Skocz do zawartości

Nóżki do Kolumn


Recommended Posts

Kolce są lubiane przez audiofilów i mają dobry PR. Dlatego zwykle bez zastanowienia kupują je i ewentualnie podkładki. Zapominając że służą z założenia do tego aby przebiły wykładzinę opierając się na twardym podłożu na którym ona leży. Do tego są tak na prawdę przeznaczone.

Takie śruby zamkowe mają zakończenie kuliste o tak dużym promieniu że w większości przypadków nie powinny odgnieść parkietu. No chyba ze jest z bardzo miękkiego drewna lub są bardzo ciężkie. Zarysować podłogę jest tu niemożliwym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wykorzystać takie. Komplet (4szt) kosztuje równowartość 40 zł. Można wkręcać samą śrube w otwór w grubej podstawie, jak też przy zastosowanieu np do sprzętu gdzie podstawą jest blacha i wtedy zabezpiecza sie nakrętką od środka. Podstawka z grubego silikonu będąca jednocześnie przyssawką.

20200220_164154.jpg

20200220_164231.jpg

20200220_164247.jpg

20200220_164313.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No dobra , zaszalałem , wziąłem kredyt na 30 lat i kupiłem nóżki :) 

https://dc-components.eu/kolce-superspike-1-pod-kolumny-stolik-4-szt-m8-p-109.html

Krótka recenzja , wykonanie Made in Norway pierwsza klasa. Nóżki są ciężkie , odchylają się od pionu o parę stopni w każdym kierunku / o czym dowiedziałem się dopiero po zakupie/ , osłonka jest estetyczna i plastik nie jest ...plastikowy, jak dla mnie mogłyby się o " oczko" mniej błyszczeć, ale to rzecz gustu. Śruby solidne z nakrętkami i dołączonym kluczem do regulacji. Genialne w swej prostocie rozwiązanie , nie mam zbyt równej podłogi i przy kolcach musiałem się kłaść przy kolumnie i po omacku małymi kombinerkami regulować wysokość . Pod względem wygody nóżki biją kolce na głowę. Do zestawu dodano bardzo zbity miękki materiał na taśmie 3M do przyklejenia na spodzie nóżek. Jest dość cienki ok. 2mm. i trochę się obawiałem , że 45 kg. kolumna go tak ściśnie, iż straci swoje właściwości izolujące metal od parkietu, ale nic takiego się nie stało.Kolumny przesuwają się po parkiecie bez problemu, nie czyniąc szkód, choć z większym oporem niż na filcu.

Ogólnie odbieram na plus ..... po za ceną :) 

IMG_0818.JPG

IMG_0820.JPG

IMG_0824.JPG

IMG_0827.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, slaw0001 napisał:

Rozumiem, że przestrzeń, stereofonia, powietrze, separacja, czarne tło, konturowość, kontrola basu, ... w komplecie

No przecie inaczej bym nie kupił !!! A i jeszcze ten , no , zdejmują koc z kolumn :) 

Tylko nie są kierunkowe , kierunkowe były droższe :) 

A tu mój drugi nabytek już nie tak ekskluzywny / dwie platformy z półek z Castoramy / 23 zł /szt./ przycinanych brzeszczotem owiniętym szmatką, bo mi ktoś rąbnął piłkę do drewna . Ale brzeszczot audiofilski / piękna średnica , przy cięciu. Kolce z gniazdami po 3,60 zł /szt , lakiero -bejca 12 zł i za niecałą stówkę i godzinę pracy mamy taki efekt :

IMG_0794.JPG

IMG_0793.JPG

IMG_0797.JPG

IMG_0798.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...