Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn MA Silver 200


prezes83

Recommended Posts

Cześć!

Skaczę po tematach i szukam odpowiedzi na pytanie Jaki wzmacniacz dobrać do kolumn Monitor Audio Silver 200? Ale bez rezultatu końcowego jak dotąd, zatem spróbuję sam.

Obecnie mam wypożyczone Magnata MR780 i Atoll IN80SE. Ten pierwszy gra poprawnie, fajnie ociepla, jednak brakuje mu nieco precyzji, panowania nad basem, może deko za mało wokalu.  Atoll natomiast jest aż nad wyraz precyzyjny, za bardzo, w dodatku największą wadą jest buczenie jakie z głośników jakimi mnie częstuje - nie do zaakceptowania (DC blocker też nie pomaga). Sprawdzając prasę, testy kolumn oczywiście są, ale z elektronika 2, 3 razy droższą co sugeruje, że nie są zbyt łatwe do wysterowania. 

Czy znajdzie się coś pomiędzy w/w? I raczej proszę o propozycje wzmacniaczy zestawionych z takimi kolumnami lub własne doświadczenia. 
Wymagania / życzenia:
1. Najlepiej z wbudowanym DAC. Do podłączenia jest tv oraz chromecast audio.
2. W razie braku DAC'a mogę ewentualnie zainwestować w coś typu WXC-50.
3. Tutaj raczej życzenia a raczej niezrozumienie dla producentów, którzy rzadko dokładają w tych czasach użyteczne a kosztujące 0,0nic np. funkcja sleep czy mały wyświetlacz z poziomem głośności. Wiem, "audiofile" tego nie potrzebują :D
4. Muzyka każda, ale najwięcej wszelkie odmiany rocka i house: Queen, Hooverphonic, Nightwish, Joe Bonamassa itp.
5. Budżet: ok. 3000 - 4000zł.

Posłuchane już mam: rotel a12, creek 50a, audiolab 6000a. Audiolab najbardziej mi przypadł do gustu ale za mało ma mocy i niestety wpada w dudnienie.  Zastanawiam się nad Cyrus One HD, Nuprime IDA-8, AA X-i105, vincent sv-500 - jak one brzmieniowo wypadają w stosunku do atolla i mr780? 

Samo brzmienie Silver 200 mi się podoba, jest czysto i detalicznie, mimo iż większość narzeka, że mało basu. Jeżeli nie znajdę nic odpowiedniego pewnie pomyślę o całym nowym zestawie. 

Poproszę opinie, komentarz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja posiadam Monitor Audio Silver10 + Roksan Kandy K3. Bardzo udane połączenie jak na moje ucho, polecam to połączenie sprawdzić (angielskie granie), jak i Denon pma2020ae+MA Silver też fajne połączenie. Miałem kiedyś pma1510ae i wszytko ok tylko że za mało mocy miał, szukałem 2020ae ale Roksan się trafił.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Atoll IN 80 albo IN100 byłby tu znakomitym kompanem

Może sprawdzę jeszcze inny egzemplarz lub serię signature.

42 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,

na pewno niestety drożej, ale bardzo dobrze zagra Roksan Kandy K3, natomiast z trochę tańszych propozycji powinien spodobać Ci się Advance Acoustics X-i105 oraz wspomniany Cyrus, chociaż w tym przypadku może być zbyt jasno, energicznie. A może Musical Fidelity M2si.

Roksan nawet przy dobrym rabacie wyjdzie drogo, a wtedy nie lepiej skręcić w kierunku marantz pm7000n czy denon pma-1600ne? 

O cenę dwóch pozostałych poproszę na priv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, prezes83 napisał:

Może sprawdzę jeszcze inny egzemplarz lub serię signature.

Roksan nawet przy dobrym rabacie wyjdzie drogo, a wtedy nie lepiej skręcić w kierunku marantz pm7000n czy denon pma-1600ne? 

O cenę dwóch pozostałych poproszę na priv. 

Chyba że uzywany Roksan K2?

Napisz do mnie na Pw i podaj numer telefonu to Ci je wycenię.

I sprawdź serie Signature. Ja czeka  na dostawę właśnie.

21 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Primare i Creek będą za jasne.

Oferta na Denona jest super. Faktycznie nie ma co dokładać do 1600NE. No chyba że chcesz nowy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest duża szansa, że jednak skończy się na wzmacniaczu zupełnie analogowym to podpowiedzcie jak najlepiej rozwiązać temat podłączenia streamera i tv? Na razie jakość streamera na poziomie chromecast audio czy wxad-10 jest w zupełności wystarczająca, więc koszty ograniczamy, używka w stanie bdb również wchodzi w grę. Warunkiem jest odtwarzanie spotify, tidal, radia internetowego. Dźwięk z tv też dobrze jakby był nieco lepszy ;)

Opcje: 
1. Streamer, który będzie również robił za przetwornik, czyli konieczne wejście optyczne. Tu ograniczam kable i zasilanie do minimum.
2. WXAD-10 jako źródło (chociaż obsługa tidala jest tu fatalna) + dodatkowy przetwornik do dźwięku z tv.
3. Przetwornik (najlepiej z pilotem) z dwoma wejściami optycznymi, jedno na chromecast, drugie na tv. 
4. Jakieś kombinacje z malinką? Ale tu ani trochę nie wiem jak temat wygląda. 

Jakieś za i przeciw?  :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...