Skocz do zawartości

Q Acoustics pod TV + amplituner


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad małym stereo do salonu 16m2. Do tej pory używam głosnika BT Audio pro, z którego byłem bardzo zadowolony ale nadszeł czas na zmiany. Słucham muzyki elektronicznej typu house, rapu i czasem lekkiego giterowo-wokolanego chillu. Wszystko ze spotifi na tv a więc ampli będzie podpięty optykiem pod tv. Spodobały mi się kolumny Q acoustics 2010i. Tanie, ładne i chyba całkiem spoko grające. Ewentualnie mogę dopłacić do 2020i bądź 3020i choć to już sporo więcej kasy. Jako aplifier wybrał bym Marantz PM6006 albo Onkyo a-9110 ( a może coś tanszego? ). Widze, też na Facebook market 2050i + Yamaha RN602 w dobrej cenie choć wolał bym cos mniejszego. Najbardziej skłaniał bym się ku Marantz PM6006 z Q Acoustics 3020i gdyż miałbym to w dobrych ratach ze sklepu ;) Macie jakieś sugestie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mały czyli wąski?

No to Marantz PM6006 to dobry zestaw. Moim zdaniem QA to dobre kolumny ale weź wieksze 3020 bo to typowe stereo tamte służą jako tyły do kina. Alternatywą moga być Dynaudio Emit 10. Kolega z innego tematu właśnie je podłączył i jest nimi zachwycony mimo że nakłaniałem go na 20tki.

Warto spróbować.

Pożyczyć Ci?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn - w Twoim systemie najlepiej sprawdzicie model Q Acoustics 3020i, model mniejszy "10" nie sprawdzi się dobrze jako kolumny przednie. Co do wzmacniacza, to biorąc pod uwagę Twoje preferencje zaproponowałbym wspomniany Marantz PM6006, ewentualnie taniej, ale równie dobrze do kolumn Q Acoustics - Onkyo A-9110.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na odsluchu tego 2050i z yamaha i sam nie wiem co myslec. Graja ladnie ale jak by brakowalo mi dolu. Nie znam sie kompletnie a kolumny bylu prowizorycznie ustawione w garazu ale spodziewalem sie wiekszej glebi dzwieku. Jako zrodlo dzwieku bluetooth spotifi z tel. Czy te kolumna wlasnie tak graja? Mam kolejny odsluch z 3020i i pm6006 ale mam tam kawalek i obawiam sie, ze bedzie podobnie. Cena 300f za tem zestaw to okazja ale jesli nie bede zadowolony to bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blaze K napisał:

Bylem na odsluchu tego 2050i z yamaha i sam nie wiem co myslec. Graja ladnie ale jak by brakowalo mi dolu. Nie znam sie kompletnie a kolumny bylu prowizorycznie ustawione w garazu ale spodziewalem sie wiekszej glebi dzwieku. Jako zrodlo dzwieku bluetooth spotifi z tel. Czy te kolumna wlasnie tak graja? Mam kolejny odsluch z 3020i i pm6006 ale mam tam kawalek i obawiam sie, ze bedzie podobnie. Cena 300f za tem zestaw to okazja ale jesli nie bede zadowolony to bez sensu.

Sam mam u siebie QA 3020i, z których jestem bardzo zadowolony. Grają w salonie 16 m2 ze wzmacniaczem stereo Audiolab 6000a. Całość połączona optykiem z TV i Chromcastem Audio. Co do samych głośników to w połączeniu z Audiolabem dźwięk ma na prawdę piękną głębię, super wokal a bas jest na tyle dobrze kontrolowany, że jest wszędzie tam gdzie musi być (choć na pewno nie są to głośniki w których tego basu jest super dużo). Ogólnie całość gra dość neutralnie z delikatnym naciskiem na jasno (jeżeli chodzi o górę pasma).

W trakcie odsłuchu, QA3020i grały z Yamahą A-S701 (grało także bardzo dobrze), NAD C338 (delikatnie gorzej niż Yamaha), Marantz PM 6006 (zbyt jasno jak dla mnie), Onkyo 8270 (ciemno, sucho i bez wyrazu). Najlepiej poradził sobie Audiolab, choć na prawdę Yamaha niewielu mu ustępowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a więc ta RN602 powinna grac podobnie do AS701. QA 3020i to dla mnie idealne rozwiązanie gdyż mieszczą mi się na półce pod tv i mam z głowy. Cały problem w tym, że napaliłem się na te 2050i + RN602 przez to, że człowiekowi się spiesze i chcę je oddac za £300 co wydaje się znakomitą okazją. Jeśli zdecydował bym się na Audiolab 600a + QA 3020i to musiał bym szykowac £800 co o jakieś 300 przebija mój budżet. Miałem jechac na odsłuch Marantrz PM6006 z QA 3020i ale skor gra to dla Ciebie za jasno to obawiam się, że mogę mieć podobne odczucia. Czy różnica jakości pomiędzy odtwarzaniem z bluetooth a wifi jest widoczna dla laika? Może owy sprzęt grał bym troszkę cieplej w innych warunkach i przy innym źródle dziwięku. Jeszcze pytanie co do samych kolumn. Jak daleko muszą one być odsunięte od sciany i czy po zatknięciu dziury bass reflexu i dostawieniu ich do sciany niskie tony mocno tracą na brzmieniu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie co nie oznacza tak samo. RZ602 gra gorzej od AS 501 czyli modelu niższego niż 701

Ciezko też słuchać sprzetu skoro był

21 godzin temu, Blaze K napisał:

Nie znam sie kompletnie a kolumny bylu prowizorycznie ustawione w garazu

No moim zdaniem to rozwiązuje wszelkie dylematy w tej kwestii.

Z 1500 zł i tak nie dostaniesz nic lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blaze Kolenkiewicz napisał:

Kurcze a więc ta RN602 powinna grac podobnie do AS701. QA 3020i to dla mnie idealne rozwiązanie gdyż mieszczą mi się na półce pod tv i mam z głowy. Cały problem w tym, że napaliłem się na te 2050i + RN602 przez to, że człowiekowi się spiesze i chcę je oddac za £300 co wydaje się znakomitą okazją. Jeśli zdecydował bym się na Audiolab 600a + QA 3020i to musiał bym szykowac £800 co o jakieś 300 przebija mój budżet. Miałem jechac na odsłuch Marantrz PM6006 z QA 3020i ale skor gra to dla Ciebie za jasno to obawiam się, że mogę mieć podobne odczucia. Czy różnica jakości pomiędzy odtwarzaniem z bluetooth a wifi jest widoczna dla laika? Może owy sprzęt grał bym troszkę cieplej w innych warunkach i przy innym źródle dziwięku. Jeszcze pytanie co do samych kolumn. Jak daleko muszą one być odsunięte od sciany i czy po zatknięciu dziury bass reflexu i dostawieniu ich do sciany niskie tony mocno tracą na brzmieniu? 

Nie porównywałem czy jest różnica w odtwarzaniu przez bluetooth w stosunku do wejścia cyfrowego, którego używam choćby z chromcastem więc ciężko mi się wypowiedzieć. Na pewno poprzez wejście cyfrowe jesteś w stanie przesłać nieporównywalnie więcej bezstratnych danych niż przez bluetooth.

Co do ustawienia kolumn, to QA 3020i stoją u mnie bardzo blisko tylnej ściany (ok 12 cm) i to bez zatykania otworu bass reflex. Odsunięcie ich dalej od tylnej ściany niewiele zmienia (na granicy percepcji).

Ostatnio, QA 3020i testowałem z amplitunerem kina domowego Yamaha RX-V685 (przymierzając się powoli do stworzenia zestawu dźwięku przestrzennego) i o ile w filmach było na prawdę przyjemnie (co nie oznacza, że Audiolab wypadał gorzej) ale przy słuchaniu muzyki w stereo niestety ampli poległo. Najbardziej była wyczuwalna kontrola basu. Na Yamasze on po prostu dudnił przy większych głośnościach, gdzie na Audiolabie taki efekt nie występował. Yamaszka poszła więc do zwrotu a ja coś czuję, że Audiolaba prędko się nie pozbędę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Z 1500 zł i tak nie dostaniesz nic lepszego.

Tak to prawda dla tego wlasnie kombinuje. Mam dosc ograniczone miejsce w salonie i w sumie to moge je ustawic tylko w jeden sposob w odleglosci 8cm od sciany a i tak beda mi sporo wystawac. Choc z drugiej strony 3020i badz inne podstawki na standach nie zajma mi wiele mniej miejsca . Zerknij prosze do sekcji akustyka. Jest tam moj temat "Salon 16m problem z ustawieniem..." a w nim plan mojego pokoju. Kolumny byly by ustawione na przeciw sofy po obu stronach kominka dosuniete do sciany. 

2 godziny temu, cokolwiek niemaznacznia napisał:

 

Ostatnio, QA 3020i testowałem z amplitunerem kina domowego Yamaha RX-V685 (przymierzając się powoli do stworzenia zestawu dźwięku przestrzennego) i o ile w filmach było na prawdę przyjemnie (co nie oznacza, że Audiolab wypadał gorzej) ale przy słuchaniu muzyki w stereo niestety ampli poległo. Najbardziej była wyczuwalna kontrola basu. Na Yamasze on po prostu dudnił przy większych głośnościach, gdzie na Audiolabie taki efekt nie występował. Yamaszka poszła więc do zwrotu a ja coś czuję, że Audiolaba prędko się nie pozbędę.

Stestuje ten 6000a z 3020i w Piatek to sam sie przekonam. Jestem bardzo ciekawy choc boje sie, ze mi sie bardzo spodoba i polece w koszty. Ampli + QA to juz 800f a do tego jeszcze trzeba kupic standy za 100f i kable...

Edytowano przez Blaze K
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blaze K napisał:

Tak to prawda dla tego wlasnie kombinuje. Mam dosc ograniczone miejsce w salonie i w sumie to moge je ustawic tylko w jeden sposob w odleglosci 8cm od sciany a i tak beda mi sporo wystawac. Choc z drugiej strony 3020i badz inne podstawki na standach nie zajma mi wiele mniej miejsca . Zerknij prosze do sekcji akustyka. Jest tam moj temat "Salon 16m problem z ustawieniem..." a w nim plan mojego pokoju. Kolumny byly by ustawione na przeciw sofy po obu stronach kominka dosuniete do sciany. 

Stestuje ten 6000a z 3020i w Piatek to sam sie przekonam. Jestem bardzo ciekawy choc boje sie, ze mi sie bardzo spodoba i polece w koszty. Ampli + QA to juz 800f a do tego jeszcze trzeba kupic standy za 100f i kable...

Przetestuj, tylko posłuchaj tego w normalnych warunkach a nie w jakimś garażu i koniecznie z dobrego źródła. Jak wrócę z pracy to wstawię Ci zdjęcie jak to u mnie w moim małym saloniku wygląda. Kolumny oczywiście ustawione na standach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cokolwiek niemaznacznia napisał:

Przetestuj, tylko posłuchaj tego w normalnych warunkach a nie w jakimś garażu i koniecznie z dobrego źródła. Jak wrócę z pracy to wstawię Ci zdjęcie jak to u mnie w moim małym saloniku wygląda. Kolumny oczywiście ustawione na standach.

Ok super, pokarz jak to wyglada ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie jednak na pierwotny zestaw QA 3020i + Yamaha RN602. Gra to swietnie i jestem bardzo zadowolony. Bylem na osluchac 2 razy z czego testowalem NAD C388,Audiolab 6000a i Marantz PM6006 z roznymy kolumn i podstawkowymi i nie bylem zadowolony w zadnym przypadu no moze po za Nad c388 i B&W 607 ale i tak brakowalo im troche dolu. Tak czy inaczej ciesze sie, ze nie kupilem 3020i bo sa po prostu za male i graly dosc sucho. Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...