Skocz do zawartości

Melodika 40mk3 + Onkyo 8250 nie taki super?


Lokers

Recommended Posts

Witam, 

Kupiłem wielokrotnie polecany tutaj zestaw. Mam jednak pytanie. Zadowalająca głośność zestawu zaczyna się mniej więcej od 80% mocy. Czy ten amplituner jest taki słaby czy w czym problem? Wcześniej miałem stary amplituner Philipsa, dużo gorszej klasy i głośność którą osiągam tutaj przy 80% tam była przy około 30% mocy. Sprzęt nowy. O co chodzi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co rozumiesz przez zadowalająca głośność, miałem Onkyo 8250 i przy 80% to już dawało po uszach,ale fakt, testowałem ostatnio  Cambridge Cxa60 i taki efekt już osiągał przy połowie regulatora,a jaki masz metraż pokoju gdzie gra sprzęt?

50 minut temu, Lokers napisał:

Wcześniej miałem stary amplituner Philipsa, dużo gorszej klasy i głośność którą osiągam tutaj przy 80% tam była przy około 30% mocy

Moje zdanie jest takie na ten temat Onkyo 8250 to amplituner stereo grający podobnie do amplitunera kina domowego Onkyo 686,tylko z mniejszą ilością funkcji i kanałów,a amplitunery kina są obecnie tak skonstruowane że trzeba kręcić gałką głośności wyżej,by poczuć konkretnego powera.

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2020 o 00:20, maverick2005 napisał:

Onkyo 8250 to amplituner stereo grający podobnie do amplitunera kina domowego Onkyo 686,tylko z mniejszą ilością funkcji i kanałów

otóż to... niejednokrotnie było już pisane, że pod względem brzmienia, tym tańszym amplitunerom stereo bliżej do ampli KD, niż do wzmacniaczy stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanym budżecie zestaw ten jest naprawdę bardzo dobry, ale musisz liczyć się z pewnymi kompromisami. Najlepszą opcją jest zastosowanie klasycznego, dobrego, wydajnego wzmacniacza. NIech to będzie np. NAD C356 BEE, Advance Acoustics X-i75, czy nawet Cambridge Audio CXA60. Zestaw taki zagra na pewno znacznie lepiej. 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2020 o 13:38, S4Home napisał:

Ok, macie rację. ale tu jest coś nie tak. Więc chwila moment. 80% mocy? Rozumiem że sprawdzałeś na skali ile jest maks i wyliczyłeś z propozycji?

No to coś jest nie tak.

Co jest źródłem? Spotify czy optyk?

 

 

Optyk. 

Tak dokładnie, w ten sposób właśnie wyliczyłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel optyczny jest dobrym połączeniem tv+amplituner,tylko musisz być świadomy że tv nie jest najlepszym źródłem do muzyki ma swoje ograniczenia i często tak jest że gra to ciszej przy takim połączeniu, dlatego to co S4Home pisał sprawdź bezpośrednio z amplitunera Spotify lub Tidal HiFi, tylko nie przez tv i porównaj jak wtedy gra,czy jest duża poprawa jeżeli chodzi o głośność tv vs Spotify,Tidal HiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...