Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 3k


zero79

Recommended Posts

Dzień dobry wieczór

2. Kwota za całość 3k

3.  Sprzęt używany  4. ma to być wzmacniacz/amplituner  i kolumny podstawkowe  7. najlepiej wzmacniacz  z DAC  ,USB

5. 16m2  - sprzęt między telewizorem na krótszej ścianie ok 1,5 -1,7m między kolumnami .  (3x5 - takie mniej więcej proporcje pokoju)

 

Poszukuje jakiegoś miłego zestawu dla rodziców - 3 dni poczytałem co tam teraz jest polecane - no, ale czym więcej się czyta tym większy mętlik i więcej sprzętu do sprawdzenia, więc postanowiłem dopytać. Kwota niewielka wiec sprzęt używany. 

To moje znaleziska ze znanych portali aukcyjnych.

1. Najczęściej polecana jest YAMAHA R-N602 +  np Dali Zensor 3  - czy to będzie najlepszy zestaw?

2. Kolejnym rozważanym i ciekawym ( dla mnie) wzmacniaczem jest Advance Acoustic X-i90 + tylko z jakimi kolumnami podstawkowymi to połączyć  by nie było zbyt "słodko, " żeby średnica całkowicie nie dominowała ale właśnie by dźwięk był taki ocieplony  ( może Acoustic Energy AE 301??)

- na plus wzmacniacza oprócz DACa jest niby całkiem dobry moduł WTX-500 - i byłby z pewnością wykorzystywany  przy puszczaniu muzyki z telefon/tabletu.

 

3. Kolejny Pioneer A-30-K + N-30-K  + ponownie Dali Zensor 3 ?

 

Jest oczywiście  jeszcze dużo innych zestawień np. Rotel RA05/6 + ?? + później jakiś DAC

 

Wybór bardzo ciężki bo poza yamahą R-N602 niczego nie słyszałem i opieram się tylko na znalezionych recenzjach i opiniach.

Jeżeli chodzi o muzykę to polskie zespoły typu Budka Suflera, Dżem i ogólnie rozumiany POP.  Często będzie to tylko telewizor.

 

Nie oczekuję, że ktoś da mi gotowe rozwiązanie ( ale można :)) tylko podpowie z czym najlepiej połączyć  Yamahę, Advance Acoustic czy Pioniera, Rotela.

Z monitorów które wyszukałem oprócz AE 301, Dali Zensor 3 zaciekawiły mnie jeszcze Focal Chorus 707, Epos M12, Avance Aplha 220i, ale niewiele o nich się dowiedziałem.

Na przewody raczej kwota niewielka i zmierzam to połączyć Melodiką MDC2250G.

Edytowano przez zero79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.  Oprócz Yamahy niczego z tego co wyszukałem nie słuchałem,  Komisu żadnego nie kojarzę - może w Szczecinie coś jest, ale nie znalazłem.

A oprócz Dali Zensor 3 co jeszcze by można było sparować z zestawem Pionieera by zmieścić się w cenie do 1400zł?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...