Skocz do zawartości

Kiepski odsłuch


Łukasz Szóstak

Recommended Posts

Witam 

Dostałem sprzęt Technicsa który po ustawieniu w pokoju gra dużo gorzej. Bas gdzieś ucieka. U ojca w pokoju grał dużo lepiej. Mogli byście powiedzieć czy problem tkwi w pokoju? Ustawienia są na stereo. 

Segmenty

Technics SA-EX320 + SL-PG380A

Kolumny

Technics SB-FW12

Z góry dzięki 😁

1928931920_POKJ.png.5ef396b47fbe77c0f8f91a30a8f65c24.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo powinien być zachowana zasada trójkąta równobocznego, czyli jak masz kolumny 3m rozstawione to odsłuch też powinien być na 3m.
Kolumny powinny mieć miejsce na oddychanie, lewa wciśnięta w narożnik i pewnie jedna jak i druga przy ścianie stoją, oddał 50-100cm od ściany. Ja bym przemeblowanie zrobił. Tam gdzie sofa lub komoda to szafę bym dał, a tam gdzie szafa komodę a na przeciw RTV. Lepiej na szerszą ścianę dać kolumny niż tak jak teraz. Jakiś też dywan na podłogę fajnie dać oraz jakieś rozpraszacze aby ściana goła nie była. Ja bym tak to widział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Sony 65" 9005 na ścianie powieszony, uwierz mi jak powiesisz tv to on "ginie" a ma 3m od Tv i jest ok. Ty masz 50" i też będzie ok. Tylko nie stawiaj na komodę a zawieś go na ścianę. Z kolumnami to zanim kupisz nowe to pobaw się z ustawieniami ich, daj im miejsce. Skoro u ojca było ok to i u Ciebie powinno być ok, tylko trzeba poustawiać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...