Skocz do zawartości

sheid

Recommended Posts

Cześć,

zwracam się do was z prośbą o pomoc w złożeniu pierwszego zestawu 2.0 do swojego mieszkania. Od kliku tygodni intensywnie przeglądam fora i niestety jedyne czego się nauczyłem to fakt, że do każdego z nas trzeba podchodzić indywidualnie w procesie doboru zestawu stereo ;)

a więc do rzeczy - chciałbym złożyć używany zestaw do maksymalnie 2000 zł (granica nieprzekraczalna) - aczkolwiek jest tutaj mały haczyk chciałbym znaleźć optymalne rozwiązanie w zakresie cen 1000-2000zł, a więc proces składania zestawu będzie polegał na upolowaniu poleconych przez was kolumn/wzmacniaczy. Chodzi o to żeby jak najwięcej przyoszczędzić nie tracąc przy tym na jakości nie będę dokładał kilkuset złotych do wzmacniacza i kilkuset złotych do kolumn żeby 'dostać' więcej, a tak naprawdę zmiany będę na tyle subtelne, że zwykłe ucho ich nie wyłapie, albo na tyle małe że nie będzie sensu palić pieniędzy. Chciałbym się skupić na stosunku cena/jakość żeby za jak najmniej mieć jak najwięcej (każdy by tak chciał :)). Nie spieszy mi się, ale potrzebuję waszej pomocy, żeby rozjaśnić temat i zacząć polowanie na olx :)

Garść informacji:

  • Przestrzeń

Mieszkam w kawalerce 30m tak więc na ten moment przestrzeń na odsłuch to jakieś 20m nie licząc balkonu czy łazienki to mam do dyspozycji jeden duży pokój. W niedalekiej przyszłości będę się rozglądał za mieszkaniem 40m żeby mieć osobny pokój przeznaczony na sypialnie, aczkolwiek przestrzeń odsłuchu powinna oscylować w granicach 20m. Głośniki umieszczone będą raczej blisko ściany żeby zajmowały jak najmniej miejsca.

  • Przeznaczenie

Głośniki mają być przeznaczone głównie do muzyki, której słucham. Zapewne podłącze je do swojego telewizora żeby oglądać filmy (jednakże filmy nie są tutaj żadnym wyznacznikiem, którym będę się kierował podczas zakupu kolumn)

Dźwięk:

Priorytetem w doborze zestawu będzie ciepło :) Interesują mnie głównie dolne zakresy pasma, a więc zależy mi na jak najgłębszym i najczystszym modulowanym basie. Jestem w stanie zaakceptować chociażby wycofaną górę / szerokość sceny czy inne mankamenty na rzecz jakości basu, jakości która jest priorytetem. Chodzi o to żeby nawet przy niskiej/średniej głośności podczas codziennego odsłuchu zestaw dawał frajdę a przy wyższej żeby nic nie 'pierdziało' i bas powodował uśmiech na twarzy. Słucham głównie muzyki elektronicznej (dubstep/grime/break/house/techno) - aby dać wam podgląd podrzucę kilka przykładów poprzewijajcie i przesłuchajcie chociaż 30s żeby zorientować się w temacie i zwróćcie uwagę na dolny zakres pasma. Pamiętajcie każdy z nas ma inny gust muzyczny ;)

Dubstep (nie nie skrillexy):

- https://www.youtube.com/watch?v=2gkthoGzX4w

- https://www.youtube.com/watch?v=U3aniOr4VP4

- https://www.youtube.com/watch?v=-IdjX2V6yNk

Grime:

- https://www.youtube.com/watch?v=sD9l35t_G5c

- https://www.youtube.com/watch?v=332UR9pByrg

- https://www.youtube.com/watch?v=B-_Q0AoM4WU

Break:

- https://www.youtube.com/watch?v=w8gatGGYn_k (modulacja sztos bass tutaj dosłownie płynie)

- https://www.youtube.com/watch?v=G8gtYdqfC2U

- https://www.youtube.com/watch?v=OBrBqExmoyE

... i tak dalej myślę że łapiecie o co chodzi :)

 

Aktualnie słucham muzyki z słuchawek Meze99 Classics - sprawiają frajdę więc jeżeli ktoś zna ich specyfikę wie czym kieruję się podczas odbioru dźwięku ;)

z dodatkowego sprzętu posiadam daca fiio e10k olympus 2, którego mam spiętego z słuchawkami i zabieram chociażby w podróż.

 

Rozpisałem się, ale im więcej informacji tym lepiej czekam na wasze propozycje ode mnie jedyne co to poczytałem trochę o kolumnach dali (polowanie na dali 450?) zensor 7, magnat (677), monitor bx5 i o budżetowych rozwiązaniach (poniżej 1000zł) typu magnat 505, dali 104, 505 i znany Edifier r2600 (no ale w to nie chce się pakować). Daje wolne pole do popisu - rozstrzał jak widać duży.

Co do wzmacniacza uniwersalny pasujący do tego typu kolumn (bassowych) - niestety nie znam żadnych przykładów.

 

Ps: gdzie ewentualnie w Warszawie można by było takie kolumny przesłuchać.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez sheid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

30 minut temu, seba3002 napisał:

W tych pieniądzach to tylko używki. 

Oczywiście tak jak pisałem chcę kupić używany sprzęt więc będę się rozglądał po różnych portalach społecznościowych i aukcyjnych :)

27 minut temu, S4Home napisał:

Dubstepik dobrze jak ładnie zamruczy :)

Tylko i wyłącznie używany.

Klipsch F3 albo Mission M35i Do tego Harman HK 680 albo Yamaha AX900 ewentualnie Denon PMA1060. Powodzenia w szukaniu!

Piotrek

"Dubstepik dobrze jak ładnie zamruczy :)" - oj tak dubstep lubi ciepło z głośników ;)

Dzięki za propozycje jeśli polecasz będę się rozglądał za tym sprzętem, a nóż okazyjnie uda mi się go złapać.

 

Dodatkowo w moim poście wymieniłem sporo modeli głośników firmy dali bo są najbardziej dostępne, który z modeli według was najlepiej eksponuje linie basową i daje największą frajdę?

Edytowano przez sheid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo nowy dzień nowe propozycje :)

Póki co polecone zostały tylko kolumny Klipsch F3 albo Mission M35i nie ma innych alternatyw?

21 godzin temu, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o kolumny i bas to każdy ma inne gusta i to co jednemu będzie się bardzo podobało inny uzna za szmelc nic nie warty. Do tego każde kolumny mogą zabrzmieć inaczej w zależności od pomieszczenia  i ich ustawienia. Warto posłuchać coś , najlepiej u siebie w domu.

Rozumiem że każdy ma inne gusta i każdy sprzęt trzeba samemu odsłuchać, ale żeby zawęzić pole poszukiwań trzeba skupić się na jakichś proponowanych zestawach i stąd założyłem ten wątek, ponieważ potrzebuję propozycji - zestawów, które są sprawdzone, kolumn, które się sprawdziły i są przez was polecane ;)

Edytowano przez sheid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

980 jest nowszy. Moim zdaniem gra bardzo ciekawie ale ma wade konstrukcyjną. Jeśli nie będziesz się bawił potencjometrami to nie  ma się o co obawiać. Dźwiękowo jest na prawdę fajny.

Dnia 31.01.2020 o 09:53, sheid napisał:

Póki co polecone zostały tylko kolumny Klipsch F3 albo Mission M35i nie ma innych alternatyw?

A co w tych ci nie pasuje. Jak zasypie cie produktami to będziesz miał trudniejszy wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2020 o 08:50, S4Home napisał:

980 jest nowszy. Moim zdaniem gra bardzo ciekawie ale ma wade konstrukcyjną. Jeśli nie będziesz się bawił potencjometrami to nie  ma się o co obawiać. Dźwiękowo jest na prawdę fajny.

Może to głupota co powiem ale zdecydowanie bardziej podoba mi się design hk 980 i jeśli jest to nowszy model i brzmieniem nie odbiega od starszego kolegi to myślę że mogę iść na taki kompromis.

Tylko czy zgra się taki hk 980 z missionami m35i? (czy lepiej z klipschami?)

 

PS: Mam jeszcze pytanie innej kwestii chodzi mi o rozstaw kolumn Missiony potrzebują więcej przestrzeni niż Klipsche w związku z bass reflexem z tyłu?

Edytowano przez sheid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów.

Rozumiem że przy próbie podłączenia kolumny->wzmacniacz->TV który ma tylko wyjście optyczne będę potrzebował osobno DAC'a ? (kolumny->wzmacniacz->DAC->TV)

Obstawiam że TV nie złapie usb daca fiio e10k czyli potrzebny będzie nowy DAC? jeśli nowy DAC to kuźwa kolejny wydatek i ciężko będzie zmieścić się w 2k... a tak jak pisałem jest to granica nieprzekraczalna.

Zakładam 1000 kolumny 700 wzmacniacz 300 dac

żeby zmieścić się w budżecie musiałbym poszukać tańszych kolumn w granicach 1000zł co myślicie o JBLach? (da się upolować e80 może nawet e90) czy proponujecie coś innego do hk980?

Edytowano przez sheid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2020 o 12:17, sheid napisał:

Może to głupota co powiem ale zdecydowanie bardziej podoba mi się design hk 980 i jeśli jest to nowszy model i brzmieniem nie odbiega od starszego kolegi to myślę że mogę iść na taki kompromis.

Tylko czy zgra się taki hk 980 z missionami m35i? (czy lepiej z klipschami?)

 

PS: Mam jeszcze pytanie innej kwestii chodzi mi o rozstaw kolumn Missiony potrzebują więcej przestrzeni niż Klipsche w związku z bass reflexem z tyłu?

Lepiej z Klipschami. A to się  nie dziwie. 980 to bardzo ładny wzmacniacz.

Do Missiona trzeba by szukać nieco jaśniejszego wzmaka. Yamaha AX900?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Lepiej z Klipschami. A to się  nie dziwie. 980 to bardzo ładny wzmacniacz.

Do Missiona trzeba by szukać nieco jaśniejszego wzmaka. Yamaha AX900?

A co sądzisz o amplitunerze HK AVR255 vs hk980+FiiO D03K Taishan?

czy będzie duża różnica na korzyść wzmacniacza? czy wystarczy sam amplituner kupiony za mniejsze pieniądze ;) ?

 

PS: albo jeszcze inaczej i HK AVR460?

Edytowano przez sheid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie pytanie było do S4Home, to jeśli nie potrzebujesz wielokanałowego amplitunera KD to lepiej wybierz stereofoniczny i wyposaż go w zewnętrzny , nawet dość tani DAC taki jak Taishan. Końcówki mocy w tych amplitunerach wyglądają na znacznie niższej jakości. DAC zawsze możesz w przyszłości zmienić. Ten nie jest taki zły i lepiej nie robić oszczędności na kolumnach po to aby kupić droższy DAC od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność odsłuchać Missionów m35i powiem wam gra to całkiem przyjemnie ;) pan który zaoferował mi możliwość odsłuchu odradzał mi Klipsche f3, które wymienił na missiony ze względu na to że w klipschach przy głośniejszym odbiorze wszystko się zlewało. Faktycznie zauważył że bass schodzi niżej, ale jako całokształt wyżej ocenił Missiony, zwłaszcza że w Klipschach 'podobno' góra jest ostrzejsza bardziej sycząca (a to najgorsze co może być nienawidzę! ostrej góry musiałem sprzedać swoje stare słuchawki właśnie ze względu na męczącą górę).

Zaczynam polowanie na Missionki, a tymczasem mam pytanie który wzmacniacz będzie do nich lepszy? hk980 czy hk970? Uparłem się na te hk bo mi się podobają :). Jaka jest różnica między 970 a 980 jest różnica w brzmieniu? który lepiej wysteruje bass, a który jest bardziej uniwersalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej stronyJesli lubisz bas to polecam odsluchac celestion f38 (to był model flagowy swego czasu)! Sluchalem ich u znajomego i powiem tylko tyle. Bylem w szoku. Naprawde. Co prawda pomiedzy zrodlem i wzmacniaczem był jakis korektor. Ale to co powstało z tego  połączenia mogło konkurować z b.dobrymi subwoferami do muzyki. Czystość i wielofaktorowy dzwiek basu jakiego nie słyszałem w naprawde wielokrotnie drozszych kolumnach. Szacun Celestion. Na wysokich niestety nie było juz tak wybitnie, ale Tobie chyba wlasnie o taką prezentacje chodzi. Jest jednak jeszcze jeden problem. To sa bardzo duże skrzynki i trochę za szerokie na dzisiejsze standarty. 

Link do testu. Przejdz na laboratorium

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/65-f38

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...