Skocz do zawartości

Kolumny do KD i stereo


Furin F

Recommended Posts

No to muszę ich trochę ponaciskać. 
Sprzęcik gra naprawdę fajnie. Jestem zadowolony z zakupu. Jednak mimo to co jest napisane na necie, że każdy ampli napędzi te kolumny to wierutna bzdura. Był u mnie kumpel z wzmacniaczem marantza pm8005. Głośność wzmacniacza ustawiona na  około 30 % dawała taki efekt jak ampli rozkręcony na 70 tylko bez zniekształceń. Podpinaliśmy go na dwa sposoby albo jako końcówkę mocy i wtedy z głośnością było podobnie jak w ampli albo we wzmaku kable szły na audio out (albo w ampli były takie wyjścia nie pamiętam)  efekt był taki że można było sterować typowo wzmacniaczem i wtedy był ogień.
Co byście polecili ze wzmacniaczy tak do 2000zł ? Celuje raczej w używki natomiast z nowych to zastanawiał bym się nad emotiva a300 lub polecany tutaj przez was nad 326

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o poradę Mam Denona AV X1600, w stereo słucham  gramofonu Rega P6, głośniki KEF Q7. Brakuje szczegółowości. Robiłem próby ze wzmacniaczami Magnat 780, Creek 50A, Arcam wszystko grało górą, gorzej niż Denon??? Zmieniłem nawet głośniki na Tannoy XT6F też za dużo wysokich i nie za bardzo precyzyjnie.

Czy zamienić KEF Q7 na Klipsch RP-280F aby "rozkoszować się" brzmieniem Gramofonu?

Zdecydowanie chciałbym pozostać przy ampli Denon

 

A zapomniałem wspomnieć, że przez weekend miałem Denon X 3700 (D... nie urywa ) ciągle mój ubiegłoroczny Denon górą

 

Oczywiście Heco 1000 ale miejsca trochę mało, i TV zasłonią,  głośniki wkomponowane w meble trochę wysunięte, pokój około 25m2

Edytowano przez arturrogo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, arturrogo napisał:

Zdecydowanie chciałbym pozostać przy ampli Denon

A zapomniałem wspomnieć, że przez weekend miałem Denon X 3700 (D... nie urywa ) ciągle mój ubiegłoroczny Denon górą

W ampiltunerach Denona nie ma nic lepszego niż X3700 i X4700 z wyłączonymi wzmacniaczami, w następnej kolejności X8500 z włączonymi.
Zrób korekcję i dopasuj sobie brzmienie w apce MultiEQ.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą sobotę  i niedzielę działałem na X3700 na sam koniec w niedziele uzyskałem efekt bliski temu co mam na X1600 (róznica w cenie 3000zł) oczywiście w użyciu też była apka  MultiEQ.(całe 109zł)

"grzebałem" w ustawieniach Audio oraz w zakładce Glośniki i tak jak napisałem efekt podobny jak w 1600 po ustawieniach. Przy użyciu mikrofonu było zdecydowanie gorzej, X3700 grał tak metalicznie "bez ciepła właściwego dla Denon"

Dlatego pytanie Czy nie zmienić głośników może one "pociągną  brzmienie" gramofonu

Edytowano przez arturrogo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę szans (ani powodów technicznych), aby X7300 grał obiektywnie gorzej od X1600.
Może po prostu przyzwyczaiłeś się do nieco bardziej zniekształconego brzmienia, które zapewnia X1600, albo do jakichś jego ustawień których nie możesz zreplikować na X3700?

Mój X3700 gra ciepło. I gra tak o ok. 30% lepiej niż Yamaha RX-V685, która z kolei jest półkę wyżej, niż X1600. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurcze szkoda, że nie mozna nagrać i upublicznić tak jak ja to słyszę, Nie bardzo zgodzę się z tym zniekształceniem, specjalnie pisze o gramofonie  bo to nośnik czystego analogu, wzorce odsłuchowe to płyty Dire Straits, Daft Punk, Alan Person Projekt, tradycyjne instrumenty (może poza Daft Pankiem) także trudno sie oszukać w brzmieniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, arturrogo napisał:

Nie bardzo zgodzę się z tym zniekształceniem, specjalnie pisze o gramofonie  bo to nośnik czystego analogu, wzorce odsłuchowe to płyty Dire Straits, Daft Punk, Alan Person Projekt, tradycyjne instrumenty (może poza Daft Pankiem) także trudno sie oszukać w brzmieniu

Twierdzisz, że X1600 zapewnia szerszy zakres dynamiki brzmienia od X3700 ?

8 minut temu, arturrogo napisał:

Qurcze szkoda, że nie mozna nagrać i upublicznić tak jak ja to słyszę

Nie wiem "jak Ty to słyszysz", ale zakres dynamiki jest mierzalny odpowiednią aparaturą, wielokrotnie bardziej dokładną niż ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy ustawiałem mikrofonem, ostatni raz to dla 6 stanowisk, bo pokój nie za duży 25m2.  po przepięciu na X1600 brzmienie bardziej naturalne , nie takie metaliczne jak w X3700.  Oceniała to ja moja Żona oraz córka z synem, tak aby to nie była ocena jednoosobowa. To samo miałem w wzmacniaczach, grały górą , metalicznie .

 

Przy okazii zapytam Twoja X3700 jakie zasila głośniki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arturrogo napisał:

nie takie metaliczne jak w X3700

Co dokładnie rozumiesz przez brzmienie metaliczne? Za mało basu? Przecież bas można podnieść przez Custom Curve (np. o 4-6dB w zakresie do 200Hz.
X3700 gra dość wiernie jak na amplituner, może po prostu takiej muzyki nim słuchałeś? Albo może Twój X1600 "zamulał" ją i się do tego przyzwyczaiłeś.

Tu jest wylistowany mój aktualny system. Tor audio dla stereo mam taki: Serwer audio --> X3700 --> NAD C298 --> KEF R3 + 2x SVS SB-2000 Pro (układ 2.2)
Dodam, że wbudowany wzmacniacz X3700 te kolumny w trybie stereo napędza również "wystarczająco dobrze" (przy typowych poziomach głośności).

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Mój X3700 gra ciepło.

Ile stopni ? Bo coś mi się obiło o uszy , że " ciepło " , " zimno" to taki , zaraz jak to było ? A , audiofilski żargon .........

 

39 minut temu, TomekN napisał:

Nie wiem "jak Ty to słyszysz", ale zakres dynamiki jest mierzalny odpowiednią aparaturą, wielokrotnie bardziej dokładną niż ucho.

Znaczy się kolega nie wie, że musi być dobrze , bo tak wynika z pomiarów , i nieważne co słyszy . Ciekawe ?

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Może po prostu przyzwyczaiłeś się do nieco bardziej zniekształconego brzmienia, które zapewnia X1600,

A tutaj to już bezczelność , znaczy się jak komuś pasuje inny dźwięk jak Tobie , czyli ten referencyjny 😂 / , to musi mieć " zniekształcony" !!! Normalnie , nie wierzę , różne rzeczy już tu / forum/ były, ale nie przypominam sobie, by ktoś podważał preferencje brzmieniowe drugiej osoby , argumentując , że przecież na pomiarach jest świetnie   :)

@arturrogo , jaki masz przedwzmacniacz gramofonowy i jaką wkładkę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, TomekN napisał:

Tak, na pewno wkładka jest nie ta.

Wiem , że opierasz się na jasnowidzeniu , ale aż o taki poziom to Cię nie podejrzewałem :) No , cóż , nie doceniłem adwersarza :)

 

59 minut temu, tomek4446 napisał:

jaki masz przedwzmacniacz gramofonowy i jaką wkładkę ?

I to , że jest zła wkładka wyczytałeś z mojego pytania ? Geniusz ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram na preampie z ampli denona X1600 , jest na prawdę niezły porównywałem go z Rega Fono MM, MUSICAL FIDELITY V90-LPS. wkładka  AT z Szlifem Shibata, następnie AT 150MLX i obecnie  Goldring 2500 najlepiej brzmiąca.

Jednocześnie chciałbym pogodzić Kolegów i zmienić formę moich dociekań.

Niech problem od tego momentu brzmi : Co może poprawić brzmienie  w moim stereo Czy to mogą być inne głośniki niż KEF Q7 (różne formy wzmocnienia na linii gramofon - głośniki i nie miałem zadowolenia na twarzy) ale nie za trylion PLN i czy to ma sens. Tak jak pisałem Kolegom, testowanie co najmniej 3 wzmacniaczy, nowy Denon X3700, inna para głośników no i nie ruszyłem z miejsca

Jeden z Kolegów łączy brzmienie Denona z Klipsch RP-280F (tylko, że one mają mniejszą moc  - 150W ale większą skuteczność 94dB niż moje KEFy) może monitor Audio Silver. Tylko trzeba będzie się posiłować żeby przetestować

 

Podsumowując od mojego zestawu chciałbym usłyszeć piękny dźwięk talerza w sekcji perkusji, i ładnie słyszalną miotełkę na werblu. czystą gitarę klasyczną ale i silny bas nie zamulony. Oczywiście wszystko w granicach. Bo cudów nie oczekuję przy tak budżetowym sprzęcie. Dlatego jeszcze raz głośno myśląc piszę może to chodzi o głośniki a nie o wzmocnienie na linii gramofon - głośnik

Edytowano przez arturrogo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolumny oraz akustyka pokoju zmienią brzmienie wielokrotnie bardziej, niż zmiana elektroniki. W sprawie kolumn nie doradzę (za małe doświadczenie), a poza tym zdajesz się słyszeć brzmienie "odwrotnie", więc wszelkie porady mogą być nietrafione. Chyba po prostu musisz "próbować" różne kolumny w domu, do skutku.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturrogo podsumujmy :

-  słuchałeś konfiguracji wzmacniacze stereo + pre phono i było źle.

- zmieniłeś kolumny i jest źle .

- zmieniałeś wkładki i nie pomogło

Ciężko jest doradzać nie znając obecnego brzmienia , mam jedną z Twoich wkładek / Goldringa 2500 / nie należy do moich ulubionych, ale nie w tym rzecz. Właśnie " założyłem " Goldringa i wrzuciłem " Dark Side of The Moon " , dźwięk jest zrównoważony z pewnością nie przeważają wysokie tony. A więc to nie wkładka. Może być tak jak pisze TomekN , spróbuj odsunąć kolumny ok. 60-80 cm. od tylnej ściany i posłuchaj. I ostatnia sprawa , rozumiem , że robisz kalibracje gramofonu po zmianie wkładki ? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej słyszalnej zmiany było po zakupie Rega P6, a następnie wkładki Goldring 2500 zmiana zdecydowanie warta swoich pieniędzy. Ale tak jak pisałem wyżej chciałbym "wycisnąć" jeszcze więcej. Tak pomyślałem skoro wzmacniacze nie pomogły i to tej klasy jak Arcam to może głośniki zacząłem od Tannoy XT8F i nie było lepiej. To może Heco tylko te mniejsze albo Klipsch albo jeszcze co Koledzy spraktykowali z Denonem ampli

Edycja wkładki obowiązkowa , nawet przekonałem się ostatnio, że można to robić to na słuch, na prawdę, metoda z rysikiem jest ok ale przy Goldingu sprawa się komplikuje trudniej przykleić do czoła równolegle

Głośniki odsunięte od ściany tyle tylko, że są dokładnie wkomponowane między szafy meblowe. a szafkę niską RTV pod TV

 

PS

Jaka jest Twoja ulubiona wkładka?

Edytowano przez arturrogo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwie , Shure M91 ED oraz ADC XLM MK II , ale nie sugeruj się tym , każdy z nas oczekuje czegoś innego od dźwięku. 

9 minut temu, arturrogo napisał:

Głośniki odsunięte od ściany tyle tylko, że są dokładnie wkomponowane między szafy meblowe. a szafkę niską RTV pod TV

Zrób w wolnej chwili taki eksperyment , wyjmij te kolumny , postaw np. na krzesłach i stwórz trójkąt równoboczny o bokach ok . 1,3 m . Ot tak , w ramach eksperymentu.  Sporo się można wówczas dowiedzieć o własnych kolumnach.

I jeszcze , jak chcesz być pewien wyników kalibracji to polecam kupić:

IMG_2093.JPG

IMG_2094.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, arturrogo napisał:

Głośniki odsunięte od ściany tyle tylko, że są dokładnie wkomponowane między szafy meblowe. a szafkę niską RTV pod TV

A możesz wrzucić fotkę tego ustawienia,może tu leży problem w ustawieniu kolumn i akustyki, próbowałeś z czystej ciekawości przestawić kolumny w inne miejsce i sprawdzić jak zagrają z tym sprzętem i czy są zauważalne różnice?

Mam kolumny Polk Audio s55,nie którzy narzekali przy testach że grają ostro,v-ką,mało średnicy,podobnie do Klipsha,mi przez odsunięcie kolumn i odpowiednie skręcenie ich, udało się uzyskać na moje ucho, całkowicie inne brzmienie, gdzie średnica,wokale są wysunięte do przodu, także czasem warto też spróbować z przestawieniem kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturrogo napisał:

Dziękuję za porady jutro wezmę się za "spacer" z kolumnami. przy okazji zamówię jeszcze do testów Heco Aurora 700 po próbuję, a co tam

Koledzy mam to oczywiście , że wystarczyło odsunąć kolumny od ściany a w zasadzie trochę od mebli i rozsunąć je na odległość około 4-5m i jest znacząca poprawa, Bas Sopran, szczegółowość.

Bez inwestycji

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...