Skocz do zawartości

Marantz NR1509 jakie monitory podstawkowe? pokój 20m2


Magneto

Recommended Posts

Witam: Kino domowe złożone i po pierwszych kilku dniach odsłuchu (aha okablowanie Tech link 2,5 m2 ) jest to czego się spodziewałem:91_thumbsup:. Oczywiście na razie jest to zestaw oparty na dwóch kolumnach podstawkowych Quadral Argentum 530 wraz z amplitunerem Marantz NR 1510, wiec nie mam się co spodziewać nieba w uszach jak przy mocnym wzm. i kolumnach podłogowych. 

Co zauważyłem, podczas odsłuchu KD, FM,  radia internetowego, Spotify oraz Tidal niestety jakość niektórych konwersji plików nie powala na moim sprzęcie. Mam tu na myśli odczucie że monitory nie wyciągają wszystkiego tego co mają do zaoferowania (czuć rezerwę i np. przy niskich poziomach odsłuch być może to wina ampli. nie potrafią wyciągnąć pełni brzmień i tonów, są jakby stłumione. Lecz po podkręceniu głosu do średnich i wysokich wartości jest BDB i mam to czego chcę, kolumny trójdrożne radzą sobie jak dla mnie świetnie w tych przedziałach rewelacyjnie. 

Na plus podłączenie i ustawienie zestawu mega intuicyjne i proste niecała godzina:91_thumbsup: razem z logowaniem do Heos itd. minus: to stary TV i stary dekoder Polsatu do którego musiałem podłączyć Optyka, nie za bardzo sobie radzi z dźwiękiem w TV 👂😉 muszę naprawdę kręcić na wysoki Volume żeby zagrało.

Wracając do formaty plików dźwiękowych to naprawdę większość jest w konwersji FLAC ? i z tym mój zestaw radzi sobie na mój gust BDB ! 

Podsumowując za zestaw wyłożyłem 3500 monet   AMPLI - 1795 monet   KOLUMNY 1500 monet   KABLE - 200 monet   -   nie wiem czy to dużo czy mało jak, dla mnie wystarczająco:91_thumbsup:

Dla mnie gitara, mam to czego chciałem (może trochę więcej spodziewałem się po odsłuchu jako całości... niestety widzę że gatunek muzyczny jak i format nagrania na tym sprzęcie jest dość rozbieżny) In plus jak i na minus. Ale wiedziałam czego chcę spodziewałem się że dupy nie urwie i jak na moje warunki w bloku i z dzieciakami to BDB granie. oczywiście z czasem coś rozbuduję ☺️

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dnia 10.02.2020 o 15:27, seba3002 napisał:

No niestety ale ten ampli może mieć problemy z napedzeniem tych kolumn. U mnie nr 1509 też nie mógł wycisnąć basu z kolumienek. Także albo wzmak na fronty albo jakiś przyzwoity sub (który i w kinie się przyda). 

A czy Onkyo tx-nr686 da rade z tymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...