Skocz do zawartości

Pytanko bardzo pilne


lukas_s

Recommended Posts

Sluchajcie zakupilem sobie jakis czas temu Pioneer VSX-918V-K + Jamo S606HCS3 bez suba podlaczylem je bez bi ampingu nie wiem do konca z czym to sie je poprostu jeden glosnik dwa kable drugi glosnik dwa kable i sluchacje nie wiem czy ten ampli obsluguje wogule bi amping czy tylko jest zwora w srodku bo nie moge wyciagnac z tego zestawu glebokiego ladnego basu moze ma ktos z tym doczynienia jak to dobrze ustwic gra prawie z zerowym basem a glosniki maja po boku glosnik niskotonowy i graja duzo gorzej nizz mego kumpla ktore nie maja prosze o opinie i czekam na odp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach amplitunera - czy jest ustawiona opcja bez subwoofera (wtedy całe pasmo od dołu idzie normalnie na kolumny).
Natomiast jeżeli miałeś ustawione "subwoofer = YES", to sam dół jest przekierowany na sub (którego nie masz w systemie), a kolumny zaczynają grać dopiero od wyższych częstotliwości.

Poza tym do VSX-814 powinien być dołączony mikrofon pomiarowy do autokalibracji, który po kilku minutach sam wszystko ustawi. icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Jeszcze jedno - zwory w kolumnach przy podłączeniu standardowym kablem głośnikowym (czyli 2 żyły: plus i minus) powinny być tak, jak były na początku - czyli połączone zworami (czerwony zacisk z czerwonym, czarny z czarnym). I wtedy obojętne, czy do górnego czy do dolnego zacisku w kolumnie podłączasz kabel głośnikowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się, czy masz mikrofon do autokalibracji - bo to powinno załatwić sprawę.

Sprawdź jeszcze, czy jest ustawianie wielkości kolumn (Large/Small lub Large/Medium/Small), co prawdo to powinno miec znaczenie tylko wtedy, gdy jest w systemie przekierowanie basów na subwoofer, ale ....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...