. 21,2 cm, natomiast 550-ka o wiele wyższa bo 86 cm ma szer. tylko 16,5 cm. Czy to dobre rozwiązanie ?

Pozdrawiam 

Edytowano przez Magneto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to jesli chcesz rozbudować to co innego. No to do pełnego kina to tak warto.

 

18 godzin temu, Magneto napisał:

Jakie macie zdanie na temat tych głośników ? Zastanawia mnie to że mniejsza 530-ka wys. 86 cm ma szer. 21,2 cm, natomiast 550-ka o wiele wyższa bo 86 cm ma szer. tylko 16,5 cm. Czy to dobre rozwiązanie ?

Nie zwróciłeś uwagi na wazna rzecz. Podłogowe mają tylko 15 cm membrany.

Ok zagrają głośniej i basem generowanym przez rezonanse obudowy. Natomiast 530 to konstrukcja bardzo udana dynamiczna. Moim zdaniem potrafiąca nawet zagrać głośnije, Może  z delikatnie płytszym i bardziej krótkim basem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie... 

Jakie kable głośnikowe zakupić myślałem o Klotz tylko nie wiem 1.5 m2 czy raczej 2.5 m2 ? i czy ma sens zakładać"krokodylki" skoro nie będę ich przepinał z głośników

I jeszcze jedno czy jeden kabel może być dłuższy od drugiego? np. jeden 2 metry a drugi 3 metry

Ampli ma 85 wat na kanał - mocy ciągłej będzie 50 wat, kolumny 80 wat moc ciągła /120 wat ... 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykle kable ze szpuli. Jeśli nie zamierzasz przepinać kabli to "krokodylki" (rozumiem że chodzi o jakiegoś rodzaju kondekcje 😋) nie są Ci do szczęście potrzebne. Są teorie, które mówią, że kable powinny być rownej długości. Ale przy cenie ok 8 zł za metr chyba możesz pozwolić sobie na to by były takie same 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...