Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Atoll in100se - 3 tys


Tomasz S.

Recommended Posts

Cześć,

Wpadłem na taki pomysł, że zmieniłbym coś w systemie. Nie wiem czy na stałe a obecne kolumny użyje do zrobienia drugiego systemu w domu rodziców czy zostawię 2 zestawy kolumn.

Obecnie:

* pokój ok 16m, zaadaptowany ok, solidne standy wysokość 55cm, wzmacniacz: Atoll in100se, kolumny: Jamo C103, dac: Topping d50s, żródła: digione signature player - coaxial, chromecast audio- spdif, laptop z daphille - usb, głównie streaming z Tidala, bądz zasobów lokalnych po sieci i usb. Kable to Ochelbach z banami i interkonekt Klotz / Neutrik

* muzyka wszystko od rocka, przez pop, indie i rap po muzykę elektroniczną ( bo już Audioriver niedługo :) ) Czasem w głośnikach jest Bat for Lashes, czasem Queen a czasem deadmau5, czy The Blaze, nie ma reguły bo słucham wszystkiego.

W obecnym systemie nie mam większych zastrzeżeń. Może mogłoby być więcej mięsa przy cichych odsłuchach.

To co lubię to dźwięk dociążony ale jednocześnie bas raczej szybki i sprężysty niż misiowaty. Wysokie lubię nie ostre ale żywe. Może to być sprzęt używany lub nowy. Zakładam budżet ok 3tys +- 500zł za parę. Myślałem o przesłuchaniu

Fyne Audio F500, Audiovector QR1, JMR Lucia, Coś ze Studio 16Hz, KEF LS50, Dynaudio X18, Klipsch rp600m, Chairo Delphinus

Czy coś ewentualnie powinienem ciekawego dodać, odrzucić waszym zdaniem ?

 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z In200 grają monitor audio silver 2 i brzmią bardzo dobrze, jak tylko uporam się z szumem to niczego na razie mi nie będzie brakować. Basu jest sporo w tych kolumnach, wokale i instrumenty też dobrze wybrzmiewają. Co do sceny i stereo się nie wypowiem, bo położenie u mnie kolumn niezbyt korzystne. Wąsko i w złym miejscu w salonie, ale tak na razie musi zostać. Mimo wszystko jestem z nich zadowolony. Używki ok. 2500.Słucham głównie rocka, ale przy elektronicznej też brzmią dobrze. Sprawdzone. Nie mam tylko porównania do innych kolumn z podobnego pułapu, więc trzeba wziąć jakiś mały margines błędu. ;)

Edytowano przez wushu81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wushu81 pamiętam z innego tematu,że masz właśnie in200 signature -  zazdroszczę tego klocka. Do monitor audio trochę się uprzedziłem bo chłopak od, którego kupowałem Atolla miał Monitor Audio PL100 i jakoś mi to połączenie nie podeszło. On zresztą sam mówił ,że zmienia wzmacniacz bo z MA mu się nie zgrało ale to mogło być połączenie konkretnych modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Do monitor audio trochę się uprzedziłem bo chłopak od, którego kupowałem Atolla miał Monitor Audio PL100 i jakoś mi to połączenie nie podeszło. On zresztą sam mówił ,że zmienia wzmacniacz bo z MA mu się nie zgrało ale to mogło być połączenie konkretnych modeli.

Tomek a co konkretnie Wam przeszkadzalo w takim polaczeniu za duzo niskich tonow?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal obawiam się po prostu,ze Atoll sie nie sprawdził w tym połączeniu i nie wyciągnął z tych kolumn wszystkiego co mają do zaoferowania. Trochę tak bez życia to zagrało, dlatego też wzmacniacz zmieniał. Reszta systemu z tego co pamiętam to był irdac II + bluesound 2i więc bardzo dobrze ale razem coś nie pykło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

@S4Home Studio 16hz to canto one czy canto one new ? Nie przeszkadza im ściana 20 cm dalej ?

Mowiłem o NEW bo nie NEW czyli OLD już nie ma :P

Jeśli chodzi o akustykę to musisz ich posłuchać w domu. No nie ma innego wyjścia. To dotyczy każdych monitorów. Jeśli tylko myślisz albo masz obawy o akustykę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz S. napisał:

@S4Home Studio 16hz to canto one czy canto one new ? Nie przeszkadza im ściana 20 cm dalej ?

@Q21macie JMR Lucia w kolorze czarnym do wypożyczenia wysyłkowego  ? 

Na stanie mamy jedynie białą parę i taką możemy wypożyczyć na odsłuch. Jeśli by się spodobały to możemy bezproblemowo zamówić w kolorze czarnym nową parę.  Zapraszamy do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...