Skocz do zawartości

Edifier r1600tiii aktywne DAC fx-audio x3 porażka co dalej? Szybki rozsądny wybór kolejnego DAC


Łukasz -_-

Recommended Posts

Nie wiem jaki poziom jakości dźwięku prezentują te głośniki. Może zasługują na DAC-i tej klasy. Jednak bardziej prawdopodobne wydaje mi się że bardziej odpowiedni był by dla niego np. taki ustrój: https://pl.aliexpress.com/item/4000410274530.html . Nie słyszałem go. Z wyjścia słuchawkowego musi dać przynajmniej 2V i pewnie z RCA również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz -_- napisał:

Dzięki zpanowie zrozumiałem szukać dac z napięciem RCA kolo 2 i słuchawkowym koło 3 i powinno być lepiej.

Myślę że około 2V na wyjściu liniowym powinno wystarczyć. Na przykładzie FX-Audio DAC-X7 widać że napięcie na wyjściu słuchawkowym może być wyraźnie większe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w specyfikacji Edifier r1600tiii coś takiego: 

Input sensitivity: PC: 700mV +- 50mV

                             AUX: 550mV +- 50mV

Czy to jest istotna informacja przed kupnem DAC i co mówi? 

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Myślę że około 2V na wyjściu liniowym powinno wystarczyć. Na przykładzie FX-Audio DAC-X7 widać że napięcie na wyjściu słuchawkowym może być wyraźnie większe.

Jakbyś się do tego odniósł bo ja na razie raczkuję w sferze audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość wejścia to napięcie sygnału które daje pełna moc wzmacniacza gdy ustawimy głośność na maksimum. I faktycznie jest ona dość niska, bo za typową wartość jak już napisałem uważa się 0,2V czyli 200 mV. Wynika z tego że z wejścia AUX głośniki powinny grac nieco głośniej. Jednak jeśli Twój FX daje 1,1V to nawet ciche pliki ze ścieżką AC3 przy których napięcie będzie osiągało połowę maksymalnego napięcia powinny powinno dać maksymalna głośność bez dużych zniekształceń dla tych głośników. Wydaje się że nie powinno być z tym problemu. Pod które wejście podłączyłeś DAC ?

Nie wiem jak wygląda sprawa z przełączaniem źródeł w tych głośnikach. Wygląda tak jakby nie posiadały żadnego selektora. Wtedy problemem może być sytuacja gdy masz coś podłączone pod oba wejścia równocześnie. To może bardzo obniżać ( podnosić wartość )  czułość wejściową tych głośników.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Czułość wejścia to napięcie sygnału które daje pełna moc wzmacniacza gdy ustawimy głośność na maksimum. I faktycznie jest ona dość niska, bo za typową wartość jak już napisałem uważa się 0,2V czyli 200 mV. Wynika z tego że z wejścia AUX głośniki powinny grac nieco głośniej. Jednak jeśli Twój FX daje 1,1V to nawet ciche pliki ze ścieżką AC3 przy których napięcie będzie osiągało połowę maksymalnego napięcia powinny powinno dać maksymalna głośność bez dużych zniekształceń dla tych głośników. Wydaje się że nie powinno być z tym problemu. Pod które wejście podłączyłeś DAC ?

Nie wiem jak wygląda sprawa z przełączaniem źródeł w tych głośnikach. Wygląda tak jakby nie posiadały żadnego selektora. Wtedy problemem może być sytuacja gdy masz coś podłączone pod oba wejścia równocześnie. To może bardzo obniżać ( podnosić wartość )  czułość wejściową tych głośników.

Głośniki do dac podłączone 2 RCA 2 RCA ( próbowałem połączenia pod wszystkie wyjścia RCA zamiennie z głośnika dwa są dla pc in i dwa AUX in różnicy nie usłyszałem) do dac łączyłem 2 RCA jak i Jack. Także wszystkie opcje sprawdzone różnicy brak lub przeze mnie niesłyszalna. Dac do tv połączyłem Toslink bo tylko takie wejście mam w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak czułość powinien miec mój przyszły dac czy chodzi o te 2 V ?7

W każdym razie dziękuję wam za pomoc

4 godziny temu, MobyDick napisał:

W takim razie zbyt słaby sygnał jest wynikiem działania sytemu w TV. Gdyby jednak wejście w głośnikach lub wyjście w DAC-u miały odpowiednią czułość, wtedy zapewne było by lepiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z wyjścia XLR pomiędzy 2 pinami sygnału napięcie będzie 2 razy wyższe niż pomiędzy jednym z tych pinów a pinem masy. Problem chyba w tym ze DAC-i z wyjściami symetrycznymi są zwykle dość drogie i nie za bardzo widzę sens podłączać takie urządzenie do tych Edifierów. No i przewód do podłączenia trzeba by raczej dorobić sobie na własną rękę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...