Skocz do zawartości

Powracający problem z dźwiękiem - prosba o pomoc


Ubersetzer

Recommended Posts

Witajcie, mam nadzieję, że pomożecie :).

Mój zestaw: nad 316, Opticon 2 i yamaha wxad. RCA Melodica, głosnikowe - purple rain 2.5.

Do rzeczy. Kolumny kupiłem nowe, po wygrzaniu, piękny przestrzenny dźwięk. Cały zestaw grał super. Po ok. 3 tygodniach zauważyłem, że jakość grania uległa pogorszeniu. Nie wiem, jak to opisać: dźwięk jakiś niedociążony, wycofany, góra skrzecząca, brak poprzedniej stereofonii. Sprawdzałem połączania kabli głośnikowych, RCA, wszystko. Podłączyłem inny wzmacniacz: to samo. Zawiozłem kolumny do serwisu. Po 2 tygodniach odebrałem, panowie stwierdzili, że wszystko OK. Podłączyłem znów. Pograło dobrze tydzień, później to samo.

Niedawno kupiłem lampę - Yaqin 30. Podłączyłem, było o niebo lepiej niż z Nadem. Czysty dźwięk lepsza stereofonia itd. Pograło dobrze ok. tygodnia. Potem podobne objawy. Podłączyłem nada, taki sam efekt wycofania dźwięku, jazgotu, nakładających się lekko dźwięków. Nie jest to jakieś drastyczne, ale dla mnie wyraźnie słyszalne i odbiera mi radość ze sprzętu i muzyki :).

I tak:

wymieniałem RCA na inny, źródło na inne (CD), kable głośnikowe, podłączałem wzmacniacz do innego gniazdka - to samo.

Nie jest to kwestia akustyki: pomieszczenie i pozycja kolumn się nie zmieniła. Nie jest to kwestia przyzwyczajenia słuchu - mam referencyjne utwory, które wiem jak brzmiały i jak brzmią teraz. Nie jestem wariatem :).

I teraz, czy ktoś ma może jakiś pomysł, jaki jest powód takiego stanu rzeczy? Tracę już chęć na stereo, żona ma mnie dość :), dzieci uważają za wariata (no przecież dobrze gra :)). Wyczerpały się wszystkie pomysły. Co może być przyczyną takiej powtarzającej się sytuacji?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o pierwsze wrazenie tylko sluchanie przez dluzszy okres czasu skoro przez tydzien lub dwa bylo dobrze a pozniej jest tragicznie tak przynajmniej piszesz. Slabym ogniwem, ktore Cie drazni w tym zestawie sa kolumny na dluzsza mete. Proponuje, abys posluchal innych kolumn (te ktore masz byly w serwisie i wszystko jest ok) poniewaz wzmacniacze juz sprawdziles i efekt jest podobny.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...