Skocz do zawartości

Kolumny do KD i stereo


Furin F

Recommended Posts

  • 1 year later...

W końcu, po roku czasu udało się wybrać na odsłuch.

Słuchałem Heco Aurora 1000 i Klipsch rp280 podpięte pod Emotiva ta-100

Na pierwszy ogień poszedł Klipsch jakiegoś łał nie było. Jak bym wziął kolumny bez odsłuchu to raczej bym był zadowolony z czegokolwiek z tej pułki cenowej. 

Klipsch wg mnie gra dynamiczniej, zdecydowanie niżej schodzi, ma fajny pełny basik który się przyjemnie rozpływa po pomieszczeniu. Ma też dużo większą sprawność. Na tych samych ustawieniach na 40 Klipscha musiałem ściszyć o jakieś 5-10 żeby osiągnąć poziom Heco. Aurory grają bardziej szczegółowo ale z drugiej strony jakoś tak płasko, mało dynamiczny a bas jak z kartonu.

Z tego co czytałem to do Klipsch pasuje Onkyo 696 i ma wyjście pre out ale jest ciężki do zdobycia. Ewentualnie coś innego. Ma ktoś może z branży ten sprzęt i może coś zaproponować ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze planuje posłuchać ELAC F6.2 i może jakichś KEF'ów tak dla świętego spokoju. Czy yamaha 685 też pasuje to Klipsch lub są jeszcze jakieś ampli kd (nie licząc wspominanego już i chyba nie do dostania Onkyo) w zbliżonej cenie z wejściem pre out na końcówkę ? Ewentualnie jakieś używki może ?

Edytowano przez Furin F
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 19:49, Markcox napisał:

chyba jednak coś źle widzisz... preout w Denonie na kanały poza subwooferem, zaczyna się od modeli X3xxx. Jeżeli coś widziałeś w x2700, to zapewne preout właśnie na subwoofer (tylko)

Denon_AVR_X2700H_Image_Gallery_EU_03.jpg

są dwa suby i strefa 2... wygląda to tak jak w onkyo 696 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli o Marantz NR1711 ? W miarę przystępna cena, wyjście na preout i na fornty ma. Kwestia jak to będzie brzmieć. Przez to, że się rok zbierałem to wypadły z rynku te modele ampli które mnie interesowały a w dodatku obecnie dostępność jakichkolwiek amplitunerów kina to jest tragedia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furin F napisał:

A jeszcze takie pytanie od którego modelu onkyo ma ten właściwy pre out ? 696 ma napewno a 686 albo nieco wyższe modele 720, 710? 730 już całkiem sporo ma tych gniazd z tyłu. Pewnie modele serii 8 miały to od dawna. 

686 nie ma, było kiedyś już coś o tym. Modele z ósemka raczej na pewno mają. 

Warto spojrzeć na uzywki. Niedawno kolega @rafalsz76za moim pośrednictwem, kupował używanego marantza sr5013 w bardzo fajnej cenie. A jeżeli myślisz o denonie 3700 czy marantzu 1711 to na olx masz denona 3400, którego cena też jest przystępna a egzemplarz wygląda na zadbany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, seba3002 napisał:

Warto spojrzeć na uzywki. Niedawno kolega @rafalsz76za moim pośrednictwem, kupował używanego marantza sr5013 w bardzo fajnej cenie.

Potwierdzam, @seba3002 znalazl mi perelke, prawie nieuzywany sr5013 w rewelacyjnej cenie, niedlugo w moim watku sprawozdanie😄 Pierwsze wrazenia rewelacyjne, ja sie z Onkyo przesiadalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc z ampli. Udało mi się wyrwać powystawowy Onkyo RZ730 . Myślę, że jest to lepszy wybór niż ten slimowy Marantz. Co do kolumn to zostanę przy Klipsach. Zastanawiam się tylko czy może nie wziąć od razu zestawu 5.0 albo 5.1. Poproszę branże o wycenę takiego zestawu. Rp-280 pewnie ciężko z dostępnością więc jak by co to na obecnej wersji kolumn będę budował zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2021 o 08:20, S4Home napisał:

Bardziej Ci podszedł Marantz od Onkyo?

A ktore miałeś bo to ciekawe jest.

Z reguły jest odwrotnie.

@S4Home - no dobra - moje porownanie jest nieuczciwe bo przesiadalem sie z entry level Onkyo - mialem zestaw  Onkyo TX-SR304 ktory kupilem lata temu w US - w zestawie byly "kolumny" lub bardziej uczciwie gwizdki od Onkyo. Sam ampli to najslabsza jednostka - mimo recznych ustawien nie potrafil za duzo wykrzesac np. z sorround'ow. Dlatego w miare nowy Marantz zrobil roznice, do tego porownuje majac w zestawie Cyrus One + Audio Physic Classic 3 na frontach - wiec tym bardziej jest to niemiarodajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka do wymiany ale reszta prezentuje się zacnie. Teraz tylko poustawiać wszystko w ampli. Coś ogólnie cicho gra bo dopiero około 70 jest już jakaś tam moc a 50 to powiedzmy normalnie do oglądania, słuchania.
Z tego co już ogarnąłem jak bym chciał oglądać przez dekoder jakiś np sport bez głosu a muzę puszczać z tidala przez ampli to muszę przepiąć dekoder pod tv.
Jak wyłączam TV to jest okej i ampli też się wyłącza. Chociaż irytuje to czasami jak się chce odpalić muze bez tv to jedno i drugie się wyłącza. Nie wiem dlaczego ale w drugą stronę jest problem i ampli się sam nie włącza po odpaleni tv. Odpalając np dekoder uruchamia się też tv a ampli nie.

IMG_20210324_125510.jpg

Edytowano przez Furin F
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...