Skocz do zawartości
prezes83

Wzmacniacz do kolumn MA Silver 200

Recommended Posts

Dnia 13.02.2020 o 19:50, prezes83 napisał:

Jeżeli z silver200 za jasny, to z czym to się dobrze zestawia? :)

Na pewno Silvery dobrze zagrają z Atoll AM200. Jak miałem Silver 10 to spinałem z Atollem.  Atoll ma neutralny srodek, a MA Silver ma mocny srodek, więc super się uzupelniają. Atoll ma rownież dużo basu i detaliczną góre. Moim zdaniem super razem grają, bo cały czas jest przyjemnie, zarówno podczas cichego wieczornego sluchania jak i podczas sobotniego dawania po garach. Na pewno nie polece Ci do MA Silver Teac AI2000, ponieważ też ma mocny środek, który w połaczeniu z MA daje efekt zbyt ostrego. Słuchając cicho tego nie bedziesz dostrzegał, ale jak pogłośnisz, to wyczujesz, że srednie i wysokie stają się kłujące w ucho, np wysokie wokale Celine Dion przestają być przyjemne podczas głośnego odsłuchu i zaczynają nieprzyjemnie kłuć po uszach. 

Trochę już czasu minęło od zakupu więc mogę jakoś wątek podsumować. 

W pierwszej kolejności serdeczne podziękowania dla @S4Home (Piotr i Grzegorz) oraz @Q21 za cierpliwość, porady i przede wszystkim możliwość posłuchania sprzętów. 

Pomyślałem, że podzielę wszystkie przesłuchane modele na 3 grupy, oczywiście jest to moja subiektywna ocena, zatem:
1) Definitywnie na nie: Rotel A12, CA CXA60, 

2) Blisko, ale czegoś tam brakowało: Audiolab 6000a (brakło mocy niestety, poza tym byłem zadowolony, do innych kolumn polecam), Creek 50a, Atoll In80SE (buczące kolumny), Magnat MR780 (też super, parę W więcej i również byłby w pkt. 3 listy).

3) Zdecydowanie na tak: Musical M2si, Atoll IN100 Signature, Roksan K3. 
Każdy jakieś wady ma, a z nich M2si najwięcej: paskudny pilot z lat 80 :D przede wszystkim, do tego brak wyjścia na słuchawki czy wejścia na gramofon.  W IN100 irytuje bardzo szybkie wzmocnienie na potencjometrze, do tego również brak wejścia na gramofon ale jednak to ten model był faworytem. Roksan posiada wejście phono, wyjście głośnikowe i do tego bluetooth oraz jeszcze bardziej irytujący potencjometr, który jest bardzo mało precyzyjny a przede wszystkim zdecydowanie wyższą cenę. Jeszcze jednym z minusów jest dosyć głośne "strzelanie" przy jego uruchamianiu. 

Tak więc byłem nastawiony na zakup IN100, jednak w jego cenie trafił się półroczny Roksan.
Finalnie skończyłem z zestawem: Roksan K3, MA Silver 200, Przetwornik DacMagic100 i chromecast audio :)

Wnioski:
1. Początkowe założenie było takie, że wymieniam tylko kolumny, jednak amplituner okazał się zbyt słabym ogniwem więc poczyniłem kolejne poszukiwania. Powinienem był od razu wymienić komplet i łatwiej byłoby mi trafić dobraną dźwiękowo parę. 
2. Przy wymianie kompletu mógłbym spokojnie zostać z audiolabem 6000a lub creek'iem + jakieś kolumny więc i obniżyłbym finalnie wydatki. A tak budżet z pierwszego dnia przekroczyłem przynajmniej 2x ;)
3. Podejrzewam, że wzmacniacze z pkt. 2 poradziły by sobie z napędzeniem Silver200, gdyby te miały faktycznie impedancję 8Ohm jak deklaruje producent. Wg testu Audio jest to ok. 6Ohm, więc mocy brakło. 

4. Chciałoby się posłuchać, pomacać tego sprzętu nieco więcej, ale już nie miałem siły :D  Na pewno przed zakupem kolumn, za mało posłuchałem podstawkowych, które może i do 18m2 byłyby bardziej trafione. 

Dzięki jeszcze raz za pomoc! :)

Ciesze się że mogłem pomóc :)

Cała przyjemność po mojej stronie :)

To cieszy i motywuje kiedy klient jest zadowolony :)

Piotr

@prezes83
Ja też mam MA Silver + Roksan K3. Fajne połączenie i angielskie granie. Jeśli chodzi o te trzaski to też tak mam, to kondensatory tak mają, ja już się przyzwyczaiłem Volume na zero i wtedy On lub Off wzmacniacz. Potencjometr też dziadowski bo nie widać na której godzinie volume jest.
Teraz tylko się cieszyć muzyka i nie "gonić króliczka"

Spróbujcie raz na jakiś czas odłączyć go z prądu. Powinno pomóc.

A co do potencjometru to i tak mikro kropka jest. Ale fakt. Lepiej jak się to robi w kontrastowym kolorze.

14 minut temu, S4Home napisał:

A co do potencjometru to i tak mikro kropka jest. Ale fakt. Lepiej jak się to robi w kontrastowym kolorze.

Bardziej chodziło mi o to, że precyzyjne ustawienie głośności jest niemożliwe. Pewnie jest to kwestia budowy i długiego trzpienia ;)

Dnia 22.04.2020 o 23:15, prezes83 napisał:

Tak więc byłem nastawiony na zakup IN100, jednak w jego cenie trafił się półroczny Roksan.

Finalnie skończyłem z zestawem: Roksan K3, MA Silver 200, Przetwornik DacMagic100 i chromecast audio :)

Kolego mam pytanie jak praktycznie wykorzystujesz (podłączenie) DM100 i Chromecast oraz pozostałe źródła. W jaki sposób i jakim kablem Chromecast a co do magica. 

Zastanawiam się nad podobnym zestawem stąd moje pytanie 🙂

Źródła mam tylko dwa, a podłączenie zrealizowane mam tak:: 

1. Z tv optykiem bezpośrednio do DM100.

2. Z chromecast kablem minijack/optyk do przetwornika Lindy 70411 (drogie dziadostwo, ale czasem uda się coś upolować taniej), dalej Coaxial do DM100. 

3 godziny temu, prezes83 napisał:

Źródła mam tylko dwa, a podłączenie zrealizowane mam tak:: 

1. Z tv optykiem bezpośrednio do DM100.

2. Z chromecast kablem minijack/optyk do przetwornika Lindy 70411 (drogie dziadostwo, ale czasem uda się coś upolować taniej), dalej Coaxial do DM100. 

Próbowałeś chromecasta bezpośrednio do wzmacniacza ? Duża różnica w jakości dźwięku?  Pytam w przypadku nie inwestowania od razu w przetwornik DAC. 

40 minut temu, K4MiL napisał:

Próbowałeś chromecasta bezpośrednio do wzmacniacza ? Duża różnica w jakości dźwięku?

Polecam spróbować, ale wcześniej namierz sklep, do którego pobiegniesz po DAC'a :D Różnica jest duża, tym bardziej, że nie ma "fajnych" kabli minijack/optyk. 

Tak jak różnica jest duża.

Chromecast po analogu gra na swoją cenę. 

Jako transport spełnia swoją rolę znacznie lepiej. No tyle że trzeba inwestować w droższy dac.