Skocz do zawartości

Co kupić za ~1500zł (+/-300)


mp89

Recommended Posts

Witam, zamierzam kupić jakiś zestaw 5.1/5.0 (chcę podłączyć tv (stereo), x360 (5.1 - musi być optyk), pc (5.1) i tuner cyfry (5.1 - też optyk). Pokój mam dosyć duży - 35m^2 Myślałem nad jakimś amplitunerem (np taka Yamaha) i do tego zestaw kolumn (np takie VoiceKraft lub takie Koda). Chciałbym się zmieścic w cenie 1500zł +/- 300. Mam nadzieję, że nie pomyliłem działu i ktoś udzieli mi pomocy icon_smile.gif. Z góry dzięki. Pozdrawiam !

Aha - w tej chwili mam głośniki Genius SW-HF 5.1 5005 - jestem z nich w sumie zadowolony, tylko że często się psują (2x w ciągu pół roku) i nie ma możliwości podłączenia x'a i cyfry+ na 5.1 ;/ Karta dźwiękowa w komputerze to Creative X-Fi Pro Gamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy są pewne - będzie ciężko icon_sad.gif

Kolumny Voice Kraft możesz sobie odpuścić (podobnie jak inne wynalazki typu MAudio, STX itp ), a druga - może być ciężko, by dźwięk był na odpowiednim poziomie. Kody będą już lepsze...

Jeżeli chodzi o Yamahę RX-V363 z Twojego postu, to zazwyczaj odradza się zakup najniższego modelu z serii (np. 304 z ONKYO, seria 50x to minimum), podobnie Pioneera najlepiej od 81x, a Denona od 150x.
Czy wchodzi w grę sprzęt używany - bo wtedy można już kupić coś atrakcyjniejszego?

Dla mnie z nowego sprzętu rozsądny może być zestaw SONY z amplitunerem STR-DG520 (lub 510) , a jeszcze lepiej z 720 (lub 710) i 5 kolumnami SONY (co prawda centralny i tyły są dość małe, ale ... kwestia kasy ). W promocjach wraz z odtwarzaczem DVD (model 708, z HDMI) pojawia się to w okolicy 1500-1600zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej jak by był to sprzęt nowy - ale nie koniecznie musi być, jeżeli będzie zauważalna różnica.

Zależy mi na tym, żeby podłączyć te wszystkie urządzenia (pc, konsola i tuner na 5.0/5.1 i tv w stereo) i najlepiej żebym miał możliwość podłączenia w przyszłości dodatkowych urządzeń.

Oczywiście jeżeli zrobi to dużą różnicę to mogę jeszcze trochę pieniędzy dołożyć (byle nie za dużo) - może jednak dobre by były te Kody + jakiś amplituner za ~1000zł (może być używany, chociaż dobrze by było jakby miał jakąś gwarancję)

I jest jeszcze jedna sprawa - ten temat jest po to, żebym mógł się mniej-więcej zorientować. Sprzęt i tak będę kupował dopiero jakoś w styczniu

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo ofert na sprzęt roczny czy dwuletni z końcówką gwarancji (niektóre firmy dają 3 lata gwarancji), można trafić rzeczy w iealnym stanie i za 2/3 ceny (niektóre nawet za pół ceny).
Pokój masz duży, więc nie ma sensu patrzeć na najniższe modele z serii.
Wg mnie bez 2 tysięcy nie ma sensu zaczynać rozmowy, a lepiej kombinować nawet pod 2500zł.
Tu już powinny byc spore podłogówki na przód...

Proponuję wrócić do tematu już w nowym roku...
W najgorszym wypadku kupisz spore fronty i będziesz potem szukał subwoofera (bo w kinie domowym się przyda).
Załóż, że musisz kupić już docelowy amplituner, bo bez sensu będzie wymiana po kilku miesiącach - bo słabo gra.
Jeżeli nie potrzebujesz HDMI, to warto poszukać modeli sprzed 2 lat - np. Hrman Kardon 445 (a co najmniej 245), jakieś mocniejsze Yamahy, Pioneery, Denony itp.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...