Skocz do zawartości

Kolumny do KD i stereo


Furin F

Recommended Posts

Pozwolę sobie rozszerzyć moje przemyślenia

To jest mój 4 gramofon (raczej nie mam problemu z kalibracją, rysik szablony i te inne zawsze były realizowane, nadmienię, że szlif mojej wkładki Goldring 2500 jest bardzo tolerancyjny, ustawianie na słuch okazało sie najbardziej "wydajne")

Wypożyczyłem lub zakupiłem 3 różne wzmacniacze Magnat 780, Creek 50, Arcam w torze z moimi KEF Q7 Spróbowałem też głośników Tannoy X6F.

Żaden z zestawów nie zagrał lepiej niz mój Denon X1600 z KEF. Przecież to nie możliwe, a jednak. Przecież amplituner nie może pokonać tak znamienitych wzmacniaczy. Dlatego reż mój kierunek to głośniki.

Tak wiem,że trudno zdefiniować co znaczy inne lepsze brzmienie. ale musi być pomysł na ewolucje w moim sprzęcie.  Właśnie takie miałem zadowolenie jak zakupiłem gramofon Rega P6 to było od razu słychać, ten progres w czystości dźwięku, przejrzystość tonów .. Wydawało sie że to tylko mechanika

 

Po tym przydługim wstępie powracam do mojej zagwozdki:

Monitor Audio 6G 500 Bronze za 3400zł lub Heco Celan GT 702 za 4200

 

Tomek4446 przy użyciu Denona słucham także Tidala w masters oraz płytek DVD z Pioneera w HiRes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2021 o 22:50, arturrogo napisał:

No i się porobiło, Mogę zakupić Monitor Audio 6G 500 Bronze za 3400zł lub Heco Celan GT 702 za 4200.  Różnica jest ale jestem przygotowany finansowo. Przypominam, że zestaw będzie grał pod Denon AVR X1600H.

Heco są droższe ale czy przy tym Ampli to nie będzie jak w reklamie "Ferarri stojący w korku ulicznym"

Bierz heco, ampa łatwiej zmienić:)

A te 702 są zdecydowanie lepsze od tych Bronzów.

Masywniejsza 3 drożna konstrukcja z genialnym średnio tonowym przetwornikiem

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marcinmarcin napisał:

Robisz błąd, powinieneś czytać ASR 😁

No na to wyglada. Ale to po co w takim razie jest w ogóle branża.

Wszystkie te gazety testy odsłuchowe jak audio. Te salony. Po co to wszystko.

Zostawić tylko ASR a sprzęt wrzucić na Allegro. Będzie taniej bo i koszty drastycznie zmaleją.

33 minuty temu, tomek4446 napisał:

@S4Home Piotrek , mam pytanie do eksperta / czyli Ciebie :) / , które mnie frapuje. Tak w tym wątku jak i w większości poświęconych KD zawsze wybija się pytanie o stereo. Jakie kryteria stosować przy wyborze kolumn , by połączyć te dwa światy ?

Moim zdaniem nie problem jest w kolumnach ale w elektronice.

Bo nawet tańsze, mówi się typowo kinowe konstrukcję, podłączone pod lepsze , wydajniejsze wzmacniacze potrafią zagrać lepiej.

Więc od tego bym zaczął.

26 minut temu, arturrogo napisał:

Heco Celan GT 702

 

ale i te Audio Monitor Silver RS8 i na miejscu i mają dobre recenzje a podejrzewam , że są zdecydowanie lepsze od KEF Q7

Ja bym wybrał GT 702

Tak Tomku, buduję wiedzę na doświadczeniu, kontakcie ze sprzętem, odsłuchach. Nie wiem czy wiesz ale mamy tez u nas serwis. Więc kolega rozbiera tez te urządzenia od czasu do czasu. Nie buduję bazy i nie polecam / odradzam klientom urządzeń których nie widziałem a ktoś na YouTube coś o nich powiedział albo wykres SINAD na ASR coś o nich mówi.

Niestety ale musisz zrozumieć jedno. Sprzęt audio służy do odsłuchu , uszami. Czasem subem można tez czuć. Więc podstawowym kryterium wyboru i poleceń/odradzań klientom musi być odsłuch. A nie suche punkty gdzie ASR przyznaje za kolejne wyniki lab.

Powiedz mi w którym teście jesteś w stanie wiedzieć jak gra dane urządzenie? I na prawdę z Twojego doświadczenia nie mogę zrozumieć dlaczego jakby ta kwestia odbioru audio pod kątem dźwiękowym jest Ci aż tak obojętna. Kolumn swoich też nie słuchałeś przed zakupem?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomek4446 napisał:

@S4Home Piotrek , mam pytanie do eksperta / czyli Ciebie :) / , które mnie frapuje. Tak w tym wątku jak i w większości poświęconych KD zawsze wybija się pytanie o stereo. Jakie kryteria stosować przy wyborze kolumn , by połączyć te dwa światy ?

Bardzo dobre pytanie, też chciałbym poznać odpowiedź. Padnie odpowiedź tylko odsłuchy tylko że to oczywiste. Również chciałem pogodzić by amplituner KD służył również do muzyki w stereo. KD zagrało jak trzeba ale muzyka juz nie za bardzo. Na szczęście ampli ma pre out, dokupiłem wzmacniacz. Teraz chodzi mi po głowie, czy nie próbować posłuchać innych kolumn. I pytanie czy przy wyborze dalej kierować się by pogodzić te dwa światy, czy jednak postawić na muzykalność, a w KD i tak zagrają.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturrogo napisał:

a co sądzicie o Heco Celan 800, też są w dobrej cenie  jakieś 3500zł

a w tej samej miejscowości co mieszkam stoją Audio Monitor Silver RS8 za jakieś 3000zł

Celan 800/seria XT 701/GT lub najnowasza Revolution poza zmianami wizualnymi niewiele różnią sie w dźwięku (pomijam bas, bo to zależy od modelu i wielkości niskotonowców)  wciąż oparte są o dokładnie ten sam średniotonowy przetwornik i kopułkę

(Revolution wprowadza pewne modyfikacje na kopułce, których osobiście w odsłuchach nie odnotowałem)

Jeśli Celan 800 ci pasuje spokojnie zamiast 702 możesz brać gwarantuje że różnice w dźwięku nie są warte różnicy w cenie

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, TomekN napisał:

Może w przypadku kolumn - tak. Ale w przypadku współczesnej elektroniki i akcesoriów, jest (oczywiście moim zdaniem) głównie świetnym narzędziem sprzedażowym, z którego ochoczo korzysta branża. Jednocześnie ta sama "branża" wyjątkowo stanowczo oponuje przed uwzględnianiem w decyzjach zakupowych czynników obiektywnych 🙂 Ciekawe dlaczego?

Do tych samych kolumn podłączałem pięć różnych wzmacniaczy , za każdym razem dźwięk jest inny , czary ? Nawet w tej chwili przepiąłem CD z RME bezpośrednio pod końcówkę mocy , dźwięk jest zupełnie inny , bardziej , no , lubisz to słowo " muzykalny " :) 

Branża przed niczym nie oponuje , bo po prostu nie ma w tym temacie o czym gadać.

40 minut temu, TomekN napisał:

Natomiast elektronikę wybierałem na podstawie obiektywnych testów. Nie byłbym w stanie sam, za pomocą zwykłych odsłuchów, wiarygodnie (bez wpływu sugestii) ocenić "jak coś gra" i jak wypada na tle innych produktów.

W tłumaczeniu na język polski ,nie masz pojęcia co masz w domu i jak ten system klasuje się w porównaniu z innymi , co zamyka temat dalszej dyskusji .

40 minut temu, TomekN napisał:

Szczerze mówiąc, trochę dziwię się że "branża" tak histeryzuje na taką strategię. Wszak:

  • większość sprzętu kupiłem od lokalnych sprzedawców, czyli zarobili na marży handlowej
  • wydałem w sumie sporo kasy, więc zarobili sprzedawcy, dystrybutorzy, producenci
  • nie potrzebowałem usług doradztwa, wypożyczeń - niczym nie zawracałem branży dupy (tj. nie konsumowałem ich czasu)
  • nie potrzebowałem licznych odsłuchów, wizyt w salonach, nie trzeba było dla mnie odkurzać wykładziny i tańczyć przy kablach

Czyż nie jestem idealnym klientem dla branży audio?

Słowo " histeryzuje " użyte w tym kontekście jest obraźliwe , rozumiem , że  kultura osobista szwankuje , ale może warto by się zapisać na jakiś kurs dobrych manier , czy coś , pomyśl.

A kontynuując , nie , nie jesteś dobrym klientem , taki klient przychodzi i się go zapomina w sekundę , raczej nie traktując poważnie. Pamięta się tych klientów z którymi się omawiało każdy szczegół , aspekt danego projektu , często potem pomoc ze strony firmy wykracza po za ramy standardowej obsługi , bo po prostu warto. Wyobraź sobie , ze sprzedawca też może odczuwać satysfakcję ze swojej pracy , być pasjonatem . Zrobiłem mnóstwo realizacji którymi mogę się pochwalić , z wieloma inwestorami jestem w przyjacielskich układach do dzisiaj / te sale kinowe to dzięki nim miałem okazje zobaczyć i posłuchać/, przychodzą do mnie już ich dzieci , bo mają zaufanie . Tak, mam satysfakcje z tego co robię. Byłem w S4Home , Piotra nie spotkałem , ale długo pogawędziłem z jego kolegą , choć już na wstępie powiedziałem , że jestem przejazdem i tylko zajrzałem pogadać. Pasjonat vintage , wymieniliśmy się doświadczeniami , mieliśmy podobne klocki.

40 minut temu, TomekN napisał:
  • większość sprzętu kupiłem od lokalnych sprzedawców, czyli zarobili na marży handlowej
  • wydałem w sumie sporo kasy, więc zarobili sprzedawcy, dystrybutorzy, producenci

Teraz wiem dlaczego PKB tak nagle skoczyło w górę :) 

Oczekujesz czerwonego dywanu , czy co ?

I proponuję wrócić już do wątku , jakie są Twoje doświadczenia z kolumnami sprawdzającymi się zarówno w KD jak i w stereo.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku padła moja propozycja kolumn wiekowych wysoko skutecznych powyżej 93dB. Wiem , że to ryzyko , bo takich kolumn nie da się wypożyczyć i oddać jak coś nie przypasuje. Sam miałem pewne obawy , kupowałem kolumny typowo pod stereo / lampę / , ale  że kino też posiadam , jak chyba każdy ,też chciałem by to jako tako się zgrało. Mam obecnie kolumny w KD / 5.1/ każda para z " innej parafii " , nie jest to książkowo, ale potwierdziło się , przynajmniej jak na moje wymagania , że kalibracja kina daje radę jakoś spiąć ten bałagan. Co zyskałem dzięki wiekowym paczkom ? Chyba taką prawdziwą kinową przestrzeń przy małych poziomach głośności , w Grandach tego nie miałem , tam słyszałem centralny , fronty niby towarzyszyły, ale nie były tak obecne w budowaniu sceny jak Alteci. Sądzę , że podobnie będzie z JBL vintage , czy Elektro Voice . Słuchałem KD gdzie za fronty robiły stareńkie podstawkowe kolumny Pioneera i efekt był podobny jak teraz u mnie , czyli " front" grał szeroko , ta scena żyła a poziom dźwięku był powiedzmy " blokowo -"wieczorny" . jak ktoś ma taką możliwość to polecam poeksperymentować.

@Redakcja AUDIO , proszę o skasowanie mojej wypowiedzi #112 . Ciekawy wątek , niech nic go nie zakłóca , nie chce by teraz przez trzy strony wałkować " dlaczego ..... ? "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomek4446 napisał:

W tłumaczeniu na język polski ,nie masz pojęcia co masz w domu i jak ten system klasuje się w porównaniu z innymi , co zamyka temat dalszej dyskusji .

Dokładnie tak. I najlepsze że Poleca go dalej. No Sick!

16 godzin temu, tomek4446 napisał:

Przepraszam , dostosuje się. A to wszystko i tak przez S4home , gdyby nie ..... :) 

Tak. Odpuszczam. Bo to nie ma sensu. Musimy wygasić te konary :P

36 minut temu, arturrogo napisał:

i jeszcz takie mam w okolicy: Monitor audio gr 20 w cenie 3500zł

Wiesz jaki jest problem tych kolumn?

Monitor Audio jak wprowadza  modyfikację swoich kolumn to lubi z wyższej serii przenieść coś do niższej, może delikatnie modyfikując. A poprawią te topowe.

GR to dośc stara konstrukcja. I mimo że wtedy droga to teraz nie robi szału na tle niższych konstrukcji. Mam nadzieje że rozumiesz o co chodzi?

Inna sprawa że też zmieniano trochę barwe dzwieku ich kolumn.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2021 o 08:31, arturrogo napisał:

Czyli  z moich poszukiwań nadal na I miejscu Heco Celan!

Wpadły mi też w oko lub ucho  KEF Q 700 a nawet Q950 są w tej samej cenie poniżej 5000zł. Może faktycznie brzmienie głośników Firmy KEF zakorzeniły się w moich oczekiwaniach. Mam też poważne zamiary co do Fyne Audio 502

Edytowano przez arturrogo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...