Skocz do zawartości

Kef e305 plus q550


Rafalik4u

Recommended Posts

Cześć. 

Mam , chyba trochę dziwny , pomysł na kino domowe i zarzucam temat do weryfikacji. Może dzięki Wam pójdę w inną opcję.

Postanowiłem wnieść nieco rozrywki do nowego mieszkania. Dzieciaki mają Xbox One X, a muzyki słuchają na głosniku bluetooth i o dziwo chcą czegoś lepszego w tej kwestii. Dodatkowo zadają trudne pytania typu A co dolby digital, atmos? :)  

Pomyślałem, co będę teoretyzował. Zrobię chłopakom takie intro do świata dźwięku dookólnego-wybór padł na Kef e305. Słuchałem w salonie muzykę bez subwoofer'a i dla mnie było ok. Wszedłem bez zapowiedzi i do odsłuchu była zajęta. Zatem test odbył się trochę w warunkach polowych. Podłączony do Onkyo 686.

Z czasem chciałbym ograć temat lepszego stereo oraz atmos. I tak oto postanowiłem rozejrzeć się za frontami do takiego zestawu 5.1. Z czasem dwa "jajka", które zwolnię z funkcji frontów, chcę użyć jako atmos - dźwięk odbijany od sufitu.

Chytre, co ? :)

Myślę sobie, że naturalnym uzupełnieniem będą Kef'y q550.

Jednocześnie odbyłem małe tournee po salonach. Słuchałem Paradigm se 3000, Dali Oberon 5/7, Klipsch 260 (te podstawowe), Polk Signature 55e, Monitor Audio 300, Taga 616F, Wilson (modelu nie pamiętam). Kolejność nie jest przypadkowa - tak na mój gust wygląda mój ranking jak do tej pory. Paradigm i wysokie tony były super.

A właśnie.. dostanę zielone światło na zakup jak głośniki będą? Białe lub szare :)

Wystrój salonu raczej skandynawski, metraż 36mkw w tym kuchnia. Zatem efektywnie do nagłośnienia ok 20-25 mkw. 

Zastanawiam się czy w ogóle taki tandem Kef e305 plus Kef q550 ma sens? Czy te jajka ogarną Atmos? Czy sub z zestawu e305 coś wniesie?

Do przetestowania mam jeszcze te Kef'y q550 oraz zestaw 5.1 Q Acoustic 3050i (Arctic White lub szare)  Może nie ma sensu pchać się w Atmos'a, a po prostu kupić ładnie zintegrowany zestaw 5.1

Docelowe zasilanie to Denon S-750H lub 950H , albo Onkyo 686/96. 

Nie chce wydać miliona monet, bo mój zmysł "audiofilski" potrafi podpowiedzieć Taga, Wilson nie, Paradigm, Dali tak. Klipsch popada w skrajności.

Nie sądzę abym wyczuł zmianę amplitunera lub kabli i potrafił wskazać różnicę. Nie muszę :)

Liczę na cenne uwagi i konstruktywną krytykę pomysłu.

 Dzięki, jeśli ktoś doczytał do końca:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć... od siebie powiem tak - jeżeli Atmos, to albo w suficie, albo wcale. Te wszystkie "odbijane", raz, że trzeba to naprawdę dobrze ustawić (kąty odbicia etc.), a dwa - efekt i tak będzie taki sobie.

Osobiście jestem wyznania, że w pierwszej kolejności należy zbudować porządne 5.1 (fundament, to podstawa), a później, jeżeli czujemy taką potrzebę, rozbudować system o kolejne kolumny. A nie inwestować w średnio/słabe 5.1 i do tego dokładać jeszcze bardziej średni atmos, gdzie na końcu wychodzi jakościowa kiszka.

Więc solidne 5.1, pobawić się, posmakować, poznać i zrozumieć trochę ten świat Dolby i dopiero będąc w pełni świadomym podejmować (o ile w ogóle) kolejne decyzje.

ps. te Denony z symbolem S sobie daruj i idź w klasyczne X - ta sama budowa, tylko symbolika inna, a oszczędzisz sobie później problemów z ewentualną odsprzedażą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...