Skocz do zawartości

Zestaw dla nowicjusza do salonu z kuchnią do ok. 2÷3,5tyś zł


bubuu

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Za jakiś czas będę się wprowadzał do dziewczyny i będę potrzebował jakiś ciekawy zestawik stereo do podłączenia pod TV (Lg Oled) oraz głównie do słuchania muzyki - pop i elektroniczna (trance), trochę rocka itp.

Teraz u siebie mam w małym pokoju Denon Ceol N9 i jak na takie warunki, dla mnie gra to nawet przyzwoicie.

Pierwotnie plan był taki, by dokupić do tego Denona lepsze głośniki i tam go przenieść. Jednak po lekturze forum, raczej będę odchodził od tego pomysłu. No chyba że nie?

Pomieszczenie w którym zestaw ma grać, to taki połączony salon z kuchnią tak do ok 30m2, jak na zdj. poniżej. Jest tam też takie zwężenie, czyli trochę to pomniejsza. Oczywiście w grę tylko wchodzą tylko (stety/niestety) kolumny podstawkowe, umieszczone na komodzie.

i1fwfd56sxk4.jpg

Na ten moment, moim głównym faworytem jest taki o to zestaw : SMSL Q5 Pro +  KEF Q350 +  Google Chromecast Audio

Pytanie czy to podoła na taki metraż? A jak nie, to co innego?

Przy tym Smslu jednak wolał bym pozostać, bo nie potrzebuję jakiegoś dużego pudła. A to sobie mogę nawet postawić za telewizor i nie będzie zbytnio widać.  Ewentualnie mogę się skusić na coś podobnego w rozmiarach - np jakiś Alientek D8 lub inny, jeśli będzie to lepsza opcja.

No i główny dylemat jest odnośnie  głośników, bo po pierwsze te Kef-y to tak średnio mi się widzą wizualnie (wyglądają jak jakaś pralka), ale jak będą dobrze grały, to im to wybaczę.

Myślałem też o innych kolumnach, np. QUADRAL ARGENTUM 530, dynaudio EMIT 20, Dali Zensor 3, Monitor Audio Bronze 2,  Pylon Audio Pearl Monitor, WILSON EL-4.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by były białe oraz dobrze grały i bas był słyszalny. No i nowe. Używanych nie chcę.

Budżet na całość ok. 2÷3,5tyś zł. I raczej kupię w ciemno, bo tu w Opolskim to chyba średnio, ale po rozglądam się jeszcze co mają na sklepach i może jakiś odsłuch uda się zrobić.

Proszę o rady.

 

Edytowano przez bubuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,

jeśli masz zastosować SMSL Q5 Pro lub tego typu wzmacniacz, pozostań przy Denon Ceol N9. Natomiast do takiego pomieszczenia i bardziej wymagających kolumn namawiałbym jednak na klasyczny wzmacniacz. Z tańszych konstrukcji niech to będzie Cambridge Audio AXA35, NAD C326 BEE. To wzmacniacze, które wykorzystają potencjał jakości wybranych kolumn.

Wracając do kolumn, masz bardzo duże pomieszczenia jak na głośniki podstawkowe. Moim zdaniem lepiej sprawdzi się np. Focal Chorus 706, jeśli lubisz mocniejszy, bardziej swobodny, jaśniejszy dźwięk, to Klipsch RP-500M (to bardzo skuteczne, wydajne kolumny, które dobrze potrafią sobie poradzić nawet w większych pomieszczeniach). Kef Q350 też będzie dobry, Emit M20 także, ale tutaj musisz zwrócić uwagę na odpowiedni dobór wzmacniacza.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę ze Q5pro da radę z dobrymi kolumnami podstawkowymi. Myślę ze połączenie z Kef Q350 będzie dobrym pomysłem. Jednak szczególnie wybór kolumn to sprawa bardzo osobista.

Co więcej uważam ze aby osiągnąć podobny poziom jakości dźwięku klasycznym wzmacniaczem, musiałbyś cały budżet przeznaczyć na niego. Tańszy jednak takim wzmacniacz pracującym w klasie AB można znaleźć z większa mocą elektryczną ( mowa o cenie niższej niż 3,5 tyś ) możesz uzyskać większe poziomy głośności, szczególnie gdy będą to duże kolumny podłogowe. Jednak paradoksalnie przy poziomach głośności z jakimi normalnie słucha się muzyki ten mały SMSL będzie sprawiał wrażenie mocniejszego. Ceol jest wyposażony w słabą końcówkę mocy, tak zwaną klasyczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home dzięki za propozycję, ale przemyślałem sprawę i na razie nie chcę jakiejś droższej elektroniki. A EMITy też własnie spoko opcja, tylko że pewnie bardziej wymagające będą, no i są droższe od KEFów. A za tą różnice, to mam Smsla i właśnie w tym tańszym kierunku pójdę.

@Q21 skoro tak i lepiej pozostać przy Denonie, to jw,  pokombinuje między pokojami z SMSL-em i DENON-em.  Focal Chorus 706 odpada, bo nie ma w wersji białej, a to mojej nie przypasuje.. ;)

@MobyDick KEFy x3 w wątku, czyli utwierdza mnie to i one jako mój główny faworyt. Chromecast już jest, spoko bajer. SMSL-a zamawiam, a z kolumnami muszę gdzieś uderzyć na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej, przepraszam nie odniosłem się do tego wcześniej. Ale Ceol to bardzo słaba konstrukcja. Moim daniem to taki produkt zrobiony pod kobiety. Wygląda.

Przepraszam ale tak jest i nic w tym nowego że taka firma stara się dotrzeć do każdego odbiorcy. W poprzednim salonie faktycznie 90% klientów na ten produkt to kobiety. nie wymagał bym od niego zbyt wiele. Próbowałem podłączać lepsze monitory. Ok gra to lepiej bo te seryjne są ....... po prostu przeciętne. Ale od razu czyć że nie wykorzystujesz potencjału kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bubuu napisał:

Focal Chorus 706 odpada, bo nie ma w wersji białej, a to mojej nie przypasuje.. ;)

moja żona też koniecznie chciała białe , a jak przyjechały emit 20 na testy to się nasłuchałem: jakie one duże, ile zabrały miejsca itp...

jakiś czas potem przywiozłem czarne canto postawiłem na czarnych standach, wchodzi żona, ja czekam... i co pytam? oooo...,  ale się schowały w ogóle ich nie zauważyłam

??? i tak bywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

moja żona też koniecznie chciała białe , a jak przyjechały emit 20 na testy to się nasłuchałem: jakie one duże, ile zabrały miejsca itp...

jakiś czas potem przywiozłem czarne canto postawiłem na czarnych standach, wchodzi żona, ja czekam... i co pytam? oooo...,  ale się schowały w ogóle ich nie zauważyłam

??? i tak bywa

Ja tak miałem z Emit M10:)

Edytowano przez Jan Onufry
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, ten Denon wygląda, ale mnie też skusiły funkcje sieciowe.. chociaż jakbym mógł cofnąć czas, to bym już go nie kupił, bo jest jakiś taki wolny, wiesza się, z tymi połączeniami problemy i jeszcze teraz wyskoczyło "$3 a year" z vTuner...

A z kobietami tak już jest, moja też pewnie powie, że za duże.. :)

 

e: @MobyDick znalazłem taki wątek https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/smsl-q5-pro-dac-and-stereo-amplifier-review.10719/

jak byś się odniósł do tego?

Edytowano przez bubuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie bardzo interesujący wynik badań :) . Odnoszę wrażenie jakby ktoś kto go pisał chciał zdyskredytować ten produkt. Zaczyna się od wskazania na podrapaną obudowę :) , a jest to egzemplarz mocno przez kogoś używany i jeśli się go nie podrapie to nic takiego na nim nie będzie. Mój ma ponad 2 lata i wygląda jak po wyjęciu z pudełka gdy go kupiłem. Nawiasem mówiąc z organoleptycznie i opisu obudowa wygląda na barwioną elektrochemicznie a nie malowaną i twardość takiej powierzchni powinna być znacznie większa niż malowanych. No ale nie przyszło mi do głowy go drapać :) . Ważniejsze jest jednak to że ten mierzony egzemplarz ma najwyraźniej uszkodzony jeden kanał. Ten sprawny wypada dużo lepiej. Generalnie wejście analogowe w tym wzmacniaczu trzeba traktować jako dodatek, choć i z niego nie jest źle gdy się go słucha. Dość dziwacznie są podawane kwestie mocy i zniekształceń jako wyniki końcowe. Pierwszy raz widzę na jakimś zdjęciu taki zasilacz. Wiem że początkowo miały zasilacze 102W . Mój ma 120W. Ten ze zdjęcia może oddać 95W. Mimo zbyt słabego zasilacza z wykresu można odczytać 50W mocy przy zniekształceniach ponad 20%. Podawanie mocy w punkcie gdzie charakterystyka zniekształceń zaczyna narastać ma sens w przypadku wzmacniaczy pracujących w klasie AB gdzie zwykle moc przy dużych zniekształceniach jest niewiele większa. W tym przypadku widać że może być 2 razy większa mimo zbyt słabego zasilacza. Bardzo możliwe ze uszkodzony egzemplarz może grać źle. Nie wiem czy uszkodzono go celowo, czy taki się trafił. Ja mam o nim jak najlepsze zdanie. Podłączony przez wejścia cyfrowe i do dobrych kolumn może konkurować ze wzmacniaczami klasycznymi za kilak tysięcy. W zakresie użytecznych mocy sprawny taki wzmacniacz ma bardzo niskie zniekształcenia co wynika z wykresy sprawnego kanału. Jeśli chodzi o poziom szumów to ich pomiar traktowany jako zniekształcenia w sygnale wypadają dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jeśli chodzi o szumy własne gdy nic nie gra, to ich praktycznie całkowicie brak w zakresie słyszalnych częstotliwości. Mowa oczywiście o użyciu któregokolwiek z wejść cyfrowych.

Nawiasem mówiąc to jego końcówka mocy o ile może pracować z w idealnych warunkach z zasilaniem napięciem nawet 24V, to nie jest to wartość zalecana do warunków użytkowych. 19V jest wartością napięcia jakim powinna być zasilana. Być może w wyniku przeciążania go , jeden z kanałów działa już tylko jako tako :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak czarne Kefy, dziewczyna w sumie też zadowolona i nawet nic nie powiedziała że za duże.. 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu (smsl Q5 pro, kef q350, Chromecast audio), ale.. 

...w porównaniu tego mojego Denona z smslem, to jest na dużą korzyść tego drugiego.. no i będę sprzedawał tego Denona.. 

 

Wymyśliłem sobie, to teraz tak

Do salonu do kupię np yamaha wxa-50 + podłącze z kef q350. Tylko pytanie. Czy to będzie dobre połączenie? Bo zależy mi nadal na czymś w kompaktowej obudowie.

a do małego pokoju dam smsla + jakieś małe monitorki. Tylko pytanie jakie? Tak do 1tyś zł za parę. 

Proszę polećcie coś znowu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem zapytać o to co wielu ludzi sądzi na temat wielkości kolumn. Zwykle się uważa że do pomieszczenia 30 m kw tylko duże podłogowe kolumny. Wiem że na takie nie było miejsca. Czy jednak odczuwasz coś takiego że z większymi kolumnami było by lepiej z dźwiękiem ? Druga sprawa to moc wzmacniacza. Czy odczuwasz jej niedobór w takich warunkach ? Pytam o to bo planujesz kupić wzmacniacz o większej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie odczuwam wgl tego, że za małe kolumny. Jestem z tego zadawolony, a z wiekszymi kolumnami może i by było lepiej, ale dla mnie to co teraz jest wystarczające. Wzmacniacz też daje radę, bo za połowę skali to rzadko będę wychodził, a jak próbowałem, to pomyślałem że zaraz rozniesie tę "budę", w sensie że pokój.

Rozważam mocniejszy wzmacniacz tylko z tego względu, że bardzo spodobał mi się smsl i chce go mieć w tym małym pokoju z jakimiś mniejszymi monitorkami (bo w porównaniu do tego ceola n9 z tymi ich monitorkami, smsl zagrał z nimi tak, że tego ceola to muszę sprzedać). No i właśnie jak mam coś do salonu dokupić, to nie chce dwóch takich samych i wolałbym coś bardziej firmowego i mocniejszego, tylko że małego i tu się pojawia problem.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też to doczytałem :)

Opcje są dwie:

1.kupuję znów jakiś mały wzmacniacz np topping mx3, plus do tego cantony sp 206 i to do małego pokoju, a salon zostawiam jak jest. 

2. Lepszy wzmacniacz i zestawiam go z kefami w salonie, a smsl idzie do małego pokoju, plus do niego te cantony (bo cena ekstra).

 

No i ta druga opcja bardziej mi się widzi, bo tu trzeba iść do przodu :) a że wyboru dużego zbytnio nie mam (wxa-50 raczej odpada, myślałem też o nad 338, ale jednak trochę za duży, no i jeszcze o klipsch powergate, ale to też raczej słabo), to sytuacja z A8 coraz bardziej się klaruje.

 

 

 

Edytowano przez bubuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...