Skocz do zawartości

Problem- źle dobrałem sprzęt.... POMOCY


Kamil1986

Recommended Posts

Około pól roku temu zdecydowałem się na zmiane sprzetu stereo na 5.1. Do tej pory miałem Altusy 200 i Kenwood Ka-5040r(i pomimo negatywnych opini o Altusach słuchałem tego z przyjemnościa- może też dlatego że od 15lat nie słuchałem innych sprzetów:-). I to może dlatego podszedłem do tego tematu tak, że co nie kupie to będzie dużo lepiej- bo przecież wydam dość sporo kasy i minęło 15 lat. Na KD zdecydowałem się ponieważ od czasu do czasu chciałem obejrzec film w 5.1, a pozostały czas(czyli zdecydowaną wiekszość) miało slużyć do muzyki(bardzo zróżnicowanej). Troche poczytałem co kupić i zdecydowałem sie na używany sprzet(głośniki w idealnym stanie- 2x Canton gle496, 2x gle436 i 1xgle456 i Klipsch r-112sw, amplituner Yamaha Rx-v681). Lubię głośno posłuchac muzyki, z dobrym basem i wyrażnym sopranem- chyba mi się to w Altusach podobało. Ale ten sprzęt nie do końca spełniał moje oczekiwania pod tym względem. Tydzień temu padł amplituner i musiałem kupić cos innego, znów poczytałem, poprosiłem o porady na forum(zamiast po prostu pojechać gdzieś na odsłuchy), i pewnie prosząc o porady nie sprecyzowalem(albo źle) co bym chciał osiagnać. Ktoś polecił mi Marantz sr5014. W poblizu znalazłem w dobrej cenie 5013(a to bardzo mała róznica z 5014) i kupiłem. Po podłaczeniu i skonfigurowaniu jestem troche załamany, bo ani tu głośno posłuchać muzyki- no chyba że się prawie na maxa odkreci, a wysokie tony, które lubie-to totalna porażka. Niskie sa dla mnie ok. Czy ten amplituner ma może za malo mocy do tego zestawu? Kombinowałem juz z ustawieniami, ale to nie to. Czy ja na innym amplitunerze mogę osiagnać na tych Cantonach efekt o którym pisałem? Czy musze znów wrócić do zestawu stereo ze wzmacniaczem? Wiem że od poczatku źle zrobiłem nie jadac na odsłuchy i zdajac sie tylko na opinie(gdzie ja do tego może źle sprecyzowalem moje oczekiwania) Prosze o pomoc w wyjściu z tej sytuacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś używany, to zapewne ma ustawienia wcześniejszego właściciela. Próbowałeś resetu do ustawień fabrycznych?

Może być ustawiony kaganiec na maksymalną głośność, może być ustawiona ujemna korekta głośności kanałów, może być kalibracja, która dusi wysokie tony.

Ja mam Pioneera VSX-1130 i ustawiłem limit na -10 dB, żeby nie zniszczyć głośników, korektę kanałów frontowych na +2, a nigdy nie słuchałem głośniej, niż -16 dB (czyli -14 na frontowych), co się przekłada na moc raptem 7 W na kanał. 130 W mocy na kanał u Ciebie powinno spokojnie wystarczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to niestety nie ta kwestia. Przywróciłem ustawienia fabryczne. Sprawdzałem też czy nie ma ustawionej blokady głośności, poszczególne kanały teżsą ustawione w ololicy 0. Odnośnie wysokich tonów się troszkę poprawiło bo w aplikacji idzie ja podbić do +6. Ale to nadal nie to. A głośność musze mieć na ok 0dB, żeby było głośno. Gdzie po 15min słuchania muzyki Marantz się prawie gotuje.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym marantzu jest możliwość skonfigurowania kanałów i przekazania sygnału frontowych na któreś z pozostałych siedmiu? Może to się nazywać ustawieniem pod bi-amp albo drugą strefę. Może jest przebicie na końcówce mocy dla kanałów przednich, może jest jakieś zwarcie.

Z czego puszczasz muzykę? Jeśli z zewnętrznego źródła, czy próbowałeś użyć innego wejścia? Próbowałeś odtwarzacza wbudowanego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Marantz tak gra. Na pewno nie jasno i nie wyraźnie i na pewno z ograniczoną dynamiką. No jak o tym mowie to wielkie alo a tu jednak.

Dnia 1.02.2020 o 17:14, yahoo111 napisał:

Czy w tym marantzu jest możliwość skonfigurowania kanałów i przekazania sygnału frontowych na któreś z pozostałych siedmiu? Może to się nazywać ustawieniem pod bi-amp albo drugą strefę. Może jest przebicie na końcówce mocy dla kanałów przednich, może jest jakieś zwarcie.

Frontowych gdzie indziej? Czekaj bo nie łapie. Bi amping to co innego. Skierowanie surroundow na fronty na przykład.  nie na odwrót. Ale to nie zmieni charakterystyki dźwięku.

Kolego bawiłeś się eqalizerem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 4Ohm, bało na 8Ohm. Faktycznie się tak nie grzeje. Equalizerem też się bawiłem, ale musiał bym wszystkie wysokie tony na maxa podkręcić żeby było ok. A tego nie chce robić, bo nie po to kupuje amplituner za 2000 żeby podkręcać na maxa, tak żeby nie mieć już możliwości regulacji. A co byście polecili żeby grało dynamicznie(z wysokimi tonami)? A może jednak Yamaha, ale Rx-a1070, czy coś innego?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja strona 49. Ustaw tryb A-B i podłącz frontowe kolumny do dwóch ostatnich par złącz. Sprawdź, czy dźwięk się różni.

Sprawdziłbym jeszcze kable. Jeśli masz zwarcie lub przebicie na izolacji, to na pewno nie będzie dobrze. Tak samo jeśli są źle zarobione końcówki (nie napisałeś, czy masz wtyki, czy gołe przewody). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...