Skocz do zawartości

Sub ~2.5tyś do salonu 28m2


Majk1984

Recommended Posts

Witam !
Stoję przed dylematem wyboru Suba - salon 28m2 a w nim 5.0 HECO Aurora 700 z Denon x2300 - 100% KD

Wybór padł na Klipsch R-112SW lub SPL-120(nowy model) ponieważ z racji tylko 41cm wnęki na niego nie mogę wziąć R-115SW który by był napewno wystarczający... Jednak moją uwagę zwrócił SVS SB-2000 za cenę 2900zł w Outlecie lecz to niestety zamknięta komora i jak to się będzie miało w KD ? i jak do tego Klipscha ?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co oznacza że masz wnęke? Suba nie wkłada się w wnęki!

Z klipscha lepiej jest wziać 112ke bo to dokładnie to samo a jest tańszy.

SB2000 nie jest specjalnie dobry subem zwłaszcza na tle SB12 który jest jego pierwowzorem a jednak znacznie tańszym. W tej cenie dostaniesz RELA HT1205 który jest zamknięty ale dostosowany do kina. Gra lepiej od SB2000.

Sub zamkniety da ci bardziej naturalny bas i zróżnicowany. Jedak nie bedzie miał takiej potęgi brzmienia jak ten z bass reflexem.

 

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno pod względem jakości basu, szybkości i kontroli SVS SB-2000 będzie zdecydowanie najlepsza propozycją. Jest to konstrukcja zamknięta, która ma swoje cechy, ale ma na tyle zapas mocy, że pomieszczenie 28m2 nagłośni bardzo dobrze, gwarantując przy tym najwyższą jakość. Klipsch SPL-120 to bardziej kinowy subwoofer, grający efektownie, mocne, generujący nisko schodzący bas. Jest to jednak klasa niżej niż SVS. Jest jeszcze REL HT1205, w tym przypadku stawiałbym jednak na SVS.

Ta wnęka nie jest rozwiązaniem idealnym, ale jeśli już tak jest, to raczej sugerowałbym konstrukcję zamkniętą.

Mamy w naszej ofercie oraz w salonie wszystkie wymienione modele subwooferów, zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Q21 napisał:

Jest jeszcze REL HT1205, w tym przypadku stawiałbym jednak na SVS.

Sprawdzałem obie te konstrukcję. REL jednak wygrał. Dostarczył bas bardziej naturalny i zmienny. Miałem je na testach zarówno pod kątem stereo jak i kina.

Myślę że SB3000 to dopiero lepszy model.

Tutaj SVS ma dość duży przeskok.

3000 jest wyraźnie lepszy. Brakuje im modelu pośredniego, konkurenta RELA jakiegoś SB2500 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...