Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

nie wiem czy w dobrej kategorii zamieściłem ten temat.

Mianowicie, posiadam telewizor  PHILIPS 43PUS6703/12 oraz amplituner yamaha Rx-v440rds. Jako laik zobaczyłem, że z tylu telewizora(zdjęcie w załączniku) jest wejście cinch, którym chciałem połączyć z wyżej opisanym amplitunerem również połączeniem cinch(również w zdjęcie w załączniku). Niestety po próbie dopasowania kanału w stacji i podłączeniu obu urządzeń dźwięk dalej pochodzi od telewizora. Niestety ze swoistego nieszczęścia zniszczyłem gniazdo słuchawek(nie słychać dialogów, muzykę owszem), które wcześniej pomyślnie współpracowało z amplitunerem. Stosuje do Państwa pytanie, co zrobiłem źle oraz jak mogę osiągnąć sukces i skończyć z tym utrapieniem(nienawidzę głośników sprzętowych). Jestem z tym zupełnie nieobeznany i nurtuje mnie ten problem ogromnie. Dodatkowo mam podłączony do telewizora konsole kablem hdmi(myśle, że nie ma to związku ale do dodatkowych informacji)

Za wszelkie pomoce stokroć dziękuje, dziękuje za spędzony czas nad tym postem i każdą wskazówkę. :) 

pozdrawiam 
 

image.jpg

image.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sprawną i trafną odpowiedz :)
Czy to możliwe ze są różne rozmiary przewodów optycznych? Mam kabel który pasuje do ps4 lecz gdy próbuje go podłączyć do telewizora jest za mały? 

pozdrawiam 

ps przepraszam za jakość, ciężko się robi zdjęcie trzymając telewizor do góry nogami 😂

CF721738-CBBE-4904-A6D3-4D276857B09A.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje złącz optycznych toslink stosowanych w audio. Jeden to standardowy typ jaki masz w TV, a drugi to jego wersja przewidziana do celów mobilnych. Jest ona odmianą wtyku jack 3,5 mm. Często łączy się w jednym gnieździe złącza analogowe typowego jacka i na jego końcu jest interface optyczny do przesyłania danych cyfrowych.

5c45e4464bebad9ab64785ed9991

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Czyli jest ten kabel który posiadam jest za mały i potrzebuje większego. Prawda?
Teraz natknąłem się na gorszy problem 😅 moje złącze optyczne w amplitunerze jest, jakby to powiedzieć...  nie działa. Coś w nim siedzi.....

Czy jest może przełączka, która połączy kabel optyczny z cinchem? Może to podziała, już niee mam więcej pomysłów😂😂😂😘

Zobacz ofertę: KONWERTER SPDIF TOSLINK COAXIAL do 2x RCA Cinch US https://allegro.pl/oferta/konwerter-spdif-toslink-coaxial-do-2x-rca-cinch-us-8779080383?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...