Skocz do zawartości

Zestaw dla nowicjusza do salonu z kuchnią do ok. 2÷3,5tyś zł


bubuu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A8 na pewno zdeklasował ceola n9 i jest zdecydowanie dużo lepszy, niż Q5 pro. Zachwyty na blogu stereo i kolorowo, też są uzasadnione, bo gra to naprawdę super. Ale to też nie jest tak, że to jest sprzęt idealny, bo ma swoje minusy. Ja jestem na razie zadowolony i dziękuję za pomoc w wyborze :) 

A8, zostaje ze mną, tylko teraz mam wzmacniacz droższy niż kolumny i może kiedyś w przyszłości, dla jeszcze lepszego efektu, będzie trzeba zainwestować w jeszcze lepsze kolumny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny jeszcze nie tak dawno kosztowały 3 tyś i wielu by powiedziało że cenowo są odpowiednie. Zapewne z kolumnami takimi jak Kef R3 lub R300 było by jeszcze lepiej. Ciekawe połączenie mogły by stworzyć z Kef-ami LS50, choć wielu pewnie powie ze są za małe do Twojego pokoju. Tak jednak mówią ludzie którzy nigdy tych kolumn nie słyszeli, a szczególnie w większym pomieszczeniu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie brzmieniowo Kefy mi bardzo odpowiadają, także kiedyś wyższy model, to moze będzie naturalna kolej rzeczy (LS50 lub R3, bo tylko monitory wchodzą w grę). 

Ciekawi mnie też jednak jak np do tego zestawienia się mają np pylon diamond monitor? Lub może jakieś B & W ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie jest ładny. Do tego cała aluminiowa obudowa wzmacniacza w tej cenie kilka lat temu była by czymś naprawdę wyjątkowym. W miniaturowych wzmacniaczach tego typu stała się już standardem.

Zaklejenie selektora napięcia zasilania w naszych warunkach wydaje się naprawdę dobrym rozwiązaniem :) . Czytałem że gdy ktoś go ustawił na niskie napięcia, to mu padł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nieduży, choć pewnie z 2 razy większy niż Q5. Zasilacz jest osobny jak w Q5 czy już w środku wzmacniacza? Jak działa pokrętło głośności? Jest płynne w ruchu czy zmiana następuje skokowo? Wklęśnięcie na pokrętle pokazuje aktualna głośność czy można kręcić w prawo i lewo bez ograniczeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo większy, bo A8 ma 250x205x50, a Q5 pro 137x103x33. W środku, a do niego kabel zasilający z IEC (nawet musiałem dokupić, bo w zestawie był taki krótki ok 1m). Hmm, głównie pilotem podglasnialem, ale tak z pamięci to zmiana chyba tak skokowo, ale takie delikatne skoki. Można kręcić w prawo i lewo bez ograniczeń, a jak się wyłączy to można np przestawić sobie wklęśnięcie i po włączeniu będzie ta sama głośność (ale do głośności 20 chyba, czyli do polowy skali, bo powyżej to potem z automatu obniża, ale muszę to jeszcze sprawdzić dokładnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6-stym zdjęciu tylnej ścianki widać typowe gniazdo zasilania wysokiego napięcia. To znaczy że zasilacz jest wewnątrz. Objętość jest pewnie kilka razy większa. W obu wzmacniaczach pokrętło jest enkoderem i służy do innych opcji niż tylko zmiana głośności. Gniazda do kabli głośnikowych są chyba identyczne w obu wzmacniaczach ? Najlepiej nadają się do wtyków bananowych. Osobny zasilacz ma sporo zalet. Szczególnie gdy jest to zasilacz impulsowy, który może generować sporo zakłóceń. Większe gabaryty urządzenia cieszą się większym entuzjazmem :) . Jednak jest to spowodowane głównie właśnie faktem pomieszczenia zasilacza wewnątrz.. W przeciwnym wypadku było by sporo pustego miejsca wewnątrz.

Instrukcja sugeruje że chyba 18 jest punktem do którego następuje przyciszanie. Bo w SMSL-u wymyślili sobie zabezpieczenie. W Q5pro ogranicza głośność po włączeniu do poziomu 20 z 60 skali głośności. Zmiana źródła prowadzi do tego samego. Ma to zapobiegać ogłuszeniu w takich przypadkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Q5pro to bardzo fajny i przez wielu niedoceniany wzmacniacz, głównie przez jego niewielkie gabaryty. Więcej tu można poprawić lepszymi kolumnami niż zmianą wzmacniacza. Bubuu chyba potwierdzi że dla niego ( jak zrozumiałem ) z podłączonymi Kefami Q350 gra lepiej niż A8 z Cantonami SP206. Mimo że te w regularnej cenie są niewiele tańsze i nie są to złe kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz mogę potwierdzić, że jak bym miał wybierać jeden zestaw, między Q5 pro + Kef q350, a A8 + canton sp 206, to bym wybrał ten pierwszy (oba nawet wychodzą w podobnej kwocie). 

U mnie teraz w tym mniejszym pokoju gra Q5 z cantonami i też już jest dużo lepiej (bo z ceolem to było słabo).

Natomiast do A8, to w przyszłości może jeszcze zmienię te kefy q350, na jakieś lepsze, typu ls50 lub r300. Chociaż nie wiem czy aż taka duża różnica jest miedzy q350 a ls50? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q350 powstały później i są porównywane do Ls50 jako tańsza opcja podobnego brzmienia. Jednak Ls50 nawet gdy kosztowały około 5 tyś miały opinie bardzo opłacalnych, grających na poziomie kolumn 2 razy droższych. Mimo że ich głośnik niskotonowy ma mniejszy kaliber. R3 i R300 mają opinie przede wszystkim niewielkich kolumn z mocnym i nisko schodzącym basem. Na takie kolumny warto polować na rynku wtórnym.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena R300 jeszcze by była do przełknięcia, ale R3 to już trochę za dużo. Tylko właśnie używki jak coś, ale na razie cieszę się tym co mam :)

W tej polskiej instrukcji co idzie ściągnąć z neta jest napisane 1,5m, a w tych co dostałem w pudełku ,nie było napisane jaka długość. Ja dostałem 1m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek czytam i tym bardziej mnie to utwierdza, by na razie nic nie kombinować i zostawić tak jak jest.

Zawsze też, można pójść jeszcze w trochę tańszą opcje i np dodanie subwoofera do mojego zestawu, tylko właśnie w Q5 pro jest takie wyjście, a w A8 nie ma. Czy to będzie szło jakoś podłączyć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej sądziłem że można do tego celu użyć wyjścia preamp, bo ono powinno zmieniać głośność równocześnie z wyjściami na głośniki. Jednak z instrukcji wynika że gdy to wyjście jest włączone wyjścia głośnikowe są zawsze wyłączane. W takiej sytuacji takie podłączenie odpada. Pozostają wyjścia głośnikowe i podłączenie ich pod subwoofer który posiada takie wejście. Rel takie podłączenie zaleca w systemach stereo. Jednak takie wzmacniacze często mają symetryczne wyprowadzenia z końcówki mocy. Wtedy nie ma wyprowadzeń masy na wyjścia głośnikowe. Kabel jaki dołączają do nich ma 3 wyprowadzenia. 2 z nich powinny być podłączone do złącz pozytywnych głośnikowych i kabel masy trzeba by podłączyć do jej wyprowadzenia dla gramofonu. W przeciwnym wypadku mogło by dojść do zwarcia. Q5pro ma tak skonfigurowane 4 końcówki mocy do dwóch pracujących symetrycznie. Tyle że ten ma wyjście na subwoofer, w odróżnieniu do jego starszej wersji Q5 i podobnego do nich Alienteka D8.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...