Skocz do zawartości

Kolumny do KD i stereo


Furin F

Recommended Posts

21 godzin temu, Furin F napisał:

Co byście polecili ze wzmacniaczy tak do 2000zł ? Celuje raczej w używki natomiast z nowych to zastanawiał bym się nad emotiva a300 lub polecany tutaj przez was nad 326

Denona. Od modeli PMA1000 w górę.

Rózne oznaczania

Roksan K2

20 godzin temu, TomekN napisał:

W ampiltunerach Denona nie ma nic lepszego niż X3700 i X4700 z wyłączonymi wzmacniaczami, w następnej kolejności X8500 z włączonymi.
Zrób korekcję i dopasuj sobie brzmienie w apce MultiEQ.

u kolegi X 1600 zagrał ciekawiej. Co Ty to opowiadasz :P

21 godzin temu, arturrogo napisał:

Koledzy proszę o poradę Mam Denona AV X1600, w stereo słucham  gramofonu Rega P6, głośniki KEF Q7. Brakuje szczegółowości. Robiłem próby ze wzmacniaczami Magnat 780, Creek 50A, Arcam wszystko grało górą, gorzej niż Denon??? Zmieniłem nawet głośniki na Tannoy XT6F też za dużo wysokich i nie za bardzo precyzyjnie.

Czy zamienić KEF Q7 na Klipsch RP-280F aby "rozkoszować się" brzmieniem Gramofonu?

Zdecydowanie chciałbym pozostać przy ampli Denon

Myslałem że tą dyskusję mamy już zakończoną i zostaje system na X 1600.

Cos ci jednak nie gra?

Nikt z forum nie będzie umiał Ci doradzić bo masz dośc specyficzny gust.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, arturrogo napisał:

A jakieś podłogowe?

 

Przeglądam Monitor Audio Bronze 500 6G

No i właśnie nie bardzo wiemy co Ci polecac bo masz inne zdanie niz reszta forumowiczów.

Bronze 500 generalnie jest przezemnie polecany do Denona w kinie.

W stereo nie wiem. Moim zdaniem na pewno zabraknie mu mocy. Ale patrzac że do tej pory miałeś odwrotne zdanie to słuszny kierunek aby sprawdzić.

10 minut temu, arturrogo napisał:

klipsch RP 280f

MONITOR AUDIO 6G Bronze 500

Magnat Signature 507

Przypominam, że chcę głośnikami powyżej zastąpić KEF Q7, głośniki częściej będą grały w stereo z gramofonem

Wszystkie z tych grają znacznie jaśniej od KEFa.

Wszystkie są duże. Dal RP 280 jeszcze bardziej braknie "pary" niż dla Bronze 500.

Signature 507 wydaje się być najbardziej zrównoważony.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2021 o 11:23, TomekN napisał:

W ampiltunerach Denona nie ma nic lepszego niż X3700 i X4700 z wyłączonymi wzmacniaczami, w następnej kolejności X8500 z włączonymi.

Jakim cudem X3700 zagra lepiej niż X8500? Różnice chyba będą niemożliwe do usłyszenia. Podejrzewam, że każdy ampli zagra podobnie, czy to X3700, czy mój X4400, czy jakikolwiek inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arturrogo napisał:

Znalazłem w dobrej cenie Heco Celan GT 702. Czy Denon "udźwignie" ich moc?

Skłaniam się także bardzo mocno ku MONITOR AUDIO 6G Bronze 500

Heco to znacznie lepsze kolumny! Bierz nawet na zaś.

5 godzin temu, Adi777 napisał:

Jakim cudem X3700 zagra lepiej niż X8500? Różnice chyba będą niemożliwe do usłyszenia. Podejrzewam, że każdy ampli zagra podobnie, czy to X3700, czy mój X4400, czy jakikolwiek inny.

Bo tak mówią w ASR

Tomek jest ich ambasadorem u nas na forum.

Ale co jak co to uważam że cena 8500 jest znacznie za wysoka patrząc na obecny rynek.

teraz że w tym budżecie mamy już do wyboru amplitunery angielskich producentów.

a dwa że mamy do wyboru amplituner japońskich producentów średniej można by powiedzieć nawet dobrej klasy i naprawdę fajne końcówki mocy.

a nie ma takiej możliwości aby taki zestaw takie combo zagrało gorzej od 8500.

Lata temu używałem Onkyo 905 i moim zdaniem grał lepiej od tego Denona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi777 napisał:

Jakim cudem X3700 zagra lepiej niż X8500?

Takim:
image.png.6ae734926aeff66a560b691dcb4bf2ce.png

 

6 godzin temu, Adi777 napisał:

Różnice chyba będą niemożliwe do usłyszenia.

W sumie masz rację, te różnice pewnie będą niesłyszalne. No ale obiektywnie rzecz biorąc X3700 i X34700 zapewniają lepszy "performance" od X8500. Pewnie dlatego, że są konstrukcjami odrobinę nowszej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się porobiło, Mogę zakupić Monitor Audio 6G 500 Bronze za 3400zł lub Heco Celan GT 702 za 4200.  Różnica jest ale jestem przygotowany finansowo. Przypominam, że zestaw będzie grał pod Denon AVR X1600H.

Heco są droższe ale czy przy tym Ampli to nie będzie jak w reklamie "Ferarri stojący w korku ulicznym"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 17:00, TomekN napisał:

Takim:

LOL

Dnia 3.04.2021 o 17:00, TomekN napisał:

No ale obiektywnie rzecz biorąc X3700 i X34700 zapewniają lepszy "performance" od X8500.

Nie pisz obiektywnie bo nie słuchałeś 8500.

Napisz że zagra lepiej bo tak mówi ASR. I tak wyszło z rysunku.

Powiem ci że mnie to bawi więc ja na Twoje posty patrze z przymrożeniem oka. Ale obawiam się nowych użytkowników kórzy moga to wziać na poważnie.

:/

Dnia 3.04.2021 o 22:50, arturrogo napisał:

No i się porobiło, Mogę zakupić Monitor Audio 6G 500 Bronze za 3400zł lub Heco Celan GT 702 za 4200.  Różnica jest ale jestem przygotowany finansowo. Przypominam, że zestaw będzie grał pod Denon AVR X1600H.

Heco są droższe ale czy przy tym Ampli to nie będzie jak w reklamie "Ferarri stojący w korku ulicznym"

Bedzie.

Bo ani jedne ani drugie nie zostaną wykorzystane przez ten ampli. Nie sa to kolumny Ferrari ale rozumiem porównanie.

GT702 są lepsze. Zdecydowanie warto dołożyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:
Dnia 3.04.2021 o 17:00, TomekN napisał:

No ale obiektywnie rzecz biorąc X3700 i X34700 zapewniają lepszy "performance" od X8500.

Nie pisz obiektywnie bo nie słuchałeś 8500.

Napisz że zagra lepiej bo tak mówi ASR. I tak wyszło z rysunku.

Powiem ci że mnie to bawi więc ja na Twoje posty patrze z przymrożeniem oka. Ale obawiam się nowych użytkowników kórzy moga to wziać na poważnie.

Piotrek, jak chcesz być traktowały poważnie, to zacznij chociaż odróżniać oceny obiektywne od ocen subiektywnych. A przy okazji przydałoby się, abyś chociaż włączył słownik 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. O tym tez już rozmawialiśmy.

Ocena obiektywna to nie jest sprawdzanie sprzetu audio na podstawie pomiarów LAB. No przykro mi.

Ocene wyrabiasz sobie na podstawie odsłuchu danych urządzeń.

Na prawdę Tomku po raz kolejny proszę nie pisz i nie odnoś się do produktów których nie znasz.

Twoje linki ASR już znamy. Podziękujemy. :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak. O tym tez już rozmawialiśmy.

Ocena obiektywna to nie jest sprawdzanie sprzetu audio na podstawie pomiarów LAB. No przykro mi.

Ocene wyrabiasz sobie na podstawie odsłuchu danych urządzeń.

To co sobie wyrabiasz na podstawie odsłuchu urządzeń, to jest ocena subiektywna. W przypadku drobnych różnic, a takie występują coraz częściej w audio, ma ona mało wspólnego z rzeczywistością. Tak jak Twoje wypowiedzi 😉 No ale nie będę dalej kopał leżącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 22:50, arturrogo napisał:

Różnica jest ale jestem przygotowany finansowo. Przypominam, że zestaw będzie grał pod Denon AVR X1600H.

jedno pytanie , będziesz słuchał muzyki w stereo na tym amplitunerze ? Jeśli tak to polecam wypożyczyć kolumny i zrobić odsłuch w domowych warunkach. Zostaw te które dla Ciebie będą brzmiały najlepiej. W kinie kalibracja sobie poradzi prawie z każdymi kolumnami ,w stereo już tak pięknie nie jest . Warto więc włączyć tryb bez jakichkolwiek polepszaczy / u mnie w Yamasze to Pure Direct/ i posłuchać na spokojnie paru znanych Ci płyt . Jak dźwięk podpasuje to bierz , jak nie szukamy dalej. Proste choć uciążliwe i czasochłonne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej jest to stereo w torze z Gramofonem Rega P6. Mogłem już porównać moje KEF z TannoyX6F (X6F grały dużą ilością wysokich, mało basu, dlatego pozostały KEF.) Ale tak jak pisałem powyżej próbowałem najpierw ze wzacniaczami  + KEF i też było gorzej niż Denon. Dlatego teraz "idę" w stronę nowych kolumn. Szukam coś co będzie jeszcze piękniej grało niż gra obecnie oczywiście bez inwestowania dużej ilości PLN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TomekN napisał:

To co sobie wyrabiasz na podstawie odsłuchu urządzeń, to jest ocena subiektywna. W przypadku drobnych różnic, a takie występują coraz częściej w audio, ma ona mało wspólnego z rzeczywistością. Tak jak Twoje wypowiedzi 😉 No ale nie będę dalej kopał leżącego.

Stoję i uwierz że coraz lepiej :)

To co sobie wyrabiasz na podstawie pomiarów LAB w ASR to jest ocena subiektywna. Bo nie wiesz jak urządzenie gra. W ogóle nie masz pojęcia!

Szkoda że jesteś tak bardzo oderwany od realiów Audio.

Ale i tak Cie pozdrawiam :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, arturrogo napisał:

Szukam coś co będzie jeszcze piękniej grało niż gra obecnie oczywiście bez inwestowania dużej ilości PLN

Ręki sobie co prawda nie dam uciąć , ale wg. mnie to nie kolumny. Grałem już na kilku gramofonach podłączonych pod różne kolumny oraz wzmacniacze i nie było tak tragicznie . Nie wiem co dla Ciebie znaczy pięknie brzmienie i tu może być pierwszy problem :) Zrobiłbym taki eksperyment , pożycz od Q21

https://www.q21.pl/topping-mx3-czarny.html

zobacz jak na tym sprzęcie zagra gramofon z KEF-ami.

Kolejna rzecz to kalibracja gramofonu , źle skalibrowany gra płasko / tak samo jak dobrze skalibrowany podłączony pod pre phono w amplitunerze KD :) /, może z tym powalcz.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...