Skocz do zawartości

Zestaw dla nowicjusza do salonu z kuchnią do ok. 2÷3,5tyś zł


bubuu

Recommended Posts

14 godzin temu, patryk3g2 napisał:

Witam.

Mam takie pytanie czy A8 nada się do salonu 45m2 i jakie kolumny podłogowe byście polecili do niego. Cena zestawu nie powinna przekroczyć 3-3500zl

Używane do muzyki z tel laptopa i tv.

Ceny tego wzmacniacza bywają bardzo rożne, dlatego określ ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na same kolumny, bo wzmacniacz wybrałeś. Tanie i duże kolumny bym odradzał do tego wzmacniacz, dlatego faktycznie musisz szukać używanych. Klipsch F3/ Mission M35i, Dali 850, Tannoy M5 bym do niego raczej odradzał. Faktycznie powinny sprawdzić się w takim metrażu, do nich jednak wystarczy tańszy i gorszy wzmacniacz.

Jeśli on miałby ich nie ociągnąć to chyba żaden wzmacniacz :) . To łatwe do napędzenia kolumny :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To może zacznijmy od początku bo sam się trochę zapędziłem z tym wzmacniaczem.

Przymierzam się do zakupu pierwszego audio do domu. Salon 42m2. Odległość siedzącego od kolumn 6.5 metra. Kolumny oddalone od siebie około 4-4.5m. Wysokość pomieszczenia 2.9m.

Używane ma być do słuchania muzyki w 90% reszta to jakiś film. Muzyka z telefonu laptopa i tv. Gatunek dance house czasami trochę elektroniki i polskiego głosu. Chciałbym aby taki sprzęt zagrał naprawdę głośno.

Jakie są wasze propozycje na sprzęt nowy do 3500zl a używany max 3tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim dojdziemy do wzmacniacza i kolumn , zacząłbym od takiego przemeblowania pokoju , by uzyskać max. rozstaw kolumn 3-3,5 metra i stworzyć trójkąt równoboczny na bazie tej wartości. Powierzchnia nie jest problemem tylko rozstaw i odległość od punktu odsłuchu , przy wąskim rozstawie kolumn i dużej odległości znika scena i stereofonia , pojawia się też dużo więcej odbić od powierzchni ścian , mebli i zaczyna bardziej " grać " pomieszczenie niż kolumny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz brak funduszy na kolumny :) . Są takie kraje, również w UE gdzie ten wzmacniacz można kupić z 1 tys zł taniej. Wtedy można szukać jakichś używanych kolumn za resztę. To by było najlepsze rozwiązanie. Jednak patryk3g2 porzucił chyba pomysł na ten wzmacniacz.

A tak realniej to myślę że zestaw taki jak YAMAHA R-N402D s + MAGNAT SUPREME 1002 M powinien dać radę. Wzmacniacz sporo niższej klasy. Wśród używanych można by poszukać czegoś podobnego lecz wyższe modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej kupiłbym taki zestaw używany lub powystawowy. Ale ja chcę kupić na raty 0% więc używki raczej odpadają. Ewentualnie kolumny kupię nowe a Yamahę używkę.

A o słabą dostępność to chodziło o Yamahę czy Shadow?

A do Onkyo jakie kolumny białe oprócz stx w cenie Shadow?

Edytowano przez patryk3g2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...