Skocz do zawartości

Soundbar do TV Samsung UE49K5672 Pokój 17,5m2


Rob4L

Recommended Posts

Witam was serdecznie,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze urządzenia typu Soundbar do telewizora Samsung UE49K5672.

Interesuje mnie zestaw z subwooferem 2.1 lub nawet 5.1. Sprzęt nie musi być bezprzewodowy (wyjątkiem byłby zestaw 5.1 - głośniki powinny być wtedy bezprzewodowe żeby uniknąć przeprowadzania przewodów), TV ma wyjście optyczne.

Na chwilę obecną mam podłączone głośniki Logitech Z553 "komputerowe" 2.1, ale TV nie daje sobie z nimi rady (stosuję konwerter do podłączenia przez kabel optyczny).

Z tego co widzę żeby mieć DOLBY ATMOS trzeba wyłożyć odpowiednią sumę, co trochę zniechęca patrząc na koszt samego telewizora.

Interesowałoby mnie coś z dobrym stosunkiem cena/jakość, czasami lubię obejrzeć film w dobrej jakości "dźwiękowej" - telewizor jest Full HD :)

TV jest umieszczony w salonie o wymiarze ok. 17,5m2, połowa salonu służy jako jadalnia. W załączniku przesyłam schemat mieszkania i miejsce ustawienia telewizora.

 

Dodatkowa kwestia - czy umiejscowienie soundbara na półce pod telewizorem (szafka RTV jak na zdjęciu) znacząco pogorszy jakość dźwięku?

E: udało mi się jeszcze znaleźć zdjęcie z mojej amatorskiej wizualizacji salonu.

 

Co myślicie o takich sprzętach jak Yamaha yas-107 lub Samsung HW-K450?

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

RTV.png

Bez tytułu.png

Edytowano przez Rob4L
Dodanie zdjęć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BaliGdynia napisał:

A może Amplituner Stereo jak na przykład Denon DRA800 czy Onkyo 8390, Yamaha 803D + kolumny podstawkowe.

Dzięki za propozycję. Tak jak wspomniałem nie interesuje mnie zakup sprzętu za taką kwotę. Ma to być dobrze grający soundbar, a nie zestaw, gdzie sam amplituner to koszt rzędu 3 tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze grający soundbar? Jeżeli chcesz takie cudo to musisz się liczyć z wydatkiem wyższym niż 3000 PLN. Za 500 zł możesz kupić przyzwoity wzmacniacz typu topping plus dwie kolumny podstawkowe i gwarantuje Ci, że zagra to lepiej niż soundbar. Ale domyślam się, że myśl o zakupie soundbara jest już u Ciebie tak bardzo zakorzeniona, że teraz tylko chcesz, żeby ktoś potwierdził, że to dobry wybór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rob, proponuję abyś wypożyczył od znajomego lub w salonie za kaucją albo kupił z możliwością zwrotu) interesujący Cię sprzęt i posłuchał go u siebie, w swoim salonie, w swoich warunkach akustycznych. Ty sam musisz ocenić czy dźwięk z takiego a takiego urządzenia jest dla ciebie akceptowalny w TV, filmach czy muzyce.

Kiedyś korzystałem u siebie z prostego soundbara, potem systemów all-in-one i ostatecznie stanęło na znanym ampli stereo z logiem Yamahy i kolumnach podłogowych. Lubię kino ale na system 5.1 związany z ilością kolumn których nie ma u mnie gdzie postawić, nigdy nie było akceptacji mojej żony.

Moim skromnym zdaniem jeżeli chcesz soundbar jako wspomaganie głośników TV, to taki z odrębnym subem. Raczej nie kupisz go za 800 zł. Osobiście testowałem kilka dni Yamahę Musiccast BAR 400 z subem bezprzewodowym i w moim odczuciu taki zestaw listwy i sub'a kosztujący ponad 2 tyś zł grał poprawnie, Jak dobry Pianocraft. Wspomniałem o nim dlatego, że model ten obsługuje BT, dyski sieciowe, radio internetowe, Spotify, itp.. jest funkcjonalny i można sparować go po WI-FI z głośnikami Musiccast 20 (surround) dając tym samym efekt  kina bez ciężkiego amplitunera i kabli. Mam takie, też podłączyłem i działa. Na dłuższą metę soundbar nie dla mnie, ponieważ mam inne preferencje ale i takie opcje są. 

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...