Skocz do zawartości

Najlepsze opcja podłączenia dvd i tv


Gemoz

Recommended Posts

Witam
Mam pytanko. Zastanawiam się nad kupnem nowego tv. Nie mam jeszcze wybranego konkretnego modelu ale zapobiegawczo chcę się dowiedzieć nad najlepszymi opcjami podłączenia kina i tv. Czy proste podłączenie poprzez hdmi w sposób. DVD-amplituner przez hdmi a następnie amp - tv również hdmi video out do tv będzie działało poprawnie. Czy bedzie przesyłamy obraz z amplitunera do tv i czy sygnał do tv nie będzie szedł razem z dźwiękiem. (denon1509) nigdy się w to nie zagłębiałem i nie wiem czy nie trzeba bezpośrednio podłączyć dvd i tv aby był obraz. I jeszcze mam dodatkowe pytanie . teraz posiadam stary tv i jest on podłączony do ampl. poprzez zwykłe euro. gdy wlączam tv mam dźwięk zarówno w amp i tv. czy da się pozbyć dźwięku w tv.
z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post jest dość chaotyczny, więc odpowiem tylko na jedną rzecz, która mnie frapuje - nie podłączaj DVD do amplitunera, a następnie amplituner do TV. Podłącz odtwarzacz bezpośrednio do TV. Amplitunery "budżetowe" nigdy nie poprawiają jakości obrazu, a bardzo często go po prostu psują (amatorski, niezależny test kilkunastu topowych amplitunerów w jednym z poznańskich salonów Audio-Video). Jest mankament takiego rozwiązania - jeden kabel więcej (jeżeli chcesz połączyć TV również z amplitunerem), ale przy ewentualnych zyskach (lepszy obraz) to się po prostu opłaca.

Jeżeli masz wątpliwości, zrób test ze swoim sprzętem i napisz, jakie odniosłeś wrażenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...