Skocz do zawartości

Sprzęt stereo dla przyjaciela (4000-5000 zł)


AuGanymede

Recommended Posts

Dzień dobry,

sądzę, że mój post będzie nietypowy, bowiem poszukuję sprzętu stereo nie dla siebie, a dla mojego serdecznego przyjaciela. W tym roku obchodzi on swoje 40-te urodziny i postanowiłem, że w ramach tych obchodów sprezentuję mu zestaw stereo, gdyż jego obecna mini-wieża zaczyna już szwankować. Notabene ona również była "prezentem" ode mnie ponad dekadę temu, a sam dostałem ją od matki około 2004-2005 roku, gdy byłem nastolatkiem, później przekazałem ją przyjacielowi w momencie zmiany własnego sprzętu audio.

 

  • Pomieszczenie: salon z aneksem kuchennym, pokój ma około 20 m2; ustawienie sprzętu w pomieszczeniu zapewne będzie kiepskie.
  • Gatunki muzyczne: Przyjaciel słucha głównie muzyki klasycznej, etnicznej, "muzyki filmowej", popu (Elton John), utworów, gdzie prym wiodą wokale kobiece; na pewno można wykluczyć ciężkiego rocka, metal, techno, rap, muzykę stricte elektroniczną.
  • Źródło: CD oraz radio (RMF Classic), być może namówię przyjaciela na Spotify.
  • Budżet: maks. 4000-5000 zł.

 

W związku z powyższymi wymaganiami odnośnie tunera FM, odtwarzacza płyt CD oraz braku możliwości odsłuchu, jak i budżetu wytypowałem jako najbardziej uniwersalny poniższy mini system:

Yamaha Grand PianoCraft MCR-N870D.

 

Sklep, który znalazłem oferuje parę wariantów jeżeli chodzi o dobór głośników, mianowicie:

  • YAMAHA MCR-N870D + NS-BP401
  • YAMAHA MCR-N870D + B&W 685 S2
  • YAMAHA MCR-N870D + B&W 606
  • YAMAHA MCR-N870D + Imagine XB
  • YAMAHA MCR-N870D + Mission QX-2
  • YAMAHA MCR-N870D + DIVA 262
  • YAMAHA MCR-N870D + ELAC Uni-Fi BS U5

 

Nadmienię, że po zakupie planuję wymienić kabel RCA na Melodika MD2R05 oraz kable głośnikowe na Melodika Brown Sugar 3,3mm2 BSC2330 z końcówkami bananowymi.

 

Obecny sprzęt:

mocna-wieza-aiwa-cx-jn3-kolumny-sx-jn3-okazja-4775241860.thumb.jpg.83e2e4c9298ded505e9db4c3d742e14c.jpg

Aiwa CX-JN3

AMPLIFIER

  • Power output
  • 40 W + 40 W (40 Hz - 20 kHz, THD
  • less than 1 %, 6 ohms)
  • 50 W + 50 W (1 kHz, THD less than
  • 10 %, 6 ohms)
  • Total harmonic distortion
  • 0.08 % (20 W, 1 kHz, 6 ohms)
  • Input
  • VIDEO/AUX: 400 mV
  • Outputs
  • SPEAKERS: 6 ohms or more
  • PHONES: 32 ohms or more

CD PLAYER

  • Semiconductor laser ( λ = 780 nm)
  • Laser
  • Emission duration:
  • continuous
  • D/A converter
  • 1 bit dual
  • Signal-to-noise ratio
  • 85 dB (1 kHz, 0 dB)
  • Harmonic distortion
  • 0.05 % (1 kHz, 0 dB

Aiwa SX-JN3

  • Speaker system: 3 way, bass reflex
  • Speaker units: Woofer: 160 mm (6 3/8 in.) cone
  • Tweeter: 50 mm (2 in.) cone
  • Super tweeter: 20 mm (13/16 in.) ceramic
  • Impedance: 6 ohms

 

Podsumowując, prosiłbym o radę czy powyższy sprzęt zagra przynajmniej tak samo dobrze jak ta leciwa już mini-wieża AIWA oraz który z przedstawionych powyżej zestawów najlepiej współgrałby z gustem muzycznym mojego przyjaciela; ewentualnie prosiłbym o wskazanie innego zestawu o takiej samej funkcjonalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AuGanymede napisał:

Sklep, który znalazłem oferuje parę wariantów jeżeli chodzi o dobór głośników, mianowicie:

  • YAMAHA MCR-N870D + NS-BP401
  • YAMAHA MCR-N870D + B&W 685 S2
  • YAMAHA MCR-N870D + B&W 606
  • YAMAHA MCR-N870D + Imagine XB
  • YAMAHA MCR-N870D + Mission QX-2
  • YAMAHA MCR-N870D + DIVA 262
  • YAMAHA MCR-N870D + ELAC Uni-Fi BS U5

To sklep w którym znalazłeś takie zestawy bo to sklep firmowy.

Moim zdaniem jeśli w tym sklepie musisz to kupić to Missiony i ELACi to takiej muzyki podejdą.

Jeśli natomiast otworzysz się na inne brandy to moim zdaniem lepiej zagra Onkyo 8250 + 7030 + Magnat Signature 503

Albo Yamaha RN602 + CDS300 + Dynaudio Emit 20 albo Melodika BL40MKIII jeśli jest możliwość kolumn podłogowych.

To jednak znacznie wydajniejsze jednostki. Lepiej się sprawdzą.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Dziękuję za odpowiedź i propozycję. Nie skłaniam się do konkretnego sklepu ani nie upieram przy wytypowanym przeze mnie systemie mini, po prostu akurat tam znalazłem zestawy z rabatem (jeżeli wierzyć takim informacjom) z kolumnami innymi niż te z domyślnego zestawu Yamahy.

Kolumny podłogowe myślę, że wchodzą w grę. Osobiście skłaniałbym się do zestawu z Dynaudio Emit 20, ale pobieżne podliczenie tej opcji wedle znalezionych naprędce cen w sieci wynosi niemal 6000 zł... Będąc jeszcze w sferze fantazji, to co Pan sądzi o tym samym zestawieniu, ale w połączeniu z KEF Q350 zamiast Dynaudio?

Edit: Przeczytałem parę opinii na temat Dynaudio Emit 20, są one wychwalane, ale zmartwiło mnie to, że do prawidłowego grania oprócz naprawdę dobrego wzmacniacza (czyt. drogiego) potrzebują również bardzo dobrej akustyki pomieszczenia, a z tym może być ciężko u mojego przyjaciela.

Edytowano przez AuGanymede
Dopowiedzenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pianocraft stanowi ogromny przeskok jakościowy do poprzedniego zestawu i oczywiście lepiej go połączyć z innymi kolumnami niż te które są w podstawowym zestawie elac u5 powinny najlepiej odpowiadać wymagania twojego przyjaciela. Ale ja osobiście w tym budżecie nie szedł bym w pianocrafta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...