Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn MA Silver 200


prezes83

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Dnia 13.02.2020 o 19:50, prezes83 napisał:

Jeżeli z silver200 za jasny, to z czym to się dobrze zestawia? :)

Na pewno Silvery dobrze zagrają z Atoll AM200. Jak miałem Silver 10 to spinałem z Atollem.  Atoll ma neutralny srodek, a MA Silver ma mocny srodek, więc super się uzupelniają. Atoll ma rownież dużo basu i detaliczną góre. Moim zdaniem super razem grają, bo cały czas jest przyjemnie, zarówno podczas cichego wieczornego sluchania jak i podczas sobotniego dawania po garach. Na pewno nie polece Ci do MA Silver Teac AI2000, ponieważ też ma mocny środek, który w połaczeniu z MA daje efekt zbyt ostrego. Słuchając cicho tego nie bedziesz dostrzegał, ale jak pogłośnisz, to wyczujesz, że srednie i wysokie stają się kłujące w ucho, np wysokie wokale Celine Dion przestają być przyjemne podczas głośnego odsłuchu i zaczynają nieprzyjemnie kłuć po uszach. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę już czasu minęło od zakupu więc mogę jakoś wątek podsumować. 

W pierwszej kolejności serdeczne podziękowania dla @S4Home (Piotr i Grzegorz) oraz @Q21 za cierpliwość, porady i przede wszystkim możliwość posłuchania sprzętów. 

Pomyślałem, że podzielę wszystkie przesłuchane modele na 3 grupy, oczywiście jest to moja subiektywna ocena, zatem:
1) Definitywnie na nie: Rotel A12, CA CXA60, 

2) Blisko, ale czegoś tam brakowało: Audiolab 6000a (brakło mocy niestety, poza tym byłem zadowolony, do innych kolumn polecam), Creek 50a, Atoll In80SE (buczące kolumny), Magnat MR780 (też super, parę W więcej i również byłby w pkt. 3 listy).

3) Zdecydowanie na tak: Musical M2si, Atoll IN100 Signature, Roksan K3. 
Każdy jakieś wady ma, a z nich M2si najwięcej: paskudny pilot z lat 80 :D przede wszystkim, do tego brak wyjścia na słuchawki czy wejścia na gramofon.  W IN100 irytuje bardzo szybkie wzmocnienie na potencjometrze, do tego również brak wejścia na gramofon ale jednak to ten model był faworytem. Roksan posiada wejście phono, wyjście głośnikowe i do tego bluetooth oraz jeszcze bardziej irytujący potencjometr, który jest bardzo mało precyzyjny a przede wszystkim zdecydowanie wyższą cenę. Jeszcze jednym z minusów jest dosyć głośne "strzelanie" przy jego uruchamianiu. 

Tak więc byłem nastawiony na zakup IN100, jednak w jego cenie trafił się półroczny Roksan.
Finalnie skończyłem z zestawem: Roksan K3, MA Silver 200, Przetwornik DacMagic100 i chromecast audio :)

Wnioski:
1. Początkowe założenie było takie, że wymieniam tylko kolumny, jednak amplituner okazał się zbyt słabym ogniwem więc poczyniłem kolejne poszukiwania. Powinienem był od razu wymienić komplet i łatwiej byłoby mi trafić dobraną dźwiękowo parę. 
2. Przy wymianie kompletu mógłbym spokojnie zostać z audiolabem 6000a lub creek'iem + jakieś kolumny więc i obniżyłbym finalnie wydatki. A tak budżet z pierwszego dnia przekroczyłem przynajmniej 2x ;)
3. Podejrzewam, że wzmacniacze z pkt. 2 poradziły by sobie z napędzeniem Silver200, gdyby te miały faktycznie impedancję 8Ohm jak deklaruje producent. Wg testu Audio jest to ok. 6Ohm, więc mocy brakło. 

4. Chciałoby się posłuchać, pomacać tego sprzętu nieco więcej, ale już nie miałem siły :D  Na pewno przed zakupem kolumn, za mało posłuchałem podstawkowych, które może i do 18m2 byłyby bardziej trafione. 

Dzięki jeszcze raz za pomoc! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezes83
Ja też mam MA Silver + Roksan K3. Fajne połączenie i angielskie granie. Jeśli chodzi o te trzaski to też tak mam, to kondensatory tak mają, ja już się przyzwyczaiłem Volume na zero i wtedy On lub Off wzmacniacz. Potencjometr też dziadowski bo nie widać na której godzinie volume jest.
Teraz tylko się cieszyć muzyka i nie "gonić króliczka"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 22.04.2020 o 23:15, prezes83 napisał:

Tak więc byłem nastawiony na zakup IN100, jednak w jego cenie trafił się półroczny Roksan.

Finalnie skończyłem z zestawem: Roksan K3, MA Silver 200, Przetwornik DacMagic100 i chromecast audio :)

Kolego mam pytanie jak praktycznie wykorzystujesz (podłączenie) DM100 i Chromecast oraz pozostałe źródła. W jaki sposób i jakim kablem Chromecast a co do magica. 

Zastanawiam się nad podobnym zestawem stąd moje pytanie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prezes83 napisał:

Źródła mam tylko dwa, a podłączenie zrealizowane mam tak:: 

1. Z tv optykiem bezpośrednio do DM100.

2. Z chromecast kablem minijack/optyk do przetwornika Lindy 70411 (drogie dziadostwo, ale czasem uda się coś upolować taniej), dalej Coaxial do DM100. 

Próbowałeś chromecasta bezpośrednio do wzmacniacza ? Duża różnica w jakości dźwięku?  Pytam w przypadku nie inwestowania od razu w przetwornik DAC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 17.12.2020 o 12:40, DudasDudek napisał:

Lepiej oszczędź pieniądze na inny transport, serio.

Czy masz jakąś propozycję? Sieciowy lub najlepiej CD z funkcjami sieciowymi? 

Dnia 17.12.2020 o 12:58, S4Home napisał:

Kablami możesz dopieścić system. Ale jesli dzwięk Ci nie  lezy albo masz jakieś poczucie chęci zmiany to nie tedy droga.

Piotr

Dźwięk mi leży. Ale tak dla porównania ;) pewnie po nowym roku zgłoszę się z tematem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prezes83 napisał:

Sieciowy lub najlepiej CD z funkcjami sieciowymi? 

No to tutaj Marantz ma takie zacne rozwiązanie. ND8006

9 godzin temu, prezes83 napisał:

Dźwięk mi leży. Ale tak dla porównania ;) pewnie po nowym roku zgłoszę się z tematem

W takim razie zapraszam, pozycze ci dobry kabel przed zakupem abyś wiedział czy go chcesz czy nie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dużo płyt CD to wtedy odtwarzacz z funkcjami sieciowymi, jeśli kolekcja płyt jest skromna to bez sensu w to iść. Serwisy streamingowe mają ogromne bazy i to jest przyszłość.

Jak chcesz tanio, ale niekoniecznie intuicyjnie, to Raspberry. Albo inne stricte transportowe urządzenia. Bo jednak Chromecast to jest takie minimum, a jednak chcesz upgrade ;) to warto przejść schodek wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

No to tutaj Marantz ma takie zacne rozwiązanie. ND8006

Piotr

Zbyt zacne :D

3 minuty temu, DudasDudek napisał:

Jak masz dużo płyt CD to wtedy odtwarzacz z funkcjami sieciowymi, jeśli kolekcja płyt jest skromna to bez sensu w to iść. Serwisy streamingowe mają ogromne bazy i to jest przyszłość.

Jak chcesz tanio, ale niekoniecznie intuicyjnie, to Raspberry. Albo inne stricte transportowe urządzenia. Bo jednak Chromecast to jest takie minimum, a jednak chcesz upgrade ;) to warto przejść schodek wyżej.

No nie posiadam ogromnej kolekcji płyt. Z Raspberry nie miałem do czynienia, ale elektronik ze mnie marny, tym bardziej programista :D  Krok wyżej o wygodzie i łatwości obsługi jak w Chromecast?  W sumie z czystej ciekawości porównałbym sobie jakiś streamer rozsądny cenowo streamer vs chromecast + DM100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Być może dojrzałem, zatem podpytam kolegów o rozsądny cenowo streamer z warunkami koniecznym: 
- DAC nie gorszy niż CA dac magic 100
- min. jedno wejście optyczne, a najlepiej dwa lub optyk + coaxial
oraz drugorzędnymi:
- szybki wybór stacji radiowej, z pilota lub przycisku na panelu
- wyświetlacz
- BT.

Zastanawiam się też jakie zmiany przesiadka z K3 na Atoll IN200 Sig i/lub z MA silver 200 na MA silver 300?

Edytowano przez prezes83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz stremera z DAciem. To Cambridge CXN

7 godzin temu, prezes83 napisał:

MA silver 200 na MA silver 300

Jest przeskok

7 godzin temu, prezes83 napisał:

zmiany przesiadka z K3 na Atoll IN200 Sig

Inna sygnatura dzwieku. Tu zasadnicze pytanie czy Roksan z Monitor audio Ci nie lezy? Bo jeśli nie lezy przy 200tkahc to i z 300 nie będzie się podobać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Czyli szukasz stremera z DAciem. To Cambridge CXN

No tak.  Coś w mniejszych pieniądzach? 

Ewentualnie tv zostanie na DM100, a sam odtwarzacz bym nabył.  A takie coś jak Pioneer N-50AE? 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Inna sygnatura dzwieku. Tu zasadnicze pytanie czy Roksan z Monitor audio Ci nie lezy? Bo jeśli nie lezy przy 200tkahc to i z 300 nie będzie się podobać.

Leży, chociaż mam wrażenie, że może być nieco lepiej. Może odtwarzacz pomoże, a może coś więcej trzeba.  In200 od dawna chodzi mi po głowie, tylko te ceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...